18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:26
🔥 Brawo żołnierze - teraz popularne
Chinole a z głową....
Halman • 2014-05-07, 23:06
lubie czasem poczytać sobie o egzotycznych dla mnie krajach, zwyczajach w nich panujących itp... i trafiłem na taki o to smaczek:

Chinskie wiezienia

Ostatnio sie ujawnil jeden Kamerunczyk, ktory przesiedzial w chinskim pudle 3 lata. Oczywiscie twierdzi ze niewinny, we wszystkich wiezieniach swiata siedza tylko niewinni, jak sami twierdza. Ale mial szczescie bo niewinnego poete-Kamerunczyka z Polski ktory zarazal Polki AIDS-em wyniesli z polskiego pudla nogami do przodu, a byl tam bardzo krotko. Nie wiem, pewnie koledzy wspolwiezniowie mu pomogli, solidarnosc slowiansko-plemienna.

Mialem troche kontaktow z chinskimi pudlami jak zatrudnialem pol wsi, wszyscy kuzyni. Kiedys jeden kupil tani motocykl, ale bez papierow. Nie zwrocilem na to uwagi, udalo mu sie. Ale jak chcial zawiesc ten motocykt do swojej wsi w Hunan, na pierwszysm skrzyzowaniu policja go zatrzymala i wszystkich do pudla. Okazuje sie ze motocykt byl kradziony a do policji zadzwonil inny kuzyn sklocony z tym pierwszym. Jechali moim vanem, ale w tym czasie bylem w Kalifornii i nic o tym nie wiedzalem, wiec vana oddano. Wszyscy z vana zostali aresztowani - moja mala corka, tesc i tesciowa, kierowca i delikwent. Corke i tesciowa wypuscili po godzine, tescia dwa dni pozniej, kierowce po 4 miesiacach a delikwent siedzal 9 miesiecy, wiec mam info z pierwszej reki.

Kierowca byl z blizszej rodziny, wiec matka jego zaczela suszyc mi glowe abym wyciagnal go z pudla. Zaczynaja mnie wozic od jednego urzedu do drugiego, ale nikt nie chce glowy nadstawiac. Jedynie dowiedzelismy sie jak mozna dostarczyc mu pieniadze na jedzenie, bo moze zemrzec w wiezieniu. Dopiero po miesiecu czy dwoch udalo sie nam dostac do prokuratora ktory bedzie prowadzil sprawe. Od razy powiedzal, ze wypuszca go, ale procedura trwa od 3 do 6 miesiecy minimum bo nie jest oskarzonym, tylko pomagajacym oskarzonemu. Zreszta zorganizowanie pierwszego posiedzenia sadu zajmie conajmniej 3 miesiecce i bedzie tylko po to, zeby przedluzyc pake na nastepne 3 miesiace i zebrac dowody. Wypuszczono kierowce po 4-rech miesiacach, taki tez dostal wyrok.

Kierowca mlody czlowiek, ale wrocil jakby po 20-latach, nie mogl wcale chodzic. Okazuje sie, ze calymi dniamy siedzal w kucki i skladal plastykowe kwiatki. Kazdy wiezien czy zatrzymany ma swoja dzialke do wykonania i jak nie zrobi, nie dostanie swojej miski. Zarcie tez kiepskie, mozna coz kupic w kantynie, jak oczywiscie ma sie pieniadze. Podobno mozna nie pracowac jak ma sie forse z zewnatrz, bo oprocz pieniedzy nie mozna wysylac zadnych paczek.

Wydaje mi sie, ze chinskie wiezienia to wiekszy kapitalizm niz na Zachodzie. Wiezienia maja male dotacje z rzadu, wiec wykorzystuja wiezniow do pracy, czyli kazdy zatrzymany to nastepny bardzo tani robotnik. Czarni moga twierdzic ze to niewolnictwo, ale dla wiekszosci Czarnych kazda praca to niewolnictwo. Niech porownaja z USA. W wiezieniach Ameryki siedzi 2% populacji kraju, najwiecej z krajow cywilizowanych, wiekszosc to Murzyni. Wedlug praw USA wiezniowie nie maja zadnych praw, nadal nostalgia za bylym niewolnictwem.

Delikwent-paser wyszedl z pudla po 9-ciu miesiacach. Lokalny, moze tez zahartowany, trzymal sie dzielnie. Nie mial gdzie sie zatrzymac, wiec zaproponowali mu koje do spania nim nie znajdzie nowej pracy. Okazuje sie jednak, ze on przyszedl po pensje za te 9 miesiecy jak siedzal w pudle. Tez maja czelnosc, pogonilismy cwaniaka.
Kilka lat temu mojej Chince ukradziono torebke w Kantonie - zostawila na moment jak mierzyla bluzke. Byly tam dokumenty wiec musielismy zglosic na policji aby wydano nowe wiec bylismy przez jakis czas na posterunku. Przyprowadzono zlodzejke, szkoda ze nie nasza. Byla w piwnicy z godzine. Wyniesiona ja bo nie mogla chodzic i rzucono w pobliskie krzaki - na dole wymierzono jej szybko sprawiedliwosc palami - bez sadu, prokuratorow, bez wiezienia. Przyprowadzono Bialego i Czarnego - nie mieli przy sobie dokumentow i wizy a za to jest kara 50 RMB. Bialego posadzili przy biurku niech zadzwoni i przyniosa te dokumenty, Czarnego przykuli do kraty. Pytam sie szefa, czy to nie rasism? Nie, zdziwil sie, tylko statystyka. Mieli Czarnych co uciekali z posterunku czy kradli druki i pieczatki, teraz wola zapobiec temu. Chinczycy wszystkich obcych (oprocz Japoncow, tych to nie lubia) nazywaja obcokrajowcami i traktuja jednakowo bez wzgledu czy to jest Bialy, Arab czy Czarny, ale tylko do czasu jak im nie podpadnie.

Rada - w zadnym wypadku nie wpadac w zadne problemy z policja. Konsulat, znajomi, nikt ci nie pomoze, pierwsze 3 miesiace pudla masz jak w banku, biurokracja dopiero zacznie sie ruszac. Byli Polacy ktorzy znajomym ukradli pieniadze z karty, posiedzeli, a pozniej najczesciej deportacja. A za narkotyki to w Chinach czapa leci - byl taki Brytyjczyk-Pakistanczyk, krolowa Elzbieta nie mogla pomoc. Czy jest cos za co warto ryzykowac? Moze tylko glupol liczyc ze mu sie uda. Kiedys sie nie uda.

żródło tekstu
Zgłoś
Avatar
MichaU 2014-05-07, 23:10
Popraw tagi i dodaj polskie znaki bo czytać się tego nie da.
Zgłoś
Avatar
mistrz173 2014-05-07, 23:13 12
Czytać się da. Przeczytałem JUPIIII. Historia ciekawa. Leci piwo.
Zgłoś
Avatar
zonik 2014-05-08, 6:19 2
W Polsce za narkotyki powyżej 10g i szpiegostwo też powinna być czapa
Zgłoś
Avatar
D................z 2014-05-08, 8:13 4
Czarnuchów przykuwają profilaktycznie do krat bo im kradli pieczątki
Zgłoś
Avatar
mistrz173 2014-05-08, 12:11
Jakby za szpiegostwo była czapa, to 1/4 rządów US&A i innych państw poszła by siedzieć, wraz z naczelną małpą na czele. (tak jestę rasistom)
Zgłoś
Avatar
Kowalien 2014-05-08, 13:38
HAL zamiast wrzucać posty na Sadistica otwórz te cholerne drzwi! Tlen mi się kończy. Nie pozdrawiam Dave.
Zgłoś
Avatar
JesusChytrus 2014-05-08, 14:52
Czyli właściwie najlepiej trzymać się z dala od tego rejonu...
Zgłoś
Avatar
pręgło_z_olkusza 2014-05-08, 14:53 4
Masz styl i pióro pijanego autyka po lobotomii.
Zgłoś
Avatar
las84500 2014-05-08, 14:58
pręgło_z_olkusza napisał/a:

Masz styl i pióro pijanego autyka po lobotomii.



A Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Zgłoś
Avatar
xede 2014-05-08, 15:09
czyta się to gorzej niż wypracowania pierwszoklasistów
naucz się pisać jak już coś chcesz opowiedzieć a po napisaniu przeczytaj to
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-05-08, 15:09
Kurwa materiał pewnie w chuj ciekawy ale nienawidze czytać na monitorze
Zgłoś
Avatar
Nihilus89 2014-05-08, 15:11
Ten sam Hal9000 tłumaczący StopCham na youtube? Dobra robota! A tekst ciekawy. Mają tam tyle luda, że i nie dziw że życie ludzkie jest tam nic nie warte.
Zgłoś
Avatar
argen 2014-05-08, 15:34
Nieźle się napociłem żeby to zrozumieć. A wydawało mi się, że głupi nie jestem
Zgłoś
Avatar
Chrumczoł 2014-05-08, 15:43
Dodaj polskie znaki Jest różnica mięczy zrobieniem komuś łaski a laski
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie