18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
hosemorales 2012-07-29, 7:05 12
Moom Please
Zgłoś
Avatar
Dzoyo 2012-07-29, 7:08 1
Ciekawe czy można gdzieś to kupić : >
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-07-29, 7:56 16
To jets bardzo fajna masa plastyczna, twardnieje pod wpływem nagłej zmiany ciśnienia (np. uderzenia) ale jest 100% plastyczna normalnie, pokazywali w Mythbusters wiele razy takie fajne substancje (min do sztuczki z chodzeniem po wodzie - normalnie płynna substancja pod wpływem ciężaru ciała robiła się twarda więc można było "chodzić po wodzie"). Z takich ciekawych rzeczy polecam też Polymorph - masę, która normalnie jest twarda, pod wplywem temperatury wystarczy ciepła woda o temp. 60 stopni) staje się plastyczna a potem znowu zastyga, ale w przeciwieństwie do np. modeliny (która po wygrzaniu jest twarda jak kamień na zawsze) można ją ponownie podgrzać i znowu jest plastyczna.
Zgłoś
Avatar
dhex 2012-07-29, 8:43
ochraniaczego tego typu mozna sobie sprowadzic ze stanow (w polsce nie widzialem) ceny zaczynaja sie od ok 300 usd
Zgłoś
Avatar
~ Donnie Darko 2012-07-29, 8:53 10
To zawiera tzw "płyn nieniutonowski".
plastelina/modelina + płyn nieniutonowski = prezentowana substancja
Można coś podobnego zrobić b-a-r-d-z-o tanim kosztem w domu oto przepis:

Zgłoś
Avatar
salmonellas 2012-07-29, 9:05 13
@up.
Zgłoś
Avatar
synmackazklanu 2012-07-29, 9:51 1
@~ Donnie Darko to wygląda jakby się spuścił na ręce a później to nagrywał.

płyn nienewtonowski zrobiłem przez przypadek, jak robiłem ciasto na ryby dałem wodę, mąkę i nie miałem aromatu wanilinowego więc dałem budyń wanilinowy jak urabiałem ciasto w rękach twardniało jak przestałem to się rozlewało, bardzo łatwo można zrobić z kaszy manny.
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2012-07-29, 11:36
bloodwar napisał/a:

To jets bardzo fajna masa plastyczna, twardnieje pod wpływem nagłej zmiany ciśnienia (np. uderzenia) ale jest 100% plastyczna normalnie, pokazywali w Mythbusters wiele razy takie fajne substancje (min do sztuczki z chodzeniem po wodzie - normalnie płynna substancja pod wpływem ciężaru ciała robiła się twarda więc można było "chodzić po wodzie"). Z takich ciekawych rzeczy polecam też Polymorph - masę, która normalnie jest twarda, pod wplywem temperatury wystarczy ciepła woda o temp. 60 stopni) staje się plastyczna a potem znowu zastyga, ale w przeciwieństwie do np. modeliny (która po wygrzaniu jest twarda jak kamień na zawsze) można ją ponownie podgrzać i znowu jest plastyczna.



Nie jestem eksperta ale "twardnieje pod wpływem nagłej zmiany ciśnienia"? Ta "plastelina" stawia opór w czasie uderzeń a gdy na nią się naciska ulega. To tak jak z wodą, gdy będziemy delikatnie wkładać kamień do wody, woda nie będzie stawiała oporu. Ale kiedy rzucimy kamieniem w wodę, woda stawi opór i kamień straci impet. Pewnie można to było co ja napisałem fachowo opisać, ale tak na chłopski rozum o to chodzi.
Zgłoś
Avatar
lotnik_1 2012-07-29, 11:46
technologia obcych
Zgłoś
Avatar
przylepiec 2012-07-29, 11:52
Taka plastelina kosztuje 35zł, można ją kupić tu:
sprytna-plastelina.pl/podstawowa/-/-/2515.html
Zgłoś
Avatar
manl 2012-07-29, 11:54
elastomery-polski wynalazek jeszcze chyba z lat osiemdziesiątych
Zgłoś
Avatar
4x4offroad 2012-07-29, 12:05 2
woda+mąka ziemniaczana i mamy takie coś, szybko i tanio
Zgłoś
Avatar
nanab 2012-07-29, 12:10
Woda z mąką albo budyniem waniliowym-super technologia...
Zgłoś
Avatar
salmonellas 2012-07-29, 12:17 3
woda,mąka ziemniaczana,plastelina...wydaje mi się, że w środku jest coś innego.

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie