18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Cała prawda o ewolucji
PrezesAnia • 2014-12-04, 20:12
Ostatnio z powodu opierdalania się, w pracy naszła mnie myśl.
Skoro Bóg stworzył człowieka, to jak to się stało, że człowiek wywodzi się z małpy teorią ewolucji?

A no tak, postanowiłem na te pytanie odpowiedzieć...
W każdej biblii Adam i Ewa są biali.
Teorią ewolucji wywodzi się murzyn, a on tak na prawdę nie przekształcał się z czasem, tylko biały człowiek go chował i rozwijał do swoich potrzeb.
Zgłoś
Avatar
Jack Daniel's 2014-12-06, 16:43
O Intelligent Design poczytajcie. Ewolucja wyklucza istnienie stwórcy, ewolucjoniści zakładają jednak pewne 'ale' w tym temacie.
Zgłoś
Avatar
boskigry 2014-12-06, 18:07 2
Intelligent Design... nie zaskakuje mnie, ze ludzie probuja wytlumaczyc istnienie uzywajac swoich ludzkich sformulowan. Bawia mnie te HIPOTEZY. Darwin pisze w swojej ksiazce o niedoskonalosci swojej teorii, jest kilka problemow i brakujacych elementow. Sporo z naszych przodkow okazywalo sie zyc na rowni z homo sapiens, jak ktos tu juz ladnie napomknal. W skrocie - jakos stalo sie, ze pewne galezie drzewa ewolucji rozwijaly sie prezniej, szybciej.

Jesli chodzi o probe znalezienia stworcy w tym wszystkim... W swietle ostatniej hipotezy postawionej przez wspolczesnych fizykow teoretycznych - ciezko znalezc jakikolwiek poczatek, poniewaz prawdopodobnie istnieje tzw. multiverse, czyli rownolegle wszechswiaty. Osobiscie wydaje mi sie, ze jest to pewnego rodzaju kontinuum, czyli wszechswiat rodzi wszechswiat, rodzi wszechswiat itd., choc bardziej popularne jest wyobrazenie wszechswiatow jako baniek mydlanych, jeden obok drugiego.

Chyba najciekawsze w tym wszystkim jest to, co ostatnio napedza nowe pokolenie fizykow. Wg czolowej hipotezy kwarki, czyli najmniejsze poznane skladowe materii, skladaja sie z mniejszych elementow, ktore zawieraja w swojej konstrukcji tzw. struny. Czestotliwosc drzenia tych strun okresla rodzaj atomu na jaki sie sklada (tablica mendelejewa). Co ciekawe - struny osadzone sa w innych wymiarach i teoria, wg matematyki, dziala tylko jesli istnieje 10 wymiarow (posrod nich dlugosc, szerokosc, wysokosc, czas, plus 6, czy tez 7 pozostalych). Nie mamy dostepu do tych wymiarow, tak samo jak dajmy na to do calego zakresu fal swiatla. To daje do zrozumienia jak bardzo, niesamowicie gowno rozumiemy na temat wszystkiego co nas otacza. Einstein sam borykal sie z osadzeniem w swojej teorii (sprzed czasow teorii strun, ktora powstala po jego smierci) stworcy, nigdy nie byl gotow do konca stwierdzic czy ktos jest za ten caly balagan odpowiedzialny, choc pod koniec zycia ponoc byl blizszy temu, ze Bog nie istnieje.

Nie mam pojecia, czy ktos w ogole mnie czyta, ale w swietle tego co napisalem temat tego watku to bardzo lichy, slaby i niesmieszny zart.
Zgłoś
Avatar
PrezesAnia 2014-12-06, 21:57
Leti napisał/a:

już chciałem pisać PW, ale doczytałem, że chodzi o opierdalanie SIĘ w pracy, a nie opierdalanie w pracy... a do tego skoro POSTANOWIŁEŚ to mamy kolejną kobietę sadola na horyzoncie.

niema piwa,.



Nie spinaj tak wariat, to tylko żarcik. Jak mógł człowiek się przeobrazić z małpy skoro małpa dalej jest małpą. Musiała by zniknąć.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2014-12-07, 12:54 1
Najlepszy komentarz obrazuje jakim brakiem wiedzy wykazuje się społeczeństwo w tym użytkownicy Sadola.

Wytknięty przez babubabu89 "błąd" jest co najwyżej nieścisłością, natomiast jego twierdzenie to logiczna bzdura (a w języku potocznym nadmierne uproszczenie). Jest bowiem tak:

Linia naczelnych w rozwoju ewolucyjnym istniała dużo wcześniej niż pojawiły się pierwsze małpy zbliżone do współczesnych. Ci wspólni przodkowie małp wąskonosych (pawianów, koczkodanów, makaków) i małp człekokształtnych żyli ponad 30 mln lat temu (inne pokrewne grupy jeszcze wcześniej). Więc małpy typu pawian-koczkodan oraz szympans, goryl i człowiek pochodzą od wcześniejszych przodków, którzy jak najbardziej byli małpami, tyle że żyjące miliony lat temu (np Aegyptopithecus). Potem jedna z linii zaczęła szybką radiację i powstało wiele form małp człekokształtnych z których większość wymarła, a do dziś przetrwały orangutany, goryle, szympansy i człowiek. To że kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy lat temu współwystępowały inne gatunki z rodzaju Homo nic nie zmienia. Wyparliśmy je, a częściowo wcieliliśmy ich geny w niektóre populacje. Podsumowując, człowiek powstał od małpy i małpy powstały od małpy (w tym małpy człekokształtne).

Tak jestem ekspertem.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2014-12-07, 13:19 1
Muzz dokładnie, a reszcie polecam zapoznać się z tym filmem.

Pozdro dla myślących samodzielnie!
Zgłoś
Avatar
boskigry 2014-12-08, 5:49
@up

Przeciez ten koles siedzi w pierdlu oskarzony o machlojki finansowe. Gosciu ewidentnie plywa po powierzchni faktow, ktore maniakalnie zbiera. Taki znalazl sobie sposob na zycie. Jest rowniez zwolennikiem i tworca wielu teorii konspiracyjnych. Jesli ktos poswieci cale zycie dla podwazania faktow, badz raczej przyjetych teorii - to zdecydowanie osiagnie swoj cel. Ponoc wielu naukowcow znalazlo niescislosci w tym co mowi, do czego potem sie przyznawal choc nie do konca wycofywal z mowienia o tym na swoich wykladach. Nie mozna odmowic mu inteligencji, potrzeba troche studiowania, zeby podwazyc tyle teorii. Inteligentna z niego szumowina.

Nawet nie wspominam o jego wierze w kreacjonizm i jedynego Boga. Ponoc zostal wyzwany do udowodnienia, ze jego Bog jest bardziej prawdziwy od Bogow innych religii - i zgadnij co sie stalo?

Takze tego... Pozdro dla myslacych samodzielnie!
Zgłoś