18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:07
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 2024-09-20, 16:24
Cannibal Holocaust
e................7 • 2009-12-14, 15:57


"Cannibal Holocaust" określany mianem "matki filmów o kanibalach" szokuje od wielu lat. Nie jest on oczywiście pierwszym dziełem o tej tematyce, bo wcześniej mieliśmy już do czynienia z kilkoma filmami o kanibalach jednak przez swój szokujący realizm stanowił podstawę do stworzenia wielu kolejnych. Obraz ten niejednokrotnie przekracza granice dobrego smaku przez co zyskał sobie wielu przeciwników (także w świecie filmów grozy).

Film rozpoczyna się od raportu związanego z zaginięciem trzech osób, które wybrały się do jednej z dżungli w Ameryce Południowej w celu nakręcenia filmu o życiu tamtejszych mieszkańców. Zainteresowany ich zniknięciem, profesor Monroe postanawia zbadać cała sprawę i wraz z grupą przewodników udaje się na miejsce zdarzeń. Mężczyzna bardzo szybko staje się świadkiem brutalnych rytuałów prowadzonych przez miejscową ludność, a po jakimś czasie odnajduje zwłoki poszukiwanych osób. Na miejscu odnalazł także filmy będące sprawozdaniem z ich wyprawy i to one okazały się najbardziej szokującym elementem jego znaleziska. Po powrocie do Nowego Jorku poddaje się szczegółowej analizie taśm i widząc brutalność, gwałty, spalenie wioski tubylcom, dochodzi do wniosku, że to nie kanibale, lecz biały człowiek okazał się niecywilizowany.

Film momentami swym stylem przypomina pierwszą część "Blair Witch Project", a to przez to, że oglądany obraz jest czymś w rodzaju pseudo-dokumentalnego filmu. Ten element sprawia, że całość wygląda niezwykle realistycznie. Sceny gore i brutalność stoją na wysokim poziomie i zahaczają o skrajność. Zobaczymy m.in. ucinanego penisa, gwałcone kobiety, zabijane zwierzęta i wiele innych. Elementy te sprawiły, że miłośnicy horroru podzielili się na dwie grupy, dla jednych obraz ten jest nieetyczny, niesmaczny i przesadzony, z kolei dla pozostałych "Cannibal Holocaust" urósł do rangi klasyki! Jako ciekawostkę warto także zaznaczyć, że zabijanie zwierząt na planie odbywało się naprawdę i nie ma tutaj żadnego koloryzowania.

"Cannibal Holocaust" to film, obok którego na pewno nie można przejść obojętnie. Jego groza nie tkwi w klimacie, lecz realistycznym ukazaniu starcia się dwóch cywilizacji, a także dzikości jaką ogarnięty jest każdy człowiek. Moja ocena końcowa nie mogła być inna. Polecam go każdemu bo warto poszerzyć swój pogląd o filmach i kulturach, jednakże z góry zaznaczam, że nie jest to typowy horror i ze straszeniem nie ma za wiele wspólnego.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-09-15, 18:11
Machol napisał/a:

wpierdalać megakubełki z KFC.


Może mu nie smakowały?
Zgłoś
Avatar
tyska666 2011-09-16, 18:18
Piekne naiwne i proste filmy, a pomyśleć, że przygoda się zaczeła od Martwicy Mózgu.
Zgłoś
Avatar
jankol 2011-11-02, 18:47
Jakby nie patrzeć film ma jakiś przekaz, bez sensu są tylko te nic nie wnoszące sceny zabijania zwierząt, tego muskata, czy jakoś tak nawet mi szkoda było.
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2011-11-03, 0:33 2
Zabawny jest Polski tytuł filmu "Nadzy i rozszarpani". Zawsze jak go widzę to nie mogę skojarzyć z tym filmem.

Może w swoich czasach ten film wnosił coś nowego, teraz imo nie wart jest oglądania.
Zgłoś
Avatar
_................_ 2011-11-03, 15:15 1
Krzysztof napisał/a:

Może w swoich czasach ten film wnosił coś nowego, teraz imo nie wart jest oglądania.


Mimo wszystko to jeden z największych klasyków gatunku i jego znajomość jest raczej wskazana. Citizen Kane też nie jest dziś wart oglądania? Albo Gabinet doktora Caligari?
Zgłoś
Avatar
B................g 2011-11-11, 10:10
de Sade napisał/a:

Mimo wszystko to jeden z największych klasyków gatunku i jego znajomość jest raczej wskazana.



Ostatnio siliłem się by to przetrwać, z nudów wyłączyłem.
Gwałty mnie nie ruszają, po prostu nudne, nie to żebym wielbil filmy gdzie krew leje się hektolitrami, tyle że to było takie zwyczajne i brak w tym takiego katowania ofiary, zniszczenia jej psychicznie.
Zgłoś
Avatar
Octopussy 2011-11-14, 2:18
Mi się ten film podobał.. Za to ściężka dźwiękowa lepsza, bardzo przyjemna.
Zgłoś