18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12


Tegoroczny Marsz Niepodległości ma chronić Straż Marszu - 500 narodowców przećwiczonych przez byłych żołnierzy GROM i Legii Cudzoziemskiej - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", już w zeszłym roku Straż pełniła taką funkcję, ale wtedy tworzyły ją dość przypadkowe osoby, które szybko "traciły zimną krew" wobec napierających tłumów i policji. Stąd decyzja narodowców, by ją przeszkolić.

Strażników przygotowują wolontariusze, m.in. ponoć byli żołnierze - stwierdza gazeta. Jak zapewniają organizatorzy, Straż ma wyłącznie chronić uczestników Marszu i wyłapywać z tłumu policjantów po cywilu.

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" zgłosiło w poniedziałek do stołecznego ratusza zgromadzenie publiczne na 11 listopada, dzień Narodowego Święta Niepodległości. We wniosku wskazano, że manifestacja zgromadzi 50 tys. osób. Organizatorzy na razie nie ujawniają trasy marszu.

- Zgłosiliśmy manifestację na 50 tysięcy osób. 11 listopada zapraszamy do Warszawy wszystkich patriotów na największy, centralny, Marsz Niepodległości - powiedział dziennikarzom prezes stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Witold Tumanowicz.

Dopytywany o szczegóły, Tumanowicz podkreślił, że na trasie przemarszu nie ma okolic Stadionu Narodowego; będzie to główne miejsce obrad organizowanego przez ONZ szczytu klimatycznego, w którym mają uczestniczyć przedstawiciele około 190 państw, a który rozpocznie się właśnie 11 listopada.

11 listopada 2012 r. niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości doszło do burd w centrum Warszawy. W stronę zabezpieczających demonstrację funkcjonariuszy rzucano m.in. kamieniami i kostką brukową. Policja użyła broni gładkolufowej oraz gazu pieprzowego. Po zajściach na komisariaty doprowadzono 176 osób, z których 21 zatrzymano. Rannych zostało 22 policjantów, w tym trzech trafiło do szpitala.

Pogotowie udzieliło pomocy 16 innym osobom, sześć z nich trafiło do szpitali. Swoje straty policja wyceniła na ok. 64 tys. zł (m.in. osiem uszkodzonych radiowozów), z kolei według stołecznego ratusza straty w mieniu komunalnym wyniosły 20 tys. zł, a kolejne 30 tys. zł kosztowało sprzątanie ulic.

Żródło: znalezione na fb, zajebane w całości z wp
Zgłoś
Avatar
M................2 2013-10-17, 16:50 25
Ta kurwa czytaj wyborczą ,wszyscy na marsz 11.
Zgłoś
Avatar
r................o 2013-10-17, 17:04 4
"wyłapywać z tłumu policjantów po cywilnemu" Niech zgadnę - nie dostaną pozwolenia za planowanie przestępstw! Prawackie debile.
Zgłoś
Avatar
premium122 2013-10-17, 17:22 110
Nie bardzo rozumiem tak czesto pojawiajaca sie retoryke przeciwnikow marszu typu "faszysci,nsdap" i inne tego typu pierdoly

W Polsce faszyzmu , nazimu nigdy nie bylo.Za to byl komunizm , ktory dal nam sie we znaki(zreszta i faszyzm i komunizm to to samo ot socjalizm nardowy albo internacjonalistyczny).
Ciekawi mnie jak wielu sceptykow/przeciwnikow zrozumie , ze jesli w Polsce udawalo sie zbudowac mocne nastroje patriotyczno-narodowe to ta Polska w koncu cos byla w stanie poprawic w swojej sytuacji.
Na tej wlasnie fali wyzwolilismy sie po zaborach,walczylismy z komuna etc.
Teraz inicjatywy patriotyczne sie niszczy bo politycznie poprawnej elicie nie pasuje kraj , ktory bedzie walczyl o swoje interesy , pokaze cyganom i innym mniejszoscia ich miejsce w szeregu zamiast pozwalac im wchodzic nam na glowe.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-10-17, 17:29 36
Cytat:

Tegoroczny Marsz Niepodległości ma chronić Straż Marszu - 500 narodowców przećwiczonych przez byłych żołnierzy GROM i Legii Cudzoziemskiej - informuje "Gazeta Wyborcza".



czytaj ich dalej a będziesz zawsze dobrze poinformowany ....
Zgłoś
Avatar
krishna 2013-10-17, 17:34 3
@Liberthinus

tak tak czytajmy tylko 'czystą' gazetę polską

anyway, trochę mnie to śmieszy. Jestem za ideą marszu niepodległości, ale wg. mnie w tłumie powinni być policjanci w cywilu, żeby na czas wyłapać bydło, które tylko sieje zamęt zamiast prowadzić manifestację.
Zgłoś
Avatar
premium122 2013-10-17, 17:45 15
krishna napisał/a:

@Liberthinus

tak tak czytajmy tylko 'czystą' gazetę polską

anyway, trochę mnie to śmieszy. Jestem za ideą marszu niepodległości, ale wg. mnie w tłumie powinni być policjanci w cywilu, żeby na czas wyłapać bydło, które tylko sieje zamęt zamiast prowadzić manifestację.



Mysle ze wystarczy jesli policja w mundurach wylapie bydlo jakie stoi z boku i stara sie zaklocac marsz.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2013-10-17, 17:48 2
Szczerze powiedziawszy, wyborczej nie czytuję, link do artykułu jeden z moich znajomych wrzucił na swoją tablicę na fb, postanowiłem się nim z Wami podzielić w ramach ciekawostki i by wzbudzić merytoryczną dyskusję
Zgłoś
Avatar
Matikens 2013-10-17, 21:21 4
Niech jedni i drudzy wyłapują bydło a nie napierdalają sie między sobą i będzie to najpiękniejszy marsz w dziejach. Ale czuje ze i tak coś pierdolnie <tfu>
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-10-17, 21:46 1
krishna napisał/a:

@Liberthinus

tak tak czytajmy tylko 'czystą' gazetę polską

anyway, trochę mnie to śmieszy. Jestem za ideą marszu niepodległości, ale wg. mnie w tłumie powinni być policjanci w cywilu, żeby na czas wyłapać bydło, które tylko sieje zamęt zamiast prowadzić manifestację.



Nie czytam gazet (: "anyway" wolę książkę.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-17, 22:23
Najprościej by było jakby bydło po prostu przemyślało sprawę i nie przyszło na ten jebany marsz - wtedy prawicowcy by nie narzekali na prowokatorów a policjanci na zniszczenia i huligankę
Zgłoś
Avatar
606 2013-10-18, 0:40 16
Jakby kurwa Polacy byli Polakami i mieli odrobine rozumu w tych jebanych cebulanych łbach to nie byłoby kurwa nazioli, lewaków, komuchów ani innego skurwysyństwa, a Marsz Niepodległości byłby pięknym, rodzinnym kurwa świętem, gdzie ludzie świętowaliby RAZEM niepodległość swojego pięknego kraju.

Ale nie, bo wy pierdolone lewicowe/prawicowe KURWY potraficie tylko rozpierdalać i napierdalać się wzajemnie.
Zgłoś
Avatar
w................n 2013-10-18, 11:13 3
@606:
czego ty oczekujesz????? Chłopie (? - nick "jednoznaczny") od zawsze i wszędzie są spory w narodach, każdy znajdzie powód by komuś w ryj dać i to się nie zmieni! Wg mnie organizowanie takiej wewnętrznej kontroli na marszu jest świetnym pomysłem! Będą gasić awanturę w zalążku, niech policja nie prowokuje, antifa nie wyzywa od nazioli (debilizm! antify) a prawicowcy zrozumieją że to święto narodowe, rodzinne i mające na celu jednoczyć nie dzielić i będzie git. Szkoda tylko że w tv pokazują rozróby na Marszu Niepodległości (których notabene jest mało) a nie pokazują tysięcy polaków maszerujących z hymnem na ustach przez Stolice w pokojowej atmosferze. Jak ktoś nie wierzy polecam filmiki na yt.
Zgłoś
Avatar
kwinto1992 2013-10-18, 11:14 3
Czy ta propaganda Gówna Wyborczego musi docierać nawet na sadola?!!
Zgłoś
Avatar
R4d0 2013-10-18, 11:17 5
@606

U nas nawet tzw. "święta" z nastrojem świątecznym nie mają nic wspólnego, idziemy się najebać, potem komuś zajebać lub ewentualnie stoimy w kościołach smutni jak pizdy lub w domu przed TV.
A marsz 11.11, no cóż, kolejna wesoła impreza, aby się ponapierdalać
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie