18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:28
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 38 minut temu
🔥 Z dupy takie hamulce - teraz popularne
Oglądałem ostatnio serial o inwestorach z Wall Street i natrafiłem na fragment który może przykuć waszą uwagę.
Główna akcja do 0:25
Zgłoś
Avatar
R................s 2014-11-17, 9:57
Korporację mają się dobrze bo mają kapitał, żeby posmarować tu itam a MŚP za wszystko kurwa płaci i jest najbardziej uciskane. Gdzie sens gdzie logika ja się pytam??
Zgłoś
Avatar
UlrichVonJungingen 2014-11-17, 14:08 2
Eee tam, myślałem, że mu przynajmniej loda zrobi. Nuda.
Zgłoś
Avatar
twinspark 2014-11-17, 14:16 1
Rems napisał/a:

Korporację mają się dobrze bo mają kapitał, żeby posmarować tu itam a MŚP za wszystko kurwa płaci i jest najbardziej uciskane. Gdzie sens gdzie logika ja się pytam??



Sens tego jest bardzo prosty. Małych i średnich jest na tyle dużo, że najczęściej bez problemu znajdziesz kilka firm oferujących identyczną usługę czy produkt, więc bezpośrednie dymanie klienta w porozumieniu z zarządem nie wchodzi w grę, dlatego doi się je systemowo. Firmy przerzucają podatki dając wyższe ceny i niższe pensje. Biedota mało zarobi i mało wyda. Socjaliści z lewicy i pseudo-prawicy wskażą na tych biedaków i mają pretekst na podwyższenie podatków, z których hajs leci do urzędniczej mafii na pensję dla kolejnego siostrzeńca, który dostanie fajną robotę za biurkiem. Kółko się zamyka.
Zgłoś
Avatar
Lucian201 2014-11-17, 14:23
Planete jeden z nielicznych kanałów na którym mówi się prawdę w tych czasach
Zgłoś
Avatar
hogg 2014-11-17, 14:26
Wiele razy miałem 12 tysięcy i ni chuja nigdy nie udało mi się ukręcić z tego bani. Co robię kurwa nie tak?
Zgłoś
Avatar
qwachu 2014-11-17, 14:41
@Rems: Korporacje maja się bardzo dobrze, bo taka np. Ikea, Apple czy inny badziew, ma tajna umowę z rządem Szwajcarii, o co rozchodzi się obecna afera w Eurokołchozie, gdzie maja praktycznie na zerowym poziomie podatki. Czyli de facto ich nie płacą, takie np. 10% w raju podatkowym to nic przy tym co oni odjebali.

A my biedni w dupę ruchani musimy jebać po 18-19% minimum, a ci co największe lody kręcą nie płacą.. Dlatego jestem za tym, aby dochodowy znieść w ogóle, bo najbogatsi go nie płacą, maja taki chajs, że owiną sobie każdego wokół paluszka, a jak nie to znajda miliony furtek, żeby nie płacić, bo stać ich na kalkulatory i papugi. Wtedy wszyscy będą mogli się bogacić i nie będzie trzeba rajów podatkowych, a golić na minimalną administrację np. na podatku inflacyjnym, albo pogłównym, albo od gruntów, etc. Tak, żeby nie było możliwości spierdolenia przed podatkiem na zasadach podwójnego opodatkowania. Gdzie się kręci lody, tam się płaci, ale płaci mało, tylko na to co potrzeba.

A dlaczego tak nie będzie? Bo ci bajecznie bogaci z papugami i kalkulatorami nie pozostaną bajecznie bogaci, bo jeden z drugim dobrze ogarnięty gość może przyjść i wyjebać ich z biznesu lepszą pracą i produktami, chwile wcześniej zaczynając w przysłowiowym garażu. No i oczywiście złodzieje w rządzie by nie zarobili...
Zgłoś
Avatar
~Beny 2014-11-17, 14:45
hogg napisał/a:

Wiele razy miałem 12 tysięcy i ni chuja nigdy nie udało mi się ukręcić z tego bani. Co robię kurwa nie tak?



Chyba lepiej nie miec 'bani' i nie być żydem, niż ją mieć i nim być.
Zgłoś
Avatar
JankoSado 2014-11-17, 14:54 2
OHMP napisał/a:

ja dostałem 5koła od starych i zrobiłem z tego w ciągu pół roku 70koła, następnie po wszelkich kosztach amortyzacyjnych zainwestowałem resztę pieniędzy co mi zostało (gdzieś 50koła) i jak miałem już do zwrotu podatku 180koła to skarbówka mi je shaltowała, skarga nic nie dała, sprawa do WSA też w sumie nic nie dała Kocham Polski Urząd Skarbowy


domagałeś się jako firma zwrotu podatku ?
w PL to finansowe samobójstwo,
Zgłoś
Avatar
4................h 2014-11-17, 15:14 2
Wyzywa własną matkę od zdzir a ta "on ma wspaniałe poczucie humoru" .. no kurwa zajebiste
Zgłoś
Avatar
OHMP 2014-11-17, 16:25
@JankoSado

Nie domagałem się tylko mi się należał za eksport usług do USA. Jednak, moje pieniądze zostały przekazane na łatanie dziur w budżecie. W sumie jakbym przeniósł się do innego powiatu z polską firmą to bym taki zwrot dostał na 100% jednak było już za późno, wszystko zależy od widzimisie naczelnika. w jednym mieście zwracają wszystko co chcesz, 30 km dalej blokują wszystko.
Zgłoś
Avatar
Najlepszy_na_świecie 2014-11-17, 18:48 2
To fragment Wall Street Warriors z tego co pamiętam. Kilka lat temu to nakręcili na podstawie życia grupy zawodowych traderów indeksowych. Oczywiście, to powyżej to ściema i głos jest podstawiony. W oryginale mówił o łażeniu po domu w klapkach itp., a Wy łyknęliście jak młode pelikany wszystko.
Zgłoś
Avatar
Thebarti910 2014-11-17, 20:24
Ja pierdole... matkę wyzywa od suki a ona na to że ma wspaniałe poczucie humoru
Zgłoś
Avatar
bartoszbarto 2014-11-17, 22:44
siemka, daj linka do całego programu
Zgłoś
Avatar
dawid9400 2014-11-19, 5:18
Widzę sadolowi przedsiębiorcy się odzywają, a jakbyście mieli te 12k $ to co niby byście z nimi zrobili? Tak się pierdoli jak się nie ma, a jak już się ma to nie ma co z tym zrobić jak tylko rozjebać na głupoty.
Zgłoś
Avatar
ramzeselo 2014-12-01, 15:47
benykuleczka84 napisał/a:

Mamusia pewnie też jest dumna że zatrzyma synka na zawsze, bo żony to on, kurwa, raczej nie znajdzie.
A jak znajdzie, to mamusia ją pogoni.


Sądząc po rozmowie to chyba sama w sobie jest jego żoną.
Zgłoś