18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Temat niezbyt obszerny z mojej strony, ale bez problemu znajdziecie wszelkie info w necie, gdyż obiekt już nie jest "top secret". W bunkrze byłem dwa razy kilka lat temu i wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Zdjęcia, które wtedy wykonałem mam na innym nośniku więc posiłkowałem się tymi którymi znalazłem w sieci. Dla mieszkańców Londynu(podejrzewam, że kilku się znajdzie ) bardzo łatwy dojazd- kilka mil od M25 z postcodem CM14 5TL. Angielski na poziomie ogólniaka wymagany w opisie, potem krótki film ogólnodostępny na YT i trochę fot lepszej lub gorszej jakości. Z moich informacji- coraz więcej tego typu miejsc jest udostępnianych do zwiedzania, gdyż są już po prostu przestarzałe, a ich miejsce zastąpiły nowoczesne(czytaj:bardziej zakonspirowane i lepiej wyposażone) stanowiska. Pałętając się swego czasy po różnych jednostkach w jukeju(większość na południe od Londynu) zastanawiałem się często jak mogą być wyposażone placówki w dzisiejszych czasach skoro mają pomieścić niezbędny personel+ miejsca dla najważniejszych głów w państwie. Dodam, że na terenie każdej formacji(piechota, RAF, artyleria)są małe osiedla zamieszkałe przez rodziny żołnierzy i każdy ma miejsce w podziemnym obiekcie w razie W. Dosyć pierdolenia- czytajcie, oglądajcie i jeśli ktoś ma możliwośc polecam zwiedzanie. Zdjęcia nieposegregowane, ale po obejrzeniu filmu spokojnie dopasujecie co gdzie i jak.

The deep bunker was built in 1952/3 as part of Rotor, an urgent government building programme to improve Britain's air defence network. The bunker was the Sector Operations Command for the RAF Fighter Command. Known as SOC - R4, it was to provide command and control of the London Sector of Fighter Command.
The bunker is 125 feet underground and the entrance is through an ordinary looking bungalow amongst some trees. Once into the bungalow, it leads to a 100 yard tunnel before you are in the bunker itself. Above you are two more floors, the 'hill' which covers it, and a radio mast, one of two, which would have been vital for communications.The bunker was maintained at great expense during the 70, 80s and early 90s, until it was sold by the government back to the farming family who had originally lost it to the government in 1950s.



























































Wiem, że dużo było scrollowania, ale mam nadzieję, że się podobało
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-03-09, 21:51 1
Aż się Fallout przypomina
Zgłoś
Avatar
Radysh 2014-03-09, 22:00
Ta. "...dużo było scrollowania..." a ja musiałem się wrócić, żeby piwo dać.
Dziadu ty!
Zgłoś
Avatar
Kvinto 2014-03-10, 2:08
Rad jestem, że widziałem te wszystkie zdjęcia
Zgłoś
Avatar
Tomek129 2014-03-17, 21:10
Piwo za bunkrowy temat! A teraz co do samego schronu, jego ekspozycji oraz kilku ciekawostek.
1. Jedna kondygnacja została wybudowana "z przypadku". Było to następstwem błędu w biurze projektowym. Pod planami leżała jedna kopia którejś z kondygnacji, którą uznano za dodatkowe piętro które należy wybudować.
2. Schron nie spełniał praktycznie żadnej ochrony. Jest to jedna wielka pomyłka budowlana. W schronie nie ma śluz gazowych, drzwi wejściowe i ich wytrzymałość to chyba jakiś żart (są to JEDYNE drzwi ochronne w obiekcie!), a warto pamiętać, że miał tam się schronić brytyjski rząd na wypadek ataku NUKLEARNEGO. Dla porównania, praktycznie każdy schron wybudowany w Polsce po wojnie (a nabudowali ich od chuja) jest wyposażony w drzwi pancerne OH1 lub podobne, których wytrzymałość jest nieporównywalnie większa, ma co najmniej jedną śluzę gazową, system filtrowentylacyjny, zbiornik z wodą czy obowiązkowe wyjście ewakuacyjne (tak to te śmieszne grzybki które stoją przed starszymi blokami). Pisze tu o schronach cywilnych. Te o wysokim priorytecie (co ważniejsze wojskowe czy dla rządu etc.) miały montowane niekiedy kilkutonowe drzwi, od 2 do nawet 4/5 śluz gazowych i złożone systemy zapewniające załodze wiele wiele dni życia bez wychodzenia na powierzchnię.
3. Doceniam właściciela za wkład w ekspozycję, ale z tego co widzę to z czasem jest tam coraz większa maniana. Coraz większy bałagan się robi. Do tego fanty z dupy wzięte. elementy wyposażenia przeciwchemicznego ze wschodu, broń angielska, niemiecka, rosyjska, amerykańska i to z różnych epok. Pociski artyleryjskie też jakoś mi tam nie pasują.

Jak ktoś chce to mogę dodać kilka fotek z polskich schronów
Zgłoś