18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 32 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
lufnik1946 2012-11-06, 20:16 4
Wara od Cejrowskiego CZASAMI naprawdę DOBRZE gada!
Zgłoś
Avatar
majork44 2012-11-06, 20:18
Cejrowski to jebany katol.
Zgłoś
Avatar
prof. Matolewicz 2012-11-06, 20:35
@epss

W wielu krajach europy zachodniej nie ma minimalnego wynagrodzenia, a ludzie zarabiają sporą kasę. Znaczenie ma konkurencja na rynku pracy, a nie jakieś sztuczne ograniczenia.
Zgłoś
Avatar
k................a 2012-11-06, 20:42 2
Tak tak, zatrudniać, niech zapierdalają. Nie ważna ekonomia. Ważne żeby płacić jak najmniej. jak już wszyscy tutaj pozdychają z głodu i braku środków na życie wtedy ów Chińczycy powiedzą "takiego chuja-od dzisiaj płacicie nam stawki jak na zachodzie" Wtedy Cejrowski budzi się z ręką w nocniku bo wszyscy miejscowi pozdychali i jest zmuszony płacić zachodnie stawki. Po to są instytucje które powinny pilnować żeby wykonywana praca nie była sprzedawana po cenach dumpingowych. Kłaniają się podstawy ekonomii. Dla tych którzy nie zrozumieli wytłumaczę łopatologicznie jak to działa.
Firma z chin oferuje dany produkt po cenie niższej niż realne koszty wytworzenia. Sprzedaje go mimo strat ale robi to bo ją na to stać (nie robi tego oczywiście globalnie tylko na jednym rynku), dzięki cenom poniżej kosztów produkcji lokalna konkurencja upada bo nie jest w stanie z nimi uczciwie konkurować. Firma z chin w taki sposób wykańcza konkurencje na danym rynku aż sama staje się monopolistą. Wtedy pokazuje tym frajerskim klientom środkowy palec i urealnia ceny danego towaru/usługi. Ba, może nawet narzucić ceny z kosmosu skoro na rynku lokalnym nie ma już przeciwników. Co się wtedy okazuje? Klient pozornie na samym początku oszczędził ale koniec końców został wydymany.
Kocham takich kurwa ekspertów jak Cejrowski - nie znam się to się kurwa wypowiem. Ekspert od wszystkiego, od dzieci, przez wiarę, po ekonomię.
Zgłoś
Avatar
Q-BartNH 2012-11-06, 20:43
no i chuj że katol, to chyba dobrze, a to że nie dał się omamić jakimiś pierdolonymi religiami harego z tybetu i innych szamanów, to nie oznacza aby mu cisnąć,

Ci głąby którzy krytykują go niech sobie wpiszą do google wolnorynkowość, albo republikanizm, czy KNP, może to wyleczy wasze jebane komunistyczne myślenie.
Zgłoś
Avatar
B................i 2012-11-06, 20:44
Macie jakiś argument przeciwko Cejrowskiemu oprócz tego że jest wierzący?j
Zgłoś
Avatar
malwa321 2012-11-06, 20:48
Aj tam pierdolicie. Państwo doi nas na lewo i prawo. Tu vat, tam akcyza, oddajesz sporą cześć pensji i huj, końca nie widać. Tym zapyziałym mordom z sejmu ciągle mało. Po niektórych wypowiedziach widzę że wam to wcale nie przeszkadza. Wojtek ma rację. Poczekajcie, aż kryzys na dobre się zacznie. Szara strefa i robota na czarno będzie na porządku dziennym, bo każdy kombinuje jak może kiedy kasy brak.
Zgłoś
Avatar
ketoprom 2012-11-06, 20:49
Co komu do tego? Od tego juz krótka droga do niewolnictwa.
Zgłoś
Avatar
rolerek 2012-11-06, 20:49
Urban przynajmniej jest zwarty i treściwy. Wojciech się rozwleka
Zgłoś
Avatar
k................a 2012-11-06, 20:49 2
Q-BartNH napisał/a:

no i chuj że katol, to chyba dobrze, a to że nie dał się omamić jakimiś pierdolonymi religiami harego z tybetu i innych szamanów, to nie oznacza aby mu cisnąć,

Ci głąby którzy krytykują go niech sobie wpiszą do google wolnorynkowość, albo republikanizm, czy KNP, może to wyleczy wasze jebane komunistyczne myślenie.



Te słodkie pierdzenie które głosi Cejrowski ma tyle wspólnego z wolnym rynkiem co ja z tybetem.
Zgłoś
Avatar
pietryna 2012-11-06, 20:52
@kawal-chama

Aż się pierwszy raz zalogowałem aby coś napisać a nie przeglądać harda...
No i co z tego że wykończy konkurencję i stanie się monopolistą? Jeśli nie będzie monopolistą ustawowym(tak jak poczta do tej pory na przykład) to w momencie kiedy wywinduje ceny wszyscy ci którzy upadli powstaną ponownie. O ile nikt(państwo) nie będzie im przeszkadzał.
I nie. Nie wymrą bo jakby wymarli to co po tym monopolu chinolom? Gówno. Ekonomia się kłania. A nie tyle ekonomia co logiczne myślenie.

@Bronisław_Komorowski
Nie. Bo trudno wytknąć błędy w rozumowaniu kiedy samemu nie do końca pojmuje się treść wykładu. Można zadać pytanie.

Studia jakie są u nas każdy widzi. Ale jeszcze nie spotkałem się z tym aby ktoś na wykładzie mówił wykładowcy że jest zjebany i pieprzy jak potłuczony. Nie wiem. Może to kwestia dużo mniejszego braku anonimowości niż w necie... Za to pytania czasami padają. I wtedy wykładowca bardzo często rozwiewa wątpliwości. Jakby ci geniusze co tak cisną po Cejrowskim czy Korwinie(jestem wolnościowcem ale na niego akurat z musu głosuję bo wyboru w tej materii nie ma u nas) zamiast tak pieprzyć znaleźli sposób aby zadać pytanie... prośbę o wyjaśnienie swojego toku rozumowania. Ale to jest za ciężkie... łatwiej pocisk w necie wywalić.

@kawal-chama - po raz drugi
Ma mnóstwo wspólnego z wolnym rynkiem który ma to do siebie że nie jest regulowany, także urzędas z pozwoleniami nie jest potrzebny.
Zgłoś
Avatar
e................z 2012-11-06, 20:58
ma4er napisał/a:

@up wolę go oglądać niż kurwa zjebanego urbana...

a ja wole każdego innego niż tego łysego capa a
Zgłoś
Avatar
k................a 2012-11-06, 20:58
pietryna napisał/a:

@kawal-chama

Aż się pierwszy raz zalogowałem aby coś napisać a nie przeglądać harda...
No i co z tego że wykończy konkurencję i stanie się monopolistą? Jeśli nie będzie monopolistą ustawowym(tak jak poczta do tej pory na przykład) to w momencie kiedy wywinduje ceny wszyscy ci którzy upadli powstaną ponownie. O ile nikt(państwo) nie będzie im przeszkadzał.
I nie. Nie wymrą bo jakby wymarli to co po tym monopolu chinolom? Gówno. Ekonomia się kłania. A nie tyle ekonomia co logiczne myślenie.

O ja jebie. Nawet nie wiem jak się ustosunkować do tego co napisałeś. nie masz zielonego pojęcia o ekonomii. Co Ci nie napiszę i tak będziesz twierdził że wiesz lepiej. Poczytaj sobie o monopolach, oligopolach. Wyedukuje się a później się wypowiadaj. Uwierz mi że trochę się o tym uczyłem, trochę książek przeczytałem. Ja przekonywać Cię nie zamierzam bo i tak masz mnie za kogoś z drugiej strony monitora ale jeśli masz odrobinę czasu i ochoty zabierz się za lekturę podstaw ekonomii. Zobaczysz że dumping nie jest niczym dobrym. tylko zrównoważona konkurencja jest czymś do czego powinniśmy dążyć. Przykład poczty. Póki mieli (jeszcze rok mają) monopol na listy do bodajże 50 gramów mieli w dupie klientów. Za rok to się skończy i nagle zaczęła się rewolucja w PP bo wiedzą że za rok klient będzie mógł wybierać. Tyle w temacie...nie chce Cie przekonywać do niczego, sam wyciągnij wnioski po lekturze opracowań ludzi o wiele bardziej rozgarniętych ode mnie

Edit:

Dumping jest zaprzeczeniem wolnego rynku. Nikt nie sprzedaje niczego poniżej kosztów wytworzenia bo to jest ekonomicznie bezsensowne! Więc skoro cejrowski twierdzi że dumping jest OK to CHUJA SIĘ ZNA.

Zgłoś
Avatar
pietryna 2012-11-06, 21:07
Ale poczta miała monopol ustawowy a nie taki który wynikał z jej dominującej pozycji na rynku.
Choć ja tam wolę pocztę od kurierów... paczkami rzucają tak samo ale chociaż mogę po nią iść do placówki a nie muszę się użerać z dupkiem w vanie który(całkiem słusznie) chce skończyć robotę jak najszybciej i do mnie nie przyjedzie kiedy mi pasuje a wtedy kiedy jemu.

Widzę że ty nie potrafisz pojąć logicznego następstwa. Firma ma monopol wynikający z dumpingowych cen(bo może sobie na to pozwolić). Ceny są niskie, ludzie się cieszą. Ci którzy mogli by zająć się tym samym zajmują się czym innym(jeśli mogą oczywiście - ale tu zaczynamy wchodzić w szczegóły). Firma nagle podnosi ceny x10. Ludzie pukają się w głowy a ci którzy są w stanie firmę zastąpić taniej. Robią to.

Jeśli założysz że w każdym przypadku monopol ma firma... powiedzmy sprzedająca ruski węgiel za 1/4 ceny polskiej w okolicy gdzie jedynym dostawcą i jedynym pracodawcą jest kopalnia węgla to faktycznie, można dojść do wniosku że każdy monopol wytworzony z dumpingu jest zły i raz powstały "niszczy" wszystko raz na zawsze.

Na pewno będą lokalnie występować takie kwiatki ale nie mogę zgodzić się aby pod pozorem zabezpieczenia przed tym wprowadzano jakieś durne regulacje. Tak samo jak nie godzę się aby pod przymusem odciągano mi kasę na zus bo wiem że gówno z tego będzie co by politycy i "ekonomiści" na usługach mówili, tylko dlatego że część ludzi się na to łapie i chce aby ktoś myślał i działał za nich.
Zgłoś
Avatar
s................n 2012-11-06, 21:25
Ja czasem mam wrażenie, iż Cejrowski gada z sensem i mówi to co myśli 90% polaków... że nasz kraj to najbardziej złodziejskie państwo świata, wszystkie składki są obowiązkowe, a do roboty się nie opłaca iść bo na bezrobociu dostaniesz 50% pensji, na dodatek jak chcesz otworzyć tutaj działalność gospodarczą to pierdolną na Ciebie taki haracz, że nie jedna mafia by takich nie ściągała.

Ale co z tego, lemingi zawsze będą go hejtować no bo to "katol". A to nie jest cool w tych czasach... ja myślę, że sprawy aborcji/eutanazji mogłyby poczekać, a zająć się teraz powinniśmy naprawieniem gówna jakie jest. Później możemy gadać o innych rzeczach takich jak legalność abrocji/eutanazji (ja jestem za)

Nie jestem do końca pewny co kieruje ludźmi którzy głosują na PO i są święcie przekonani, że nasi naczelni "ekonomiści eksperci" są nieomylni. Tak przy okazji wyborów w USA dowiedziałem się, że mają tam w kongresie 400+ ludzi... ciekawe, nasze zajebiste państewko 10x mniej liczne ma ich tyle samo.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie