18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Zikorskee 2013-06-15, 21:44 11
Dawaj bonusa cyganie.
Zgłoś
Avatar
mario7778 2013-06-15, 21:47 65


niestety to nie baba z kutasem-sorki
Zgłoś
Avatar
rockface123 2013-06-15, 21:50 12
Dawaj kubote i tą meduze, zobacze.
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-06-15, 22:13 2
Na Tytanie są całe oceany pełne gazu z dupy.

Gaz z dupy, który można komuś ukradkiem nalać do szklanki
Zgłoś
Avatar
maulu 2013-06-15, 22:26
20 000 km w ciagu minuty to by byl fest wynik, skoro obwod ziemi wynosi 40 000 km. W takim wyniku dzien trwalby 2 minuty
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-06-15, 22:28 12
@up

A wiesz, że nasz układ słoneczny wiruje wraz z Drogą mleczną, której jest częścią? Może tu kryje się odpowiedź...

Obrót wokół własnej osi to jakieś 1600 km/h, pędząca bezwładnie atmosfera stopiłaby wszystkie stalowe konstrukcje na powierzchni, gdyby Ziemia nagle stanęła w miejscu. Na skutek samego tylko tarcia.

Poza tym mylisz chyba obrót wokół własnej osi z obiegiem wokół Słońca. Pomyśl, policz i powiedz jaki wynik dostałeś. Podpowiadam, uśredniony promień obiegu to 1 j.a. mniej więcej. Wzór na obwód znajdziesz u wujka, w sumie wujek nawet ci wszystko wyliczy.

Wokół Słońca to pędzimy mniej więcej 30 km/s.
Zgłoś
Avatar
pisage 2013-06-15, 22:35 2
@maulu
a może chodzi o ruch postępowy wokół słońca, a nie obrotowy wokół własnej osi?
Zgłoś
Avatar
maulu 2013-06-15, 22:47 1
@UP o tym nie pomyslalem

@androgenius
Po 1. grzecznie sie wypowiedzialem na temat tego co mysle, Twoja agresja jest zbedna, no chyba, ze dzis znow dostales lomot w szkole, to troche Cie usprawiedliwia
po 2. obrot wokół wlasnej osi byl pierwszym co przyszlo mi do glowy i zamiast pomyslec od razu skomentowalem, moj blad
po 3. nie oceniaj kazdego wlasna miara, to ze Tobie google do wszystkiego potrzebne i kazdego od razu tam posylasz, odkrywa tylko Twoje ograniczenie, tak sie sklada, ze wzorow znam az w nadmiarze i nie musze pytac "wujka" o kazda pierdole
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2013-06-15, 22:51 5
ja pierdolę.....
"planeta w całości zrobiona z diamentów"
kurwa? a kto ją zrobił wobec tego?

jesteśmy zbudowani z gwiazd....no też mi odkrycie a niby z czego kurwa? osobne pierwiastki zarezerwowane dla ludzkiego mięsa?

ić z tym gównem na kwejka....niby okej ale błędów w ciul
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-06-15, 23:01 23
maulu napisał/a:

@UP o tym nie pomyslalem

@androgenius
Po 1. grzecznie sie wypowiedzialem na temat tego co mysle, Twoja agresja jest zbedna, no chyba, ze dzis znow dostales lomot w szkole, to troche Cie usprawiedliwia
po 2. obrot wokół wlasnej osi byl pierwszym co przyszlo mi do glowy i zamiast pomyslec od razu skomentowalem, moj blad
po 3. nie oceniaj kazdego wlasna miara, to ze Tobie google do wszystkiego potrzebne i kazdego od razu tam posylasz, odkrywa tylko Twoje ograniczenie, tak sie sklada, ze wzorow znam az w nadmiarze i nie musze pytac "wujka" o kazda pierdole



Tyś chuju agresji chyba jeszcze w życiu nie widział. Kulturalnie ci odpisałem, gdzie błąd w rozumowaniu poczyniłeś a ty się agresji doszukujesz, strzała w dziurę nie chcesz czasem, kierwa fa?

Nie? To spuść łeb i zawrzyj szparę

W ramach pokuty narzucam ci obowiązek obejrzenia wszystkich 5 sezonów znakomitej popularnonaukowej serii "The universe", na piracie w HD zajmuje 145 gb.

Z takich ciekawostek to dodam jeszcze, że wiatry na Neptunie wieją z naddźwiękową prędkością (chociaż prędkość dźwięku w atmosferze Neptuna różni się nieco od ziemskiej) a niektóre gwiazdy neutronowe mają częstotliwość obrotu dochodzącą do 700-1000 Hz i gdyby były nieco większe niż są, to punkty na ich powierzchni miałyby prędkości większe niż c. Główny antycyklon na Jowiszu wieje nieprzerwanie co najmniej od 1600 któregoś roku i jest 3 razy większy od Ziemi. Sam Jowisz ma w środku prawdopodobnie 2 oceany wodoru, jeden w drugim, przy czym pierwszy to zwykły, skompresowany wodór a wewnątrz niego drugi, sferyczny ocean z wodoru skompresowanego do postaci metalicznej.

Na tzw. brązowych gigantach padają deszcze ze stopionego żelaza a najdłuższy nieprzerwany deszcz na Ziemi trwał ok. 1 mln lat ( +- 200 000 lat).

Grubość pierścieni saturna to mniej więcej tyle, ile wysokość średniego bloku komunistycznego w małym miasteczku co przy ich obwodzie daje bardzo ciekawy stosunek.

Najwieksze albedo w układzie słonecznym ma Wenus ( coś koło 0,7 chyba) a albedo czarnej dziury wynosi 0.

Ciekawostek o poznanym kosmosie możnaby nastuakć na 20 tomów. Polecam "Naukę świata Dysku" zwłaszcza tom 1, poziom zagęszczenia ciekawostek w tej książce to over 9000.
Zgłoś
Avatar
CYPRIAN 2013-06-15, 23:05 28
odebrałem auto od mechanika jebła uszczlka pod głowicą ,wycenił naprawe na 613 zł
Zgłoś
Avatar
E................t 2013-06-15, 23:37 2
@androgenius Idź spać bo ci mama zabierze klawiaturę.
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-06-15, 23:49 7
Episkopat napisał/a:

@androgenius Idź spać bo ci mama zabierze klawiaturę.



Bujaj pejsy, pajacu.
Zgłoś
Avatar
mario7778 2013-06-16, 0:01
genghiskhan napisał/a:

ja pierdolę.....
"planeta w całości zrobiona z diamentów"
kurwa? a kto ją zrobił wobec tego?

jesteśmy zbudowani z gwiazd....no też mi odkrycie a niby z czego kurwa? osobne pierwiastki zarezerwowane dla ludzkiego mięsa?

ić z tym gównem na kwejka....niby okej ale błędów w ciul



akurat to dziwne nie jest,bo diamentów sie nie robi one same powstaja.
bardziej mnie dziwi plonacy lód!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie