18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
synmackazklanu 2012-07-29, 22:54
Dymekx napisał/a:



Nie jestem eksperta ale "twardnieje pod wpływem nagłej zmiany ciśnienia"? Ta "plastelina" stawia opór w czasie uderzeń a gdy na nią się naciska ulega. To tak jak z wodą, gdy będziemy delikatnie wkładać kamień do wody, woda nie będzie stawiała oporu. Ale kiedy rzucimy kamieniem w wodę, woda stawi opór i kamień straci impet. Pewnie można to było co ja napisałem fachowo opisać, ale tak na chłopski rozum o to chodzi.



to o czym mówisz jest nazwane pojęciem napięcia powierzchniowego, jest to co inne niż w przypadku mas nienewtonowskich, jeżeli tak rozumujesz na "chłopski rozum" to geniuszem nie jesteś, geniusze co rozumują na chłopski rozum właśnie wymyślają te definicje i prawa fizyki reszta półgłówków ma to tylko powtórzyć albo zrozumieć a nawet tego większość nie potrafi.
Zgłoś
Avatar
wodnik 2012-07-29, 23:49
zostan profesorem po obejrzeniu filmiku... stwierdz ze ta maka i woda

fajna sprawa takie cos, szczegolnie zrozumieja mnie ludzie ktorzy trenuja Parkour/ 3Run
Zgłoś
Avatar
p3le 2012-07-30, 0:39
Zgłoś
Avatar
Gandalf8 2012-08-24, 9:42
Jesli jeszcze nie robia z tego ochraniaczy musze to opatentowac hyba, ze bedzie za drogo. Z innej beczki- widzialem kiedys filmik z ciekawa substancja (nie na sadolu) jednak nie moge go znalezc. Byloby fajnie gdyby ktos sprytniejszy ode mnie sie tym zajal Na filmiku gosciu ma jakas ciecz w malym kubku i przelewa ja do coraz wiekszych naczyn (szoste, ostatnie, jest ze 2,5 raza wieksze niz pierwsze) a te sa caly czas pelne, po czym przelewa je spowrotem do mniejszych (do ostatniej kropelki). Nie byla to piana a normalna ciecz. Wiecej szczegolow nie podam poniewaz ogladalem ta chemiczna sztuczke dosc dawno temu
Zgłoś