18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Yellowhammer 2011-02-16, 20:32
JKM przez ponad 20 lat wolnej Polski jest obecny w polityce, nie udało mu się zmienić nic czyli jest takim samym pajacem jak cała reszta
Zgłoś
Avatar
Norbias 2011-02-16, 20:37 4
a co może zmienić JKM jak on nie jest u władzy : ) JKM ma najlepszą idee Wolnego i liberalnego państwa. Państwo zapewnia ci tylko sędziego, prokuratora, policjanta i żołnierza i o to chodzi reszta się organizuje sama.

Prosty przykład absurdu w obecnym systemie. Budują autostrady za pieniadze podatników, a operatorami odpowiedzialnymi za autostradę są prywatne firmy i to one kasują forse za jej użytkowanie. To po co są budowane autostrady za pieniądze państwowe.

Z pomysłów JKM podoba mi się ich pomysł zakazu zadłużania państwa. Bo dzisiaj dług publiczny to 20.000 zł na 1 obywatela w chwili jak sie rodzi ; )
Zgłoś
Avatar
Yellowhammer 2011-02-16, 20:53 1
No nie jest u władzy o tym mówię, a skoro nie jest u władzy to z niego polityk jak z koziej dupy trąba.
Polityk oprócz programu i wizji powinien umieć przy pomocy istniejących środków umieć przekonać do siebie wyborców. JKM nie umie pieprzy tylko że to wina mediów, manipulacji albo że naród jest głupi.
Sranie w banie
Poparcie to narzędzie polityka które powinien umieć wykorzystać. Jak nie umie to jest gawędziarz teoretyk a nie polityk.
Tak jak murarz oprócz wiedzy jak się buduje dom powinien umieć trzymać kielnie w łapie.
Zgłoś
Avatar
miedziak 2011-02-16, 21:23 1
Ja tam bym tego ZUS'a i OFE wyjebał, NFZ'a bym podniósł bo jest za niski jak na nasze potrzeby, no i podatek bym zostawił. No tylko trzeba się zastanowić co z tymi emeryturami bo to kupa szmalu która się ludziom należy. Najgłupszy jest ten ZUS z tego wszystkiego, reszta może zostać.
Darmowe edukacja i zdrowie są spoko. A co do amerykańskiego systemu prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych to bardzo często odmawiają leczenia bo coś tam kiedyś tam klient mógł zrobić ale nie zrobił, mają nawet specjalnych typów którzy wyszukują takie preteksty do odmowy świadczeń.
Zgłoś
Avatar
hypek 2011-02-16, 22:29
gdybyśmy głosowali na JKM to obecnie w Polsce mielibyśmy:
*koniec listy*
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2011-02-16, 23:15 1
Co do:
-likwidacji ZUS - pomyślcie o swoich dziadkach i rodzicach (w niektórych przypadkach) za co mają żyć
-niepłacenia podatków - ktoś w komentach wspomniał o umowie o dzieło za kilka lat, pisze to zapewne osoba studiująca na DARMOWYCH studiach
-budwoa
-JKM - facet może i czasem coś ciekawego powie, ale mam wrażenie, że jego pomysły zadziałały by TYLKO i wyłącznie podczas zakładania nowego państwa
-krytyki PO - żaden Polski rząd nie miał wad zgadza się, ale np. na drogi w tym roku Polska wyda mniej więcej tyle ile przez ostatnie kilkanaście lat razem wziętych...
Zgłoś
Avatar
nemore 2011-02-16, 23:34 1
Od kiedy marża to jest państwo? Vat i Akcyza owszem ale że marża?
Zgłoś
Avatar
Krzyż 2011-02-17, 1:04
Chciałem dodać, że za TĄ pensję dopiero płacisz za wymienione produkty Dopiero teraz policz ile % zabiera ci panstwo. Dolicz do tego podatek VAT dołączany praktycznie do każdego produktu jaki kupujesz
Zgłoś
Avatar
nordland88 2011-02-17, 9:14
srf napisał/a:

"Marżę CPN" nie zabiera państwo. To przecież jest dochód sprzedawcy.



To i tak o wiele za dużo...
Zgłoś
Avatar
pakicito 2011-02-18, 22:00
pierdolca mozna dostac jak sie widzi, jak mlodzi ludzie, dopiero po szkole, ida i glosuja na PO albo na PiS - w domu kurwa zostancie
powinni przed glosowaniem prosty test im dac: ile to 2+2? jak odpowie moze isc glosowac a jak nie to won w piezdu
Zgłoś
Avatar
Ae110 2011-02-19, 6:26
UPR też niezła masakra - facet ma podejście szlachcica na zagrodzie. Zamiast "Państwo bierze" mielibyśmy "Watykan bierze". Kurde! Jakbyśmy mieli taką ilość ludu, że by dało się nim rządzić "jak szlachcic na zagrodzie" to wiele wydajniejsza byłaby komuna! Polska to nieco więcej ludzi niż w wiosce pańszczyźnianej.
Niestety nasza policja zajmuje się mordowaniem na zlecenie właśnie porządnych polityków, którzy pieprzą rozdęte idee i chcą działać (Szczery, albo nawet komunista z PPP)
Zgłoś
Avatar
pakicito 2011-02-19, 9:41 1
@up dlatego pierwsze co trzeba zrobic to zlikwidowac calkowicie dla mlodzierzy kosciol, wtedy po latach zupelnie zaniknie placenie haraczu na koscioly i watykany itp.
Zgłoś
Avatar
Norbias 2011-02-23, 0:37
masabitumiczna napisał/a:

Co do:
-likwidacji ZUS - pomyślcie o swoich dziadkach i rodzicach (w niektórych przypadkach) za co mają żyć
-niepłacenia podatków - ktoś w komentach wspomniał o umowie o dzieło za kilka lat, pisze to zapewne osoba studiująca na DARMOWYCH studiach
-budwoa
-JKM - facet może i czasem coś ciekawego powie, ale mam wrażenie, że jego pomysły zadziałały by TYLKO i wyłącznie podczas zakładania nowego państwa
-krytyki PO - żaden Polski rząd nie miał wad zgadza się, ale np. na drogi w tym roku Polska wyda mniej więcej tyle ile przez ostatnie kilkanaście lat razem wziętych...



1. Ktoś kto odprowadza składki na ZUS realnie nalezy mu się emerytura. Ktos kto nie odprowadzał nigdzie proste NIE
2. Nie ma darmowych studiów zawsze są jakieś koszta. Tak się składa że głównym budulcem "uczelni państwowych" są pieniądze studentów ze studió zaocznych przykład u mnie na uczelni 1 rok 1000 studentów x 2100 zł. Dodajmy do tego 2 3 4 i 5 rok ; )
3. Jakie drogi ? Przykład co wspomniałem budują za pieniądze z budżetu a państwo Polskie nie ma z tego żadnego zysku zysk idzie do kieszeni prywatnej.

Ostatni inteligentny pomysł to koszt budowy elektrowni atomowych. Koszt budowy 100 Miliardów złotych za 2. Za czyje pieniądze ? podatników Takiego typu działa powinny leżeć w sferze firm prywatnych dajesz koncesję, pozwolenie by budowali elektrownie jądrowe i tyle Z drogami też rozwiazanie proste dajesz projekt, wykładasz 7 MLD zł na autostade to jesteś jej właścicielem i kasujesz sobie zyski.

Realnie patrząc jest to utopia. Bo w sytuacji gdy pracownik ma np. 5000 zł brutto a pracodawca nie miał by obowiązku odprowadzania mu Zusu itd. to dałby mu nie 5000 zł do ręki a tyle co dostawał czyli 3000 zł ale beż żadnych skłądek itd. czyli realnie zyskałby tylko pracodawca Prosty przykład u mnie w okolicy. Na kopalni przeciętnie górnik zarobi 3000 zł w ścianie nawet i ok 4.000 zł Praca ciężka; Nie wątpię. Podczas gdy "pod firmą " prywatną wykonującą prace na kopalni za identyczna pracę 1.500-2.200 zł
Zgłoś