18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 20 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 36 minut temu


Tegoroczny Marsz Niepodległości ma chronić Straż Marszu - 500 narodowców przećwiczonych przez byłych żołnierzy GROM i Legii Cudzoziemskiej - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", już w zeszłym roku Straż pełniła taką funkcję, ale wtedy tworzyły ją dość przypadkowe osoby, które szybko "traciły zimną krew" wobec napierających tłumów i policji. Stąd decyzja narodowców, by ją przeszkolić.

Strażników przygotowują wolontariusze, m.in. ponoć byli żołnierze - stwierdza gazeta. Jak zapewniają organizatorzy, Straż ma wyłącznie chronić uczestników Marszu i wyłapywać z tłumu policjantów po cywilu.

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" zgłosiło w poniedziałek do stołecznego ratusza zgromadzenie publiczne na 11 listopada, dzień Narodowego Święta Niepodległości. We wniosku wskazano, że manifestacja zgromadzi 50 tys. osób. Organizatorzy na razie nie ujawniają trasy marszu.

- Zgłosiliśmy manifestację na 50 tysięcy osób. 11 listopada zapraszamy do Warszawy wszystkich patriotów na największy, centralny, Marsz Niepodległości - powiedział dziennikarzom prezes stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Witold Tumanowicz.

Dopytywany o szczegóły, Tumanowicz podkreślił, że na trasie przemarszu nie ma okolic Stadionu Narodowego; będzie to główne miejsce obrad organizowanego przez ONZ szczytu klimatycznego, w którym mają uczestniczyć przedstawiciele około 190 państw, a który rozpocznie się właśnie 11 listopada.

11 listopada 2012 r. niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości doszło do burd w centrum Warszawy. W stronę zabezpieczających demonstrację funkcjonariuszy rzucano m.in. kamieniami i kostką brukową. Policja użyła broni gładkolufowej oraz gazu pieprzowego. Po zajściach na komisariaty doprowadzono 176 osób, z których 21 zatrzymano. Rannych zostało 22 policjantów, w tym trzech trafiło do szpitala.

Pogotowie udzieliło pomocy 16 innym osobom, sześć z nich trafiło do szpitali. Swoje straty policja wyceniła na ok. 64 tys. zł (m.in. osiem uszkodzonych radiowozów), z kolei według stołecznego ratusza straty w mieniu komunalnym wyniosły 20 tys. zł, a kolejne 30 tys. zł kosztowało sprzątanie ulic.

Żródło: znalezione na fb, zajebane w całości z wp
Zgłoś
Avatar
Amraith 2013-10-18, 13:16
Jack Daniel's napisał/a:

@mateyrox, nie znasz mnie, a osądzasz. Nie tędy droga
Szedłem z biało-czerwoną, ale jeśli Twoimi barwami jest tęcza, to nie pogadamy. Gdyby jeszcze tylko się do mnie doczepili, to ok. Ale narzeczoną nękać? Może mi wmówisz, że sobie płeć zmieniła?


Patrz, chyba Cię znalazłem z tą flagą.

Musieliśmy być na innych marszach, bo jedyna zadyma była przez chwile przy ataku policji. Jak się do nich rzucałeś to się nie dziw.
Poza tym, plączesz się w zeznaniach. Ciekawe co dopiszesz do historii po mojej wypowiedzi?
Zgłoś
Avatar
606 2013-10-18, 13:48 2
@wszyscy_którzy_mi_odpisali

Wiem, że moje "marzenia" tylko nimi pozostaną i taki święty spokój jakiego bym chciał jest nierealny. Ale kurwa, nie mówcie mi, że też byście tego nie chcieli. Mam nadzieję, że jakaś boska łapa pierdolnie w ten marsz i zginą wszyscy pseudo patrioci i każda lewacka kurwa. I zostaną normalni ludzie i będzie spokój.
Zgłoś
Avatar
necroboss 2013-10-18, 14:03 7
Sprawa wygląda tak:
Prawicowcy kochają swój naród i swoich ludzi, ale nienawidzą innych narodów/grup etnicznych (typu cyganie)
Lewicowcy mają w dupie swój naród, wolą pracować u angola na zmywaku i nie ma dla nich znaczenia, czy cyganie etc. ruchają ich w dupsko, a najlepiej jakby nas wchłonęły Niemcy/Rosja i po sprawie. Prowokują prawicowców zamiast zamknąć pysk siedząc w domu i pozwolić im spokojnie przejść sobie marszem, a potem się dziwią, że pół warszawy jest rozjebane. Nie dochodzi do nich fakt, że nawet w ich ukochanej niegdyś rosji dzisiaj prawica nakurwia na legalu islamistów i cyganów, bo rosjanie to się nie pierdolo.

Centra w Polsce jest reprezentowana jedynie przez PiS, ale ci są znowu za bardzo katolowi.

Wnioski:
- od 1989 roku rządzi post komunistyczna lewica
- od 1989 roku w tym pięknym kraju jest tylko chujnia, złodzieje i oszuści
- wszystkie największe firmy należą do byłych ZOMOwców i SBków oraz innych komunistów
- ci komuniści, którzy się wybili przejmując całą gospodarkę PRLu i obecnie są bogaczami, chcą uchodzić za elitę i tak się promują w mediach (TVN, Gazea Wyborcza, wProst, Fakt, Tomasz Lis, Palikot i inne pierdolenia)
- dopóki prawica się nie podniesie i nie zrobi solidnego rozpierdolu razem z normalnymi ludźmi, którzy zazwyczaj stoją z boku i tylko się przyglądają, a komuniści nie wymrą, wszystkie powyższe myślniki będą dalej funkcjonować, aż zbankrutujemy, a nasz wspaniały rząd będzie wyprzedawał Polskę niemcom kawałek po kawałku, żeby spłacać długi

Tyle.
Zgłoś
Avatar
Wuk 2013-10-18, 14:03 1
Polska to bogaty kraj. Miliardy topimy na piłkę w którą nie potrafimy grać, a w dzień niepodległości demolujemy stolicę. A co... zapłacimy z podatków, niech zniszczą kilka witryn, samochodów obywateli, niech warszawiacy mają ciężko. W końcu jest święto, wszechpolacy muszą świętować.
A niech tych wszystkich pseudopolaków szlag trafi! Inwazja kosmitów, bibladenada, cokolwiek.
Zgłoś
Avatar
POW667 2013-10-18, 14:10
Tak komentując kwestię merytoryczne. Rozumiem, że bardzo elitarnie brzmi, gdy szkoli kogoś były operator jednostek specjalnych lub ex-żołnierz legendarnej Legii Cudzoziemskiej, ale w jakim zakresie to szkolenie zostało wykonane? W sztukach walki (to mogli wziąć ludzi, którzy się w tym temacie siedzą na stałe), a może ma to być taktyka walki w terenie zurbaniowanym, albo szkolenie z zakresu prowadzenia obserwacji?
Wiem, że bycie ex-specopsem to lans i elitaryzm, ale ci ludzie nie są alfą i omegą, i w nie każdej dziedzinie mają odpowiednią wiedzę - np. w kwestiach ochrony osobistej/tłumu. Ta gloryfikacja prowadzi do tego, że stale pojawiają sę w mediach ludzi tacy jak jak Dziewulski lub Polko i wypowiadają się jak "znawcy" w każdym temacie o zagrożeniach.

Tak btw jak oni widzą "wyłapywanie policjantów w cywilu"? Podjedzie jelcz i będą zaobrączkowanych policjantów ładować na pakę i wywozić do lasu? Czy może rozbiorą ich, podpalą i wywieszą na moście (jak Blackwatersów w Iraku)?
Zgłoś
Avatar
jabolowy-jazzman 2013-10-18, 14:56
nic tylko kupić od groma chipsów, piwa, odkurzyć zestaw kina domowego, podkręcić głośniki na 20%, zasiąść wygodnie w fotelu, ustawić jakąś transmisję live a jak nic takiego nie będzie, to jakiś szybko aktualizujący dane kanał z wiadomościami ze "stolycy" i patrzeć, jak państwowe święto próbuje być zawłaszczane to przez prawą a to przez lewą stronę mocy. choćby im tę straż szkolił sam Napoleon Bonaparte, jak nic będą mniejsze lub większe zadymy. 50K ludzi, to śmiech na sali. Ostatnio z trudem dobili do 15K (część źródeł podaje 12K). Tak czy owak, 11 lis zapowiada się ciekawie.
Zgłoś
Avatar
606 2013-10-18, 15:03
A ja to pierdolę, przed 11 listopada wyjeżdżam w góry polskie i nie widzę internetu do 13stego.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-10-18, 15:07
Coś się dzieje. Po cichu liczę, że stolica zapłonie po tych obchodach - może ktoś pójdzie po rozum do głowy?
Zgłoś
Avatar
PolishProud 2013-10-18, 15:44 3
Byłem na marszu i z bliska widziałem na dworcu centralnym gości w dresach z kapturami, niektórych w kominiarkach, stojących często tuż obok policji. Następnie jak zaczęła się zadyma tak samo ubrani goście przeciskali się do przodu przez tłum jak zwierzęta widzące ofiarę. Jakiś czas później policja "prewencyjnie" zaczęła rzucać puszkami z gazem pieprzowym w ludzi dziesiątki metrów od jakichkolwiek zajść zamiast skuć tych "walecznych". To było jednak za słabe wykroczenie z ich strony i policja tak na wszelki wypadek wypaliła salwę w pierwszy szereg maszerujących tylko dlatego, że dali się wycofać (sic!) tym, którzy ich atakowali (po co ich łapać jak można rzucać gazem w studentki obok których maszerowałem). Ostatecznie marsz był bardzo dobrym doświadczeniem, jedyne negatywne skojarzenie jest związane z nieudolną, agresywną i negatywnie nastawioną policją, która rzuciła mi pod nogi gaz chociaż byłem 100m od frontu i nikogo agresywnego w pobliżu nie widziałem.

Wszyscy na Marsz! Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
milosciprzyjazn 2013-10-18, 16:36
premium122 napisał/a:

Nie bardzo rozumiem tak czesto pojawiajaca sie retoryke przeciwnikow marszu typu "faszysci,nsdap" i inne tego typu pierdoly

W Polsce faszyzmu , nazimu nigdy nie bylo.Za to byl komunizm , ktory dal nam sie we znaki(zreszta i faszyzm i komunizm to to samo ot socjalizm nardowy albo internacjonalistyczny).
Ciekawi mnie jak wielu sceptykow/przeciwnikow zrozumie , ze jesli w Polsce udawalo sie zbudowac mocne nastroje patriotyczno-narodowe to ta Polska w koncu cos byla w stanie poprawic w swojej sytuacji.
Na tej wlasnie fali wyzwolilismy sie po zaborach,walczylismy z komuna etc.
Teraz inicjatywy patriotyczne sie niszczy bo politycznie poprawnej elicie nie pasuje kraj , ktory bedzie walczyl o swoje interesy , pokaze cyganom i innym mniejszoscia ich miejsce w szeregu zamiast pozwalac im wchodzic nam na glowe.


Ja pierdolę... Twój kompletny brak wiedzy historycznej, jak i społecznej jest powalający - popisałeś się. Ale gorsze jest to, że ludzie dają temu jeszcze piwa. Kurwa, ręce opadają...

Po pierwsze, faszyzm to prawie zupełnie co innego, niż komunizm (z którym w swej rdzennej postaci zapiekle walczył). Już nawet nie mieszając w to nazizmu, który zawierał w sobie elementy kapitalistyczne, gdyż to właśnie na ogromnym kapitale państwa i potencjale militarnym opierała się jego siła. Ale nieważne, jeżeli nie pojmujesz tego, a skończyłeś WOS i historię w szkole, to masz moje serdeczne wyrazy współczucia.

A co do drugiej części - inicjatywy na fali wzbierających się nastrojów patriotyczno-narodowych nieraz prowadziły do katastrofalnych klęsk naszego narodu i były czasem bliżej jego unicestwienia, niż uratowania.. (np. Powstanie Warszawskie, niemal wszystkie powstania pod zaborami - to część historii radzę powtórzyć najbardziej, bo przykro aż patrzeć.)

+ Wszyscy którzy popierając ten marsz tam idziecie, jesteście naprawdę pojebani. Idziecie na święto dobrze wiedząc, że będzie ono przebiegało jak konfrontacja dzikich zwierząt - jeżeli to jest dla was oddawanie czci przodkom i wyraz waszej patriotycznej woli, to jebnijcie łbem o ścianę z pięć razy, po czym to jeszcze raz przemyślcie (może właśnie tego wam brakuje..)
Zgłoś
Avatar
Jack Daniel's 2013-10-18, 17:32
Amraith napisał/a:


Patrz, chyba Cię znalazłem z tą flagą.
Obrazek
Musieliśmy być na innych marszach, bo jedyna zadyma była przez chwile przy ataku policji. Jak się do nich rzucałeś to się nie dziw.
Poza tym, plączesz się w zeznaniach. Ciekawe co dopiszesz do historii po mojej wypowiedzi?



Gdzie się plączę w zeznaniach? Wpieprz był w drodze na marsz. Daleko nie miałem. Najpierw łysi geniusze w kurtkach z naszywkami NOP krzyczeli, że lewaka wyczują na kilometr, a potem był wpieprz. Cóż, ja rozumiem, że mi łysi geniusze mi włosów zazdroszczą, ale do kurwy nędzy długie włosy to nie zawsze jest lewactwo!

I się kurwa byśmy zajęli walką z ciapatymi, a nie napierdalaniem między sobą. Problemem są muzułmanie, bo pedały się chociaż w przeciwieństwie do nich NIE ROZMNAŻAJĄ!
Zgłoś
Avatar
vassili 2013-10-18, 17:35
jabolowy-jazzman napisał/a:

nic tylko kupić od groma chipsów, piwa, odkurzyć zestaw kina domowego, podkręcić głośniki na 20%, zasiąść wygodnie w fotelu, ustawić jakąś transmisję live a jak nic takiego nie będzie, to jakiś szybko aktualizujący dane kanał z wiadomościami ze "stolycy" i patrzeć, jak państwowe święto próbuje być zawłaszczane to przez prawą a to przez lewą stronę mocy. choćby im tę straż szkolił sam Napoleon Bonaparte, jak nic będą mniejsze lub większe zadymy. 50K ludzi, to śmiech na sali. Ostatnio z trudem dobili do 15K (część źródeł podaje 12K). Tak czy owak, 11 lis zapowiada się ciekawie.



Z roku na rok jest coraz więcej ludzi. Dziwne, że służby porządkowe mówiły o 25 tysiącach, a niektóre media 50 tysięcy wzwyż.
Twoje dane są z dupy wzięte. Chyba dosłownie.
Zgłoś
Avatar
maddog77 2013-10-18, 19:34
Ja tam mam w dupie RN ....nacjonalizm był dobry po I WŚ gdy wiele państw odzyskiwało swoją tożsamość narodową wychodząc spod okupacji mocarstw w skład których wchodziły.W dzisiejszych czasach trzeba postawić tamę napływowi różnego rodzaju elementów z poza europejskiego kręgu kulturowego(ciapate i inne ścierwa)oraz zadbać o to żeby korporacje i bankierzy(czyli jednak kapitaliści) nie zabrali nam tego co nam się należy,dlatego ja stawiam na Autonomiczny Narodowy Socjalizm-państwo też powinno mieć jakieś obowiązki wobec obywateli a nie tylko brać haracz-no bo jak innaczej nazwać podatki i składki zdrowotne gdy nic się z tego nie ma-tak samo jak w przypadku mafii musisz im płacić za,,ochronę"ale praktycznie jej nie masz a spróbuj nie zapłacić to cię zniszczą-analogicznie do Urzędów Skarbowych.Żeby w Polsce coś się zmieniło trzeba by utopić kraj we krwi i na ruinach starego stawiać nowe.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-10-18, 20:15 1
premium122 napisał/a:

...Za to byl komunizm ...



Komunizmu tutaj nigdy nie było, więc jak chcesz się wypowiadać autorytatywnie, to się upewnij. W przeciwnym razie zrobisz wrażenie jedynie na gimbuskach, stąd dostałeś tyle piw. Właśnie temu ma służyć dzisiejszy totalny brak nauczania w "szkołach", w tym również historii.
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-10-18, 21:17
A niech się radykałowie z obu stron tłuką, to może doczekamy wreszcie powtórki przewrotu majowego czy wydarzeń hiszpańskich i wróci porządek.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie