18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
baaldigart 2013-10-20, 19:50
ciekawostka historyczna: z kaktusów robiło się pasze dla wiewiórek.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-20, 20:04 22
Ciekawostka historyczna: Niemcy w czasie II WŚ zaprojektowali i zbudowali czołg, którego pancerza nie byłaby w stanie przebić ŻADNA armata przeciwpancerna używana przez jakiekolwiek wojsko, byłby niepokonany gdyby nie to, że każdy pojazd mechaniczny mógł przed nim... uciec, jeździł bowiem z prędkością maksymalną... 13 km/h, ze względu na wagę miejscową nie mógł wjechać na praktycznie żaden most a zasięg operacyjny na pełnym baku w terenie wynosił jedynie 60 km.
Zgłoś
Avatar
d................t 2013-10-20, 20:05 83
Obraza dla zwierząt łownych...
Zgłoś
Avatar
stich69 2013-10-20, 21:09
Jakieś źródło? Czy to taki żart dowcipny?
Zgłoś
Avatar
Draiks 2013-10-20, 21:14
Czyżby Panzerkampfwagen VIII Maus? Ot kolejny przejaw gigantomanii małego człowieczka. Nie miałby zastosowania na polu walki, gdyż mało który most byłby wstanie go udźwignąć (nie jestem pewien czy jakikolwiek most dałby radę).
Zgłoś
Avatar
brudny 2013-10-20, 21:15
chyba padlinożerni
Zgłoś
Avatar
Robcio1207 2013-10-20, 21:19
@Draiks
Nie wiem czy by nie miał zastosowania. Podobno wybudowano ich nawet 20(!!!) sztuk.
Plotka głosi, że jeden zatonął gdzieś w bagnie w okolicach Gliwic. Jestem bardzo ciekaw czy to prawda. Ma ktoś sprzęt i umiejętności na sprawdzenie tego?
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-10-20, 21:21
E tam nieprzebijalny. Ładunek kumulacyjny wypalał pancerz grubości czterokrotnie większej niż średnica pocisku z nim. Dlatego pomysł superczołgów był nierealny.
Zgłoś
Avatar
K................y 2013-10-20, 21:39
deliriumpermanent napisał/a:

Obraza dla zwierząt łownych...



Idąc dalej, czy nazywanie ciapaków zwierzętami to obraza dla zwierząt?
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-20, 21:44 2
@Robcio - był tylko jeden taki czołg ("podstawa") i dwie wieże (czy odwrotnie - nie pamiętam dokładnie) i nie było ich na 100% aż 20 sztuk.

@pietras_ja - tylko że uwczesne, najbardziej rozwinięte pociski kumulacyjne były stosowane tylko w Panzerfaustach (przypominam - broń niemiecka więc nie strzelano nią do Mausów i miały one żałośnie mały zasięg skuteczny, bodajże 50 metrów, więc mogły by być stosowane jedynie w miastach, gdzie czołgi się raczej nie pchają Poza tym już wtedy Rosjanie wpadli na pomysł stosowania dodatkowych, przyspawywanych do przedniego pancerza płyt na których zatrzymywały się pociski kumulacyjne gdyż pomiędzy nimi a pancerzem głównym była wolna przestrzeń. Pomysł ten rozwinęli już Amerykanie i stosują specjalne siatki które pomagają "oszukać" czujniki zbliżeniowe głowic kumulacyjnych, no i oczywiście są te wybuchowe płyty "odpychające" ładunek kumulacyjny, najpowszechniej znane z człgu PT-91 "Twardy"
Zgłoś
Avatar
Everizon 2013-10-20, 21:54 7
Biały__ napisał/a:

W 1939r. w III Rzeszy cyganie zostali wpisani na listę zwierząt łownych.


Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-10-21, 0:04 1
ciekawe jakie trofea z cyganów można pozyskać i który myśliwy chciałby żeby jego ścianę zdobił śmierdząc łeb cygana albo podłogę wygarbowana skóra ze świerzbem
Zgłoś
Avatar
MareKSG 2013-10-21, 11:11 1
Teraz też powinni.
Zgłoś
Avatar
kubeer 2013-10-21, 17:09
@bialy dziadek ci powiedział?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie