18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 19 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
raatos 2012-07-27, 23:24
woda na europie ... ameryki to ty nie odkryłeś
Zgłoś
Avatar
Shock 2012-07-27, 23:25
News sprzed roku, a sadistic caly podjarany XD
Zgłoś
Avatar
G................r 2012-07-27, 23:39 1
może i mam nasrane we łbie ale na moje oko to doskonale poprowadzone drogi szybkiego ruchu w lodzie a lód jest jednym z najtwardszych materiałów przy najbardziej ujemnej temperaturze i łatwy do uzyskania a woda to jeden z dowodów na istnienie życia pod skorupą z lodu, na Ziemi nie wiadomo dokładnie od kiedy istnieje pismo ale dowody na życie innych żywych istot można napotkać wszędzie, nie wierze w Boga bo to słowo podczas pisania biblii myślę że zostało źle określone tak samo jak latający dywan ze spodkiem kosmicznym po prostu słownictwo z tamtych czasów nie posiadało takich nazewnictw w swoim języku więc ja bym powiedział że słowo Bóg to określenie innej cywilizacji jak przykład Zeusa czy Jowisza z czasów starożytnego Rzymu (nie twierdze że to coś dalej jest w naszym układzie słonecznym) ale jak i technologia Egipcjan porównując do wynalazków Nicola Tesli, tak samo przesilenie słoneczne występuje co 11 lat a cofając się w historii i sięgać pamięcią wielkich okresów zimowych gdy śnieg sięgał czubków komina w domach na wioskach i ostre upały to ten cykl się non stop powtarza co 11 lat tak samo sytuacja z zamiana pól magnetycznych na naszej planecie który następuje co ok. 4000 lat
Kopernik też pierdolił głupoty a jednak to uchwalili... więc nie życzę w swoim kierunku obraźliwych komentarzy, dzielę się po prostu swoimi sugestiami bo może ktoś ma jeszcze ciekawszą wiedzę ;] Wikipedia to wolna encyklopedia więc wszystko tam powypisywali
Zgłoś
Avatar
salmonellas 2012-07-27, 23:44
Shock napisał/a:

News sprzed roku, a sadistic caly podjarany XD



Poczytaj i powiedz.
Zgłoś
Avatar
Fundak 2012-07-27, 23:57 4
Gdybym tylko pamiętał tytuł. Jest taka jedno książka Lema, w której lecą na obcą planetę (oczywiście z zachowaniem wszystkich standardów naukowych jak to u Lema bywa), gdzie trafiają na czarną rzekę która okazuje się być właśnie mieszkańcami tej planety. To mnie jakoś nauczyło że jeżeli coś wygląda jak u nas na Ziemi, to nie znaczy że to jest wszechświatowy standard. Może się okazać że gdzieś jest planeta gdzie ludki wpieprzają naszą zwykłą ziemię naszą która rośnie na drzewach, a zamiast ziemi mają czekoladę. Bo jesteśmy za ubodzy żeby mieć pewność co do tego czego niby jesteśmy pewni.
Zgłoś
Avatar
honecker 2012-07-28, 0:59 1
Arthur C. Clarke w serii "Odyseja kosmiczna" już to przewidział, a książkę pisał 30 lat temu.
Zgłoś
Avatar
P................k 2012-07-28, 1:12
ciekawe jakby się dymały takie -170 zimne suki?
Zgłoś
Avatar
Niemieckiszachista 2012-07-28, 7:52
Nasa podejrzewa rzeczy, które inni ludzie podejrzewali 30 lat temu. Tylko teraz będą o tym pieprzyć wszędzie, bo Nasa to Nasa oni zawsze mają racje i nigdy się nie mylą.
Zgłoś
Avatar
manieeek 2012-07-28, 8:52
Czyli jednak jest gdzie spierdalać z eurolandu hurrrraaa
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-28, 9:02
Jerkov napisał/a:

Ludziska, co z tego że -170 C i 100% tlenu, przecież bakterie i inne organizmy by się wykształciły tylko jakby były przystosowane do tych warunków...


gelek napisał/a:

@up
To, że dla człowieka przyjazne warunki (powiedzmy) są od -30C do +45C, nie znaczy, że dla NICH muszą być takie same...


To że bakteria lub tasiemiec wygląda z goła inaczej od człowieka nie znaczy ze na poziomie komórkowym tak samo jest(głupio i nielogicznie z bakterią brzmi,a le się dalej wyjaśni). Jeśli chodzi o metabolizm ofc. Bo jądra np. u bakterii brak.
Temperatura -170oC jest dość drastyczna, nie wiem czy istnieją związki które potrafią zapobiec zamarznięciu komórki w takiej temp no i znane nam białka i kwasy RNA, które zajmują się metabolizmem nie są w stanie działać w takiej temperaturze.
Jako że nie znany innego rodzaju życia zbudowanego na innych zasadach to raczej trudno będzie tam o życie.
Zgłoś
Avatar
Tander 2012-07-28, 9:35 1
Na pierwszym zdjęciu widać, że nawet tam mają lepszą sieć autostrad niż w Polsce...
Ciekawe czy przy drogach sprzedają na stacjach alkohol - wtedy polacy skolonizują ją szybciej niż NASA przewiduje...
Zgłoś
Avatar
k................0 2012-07-28, 11:22
kurwa jak NASA piszę że podejrzewa istnienie życia to na poziomie mikrobiologicznym a zielony ludzików jak pewnie większość myśli
Zgłoś
Avatar
adams_123 2012-07-28, 11:43
kurwa na księżyc latają, kosmitów znajdują, pewnie niedługo znajdą podwodne cywilizacje, ale lekarstwa na raka nie mogą...
Zgłoś
Avatar
drakkarrudy 2012-07-28, 12:11
Arashel napisał/a:

Temperatura -170oC jest dość drastyczna, nie wiem czy istnieją związki które potrafią zapobiec zamarznięciu komórki w takiej temp no i znane nam białka i kwasy RNA, które zajmują się metabolizmem nie są w stanie działać w takiej temperaturze.


pl.wikipedia.org/wiki/Niesporczaki
Arashel napisał/a:

Jako że nie znany innego rodzaju życia zbudowanego na innych zasadach to raczej trudno będzie tam o życie.


pl.wikinews.org/wiki/2010-12-02:_Rewolucja_w_biochemii:_bakteria_z_arsenem_w_DNA
Pierdolisz pan.. Pierdolisz..
Zgłoś
Avatar
gelek 2012-07-28, 13:55
@Arashel
Ale Ty człowieku pierdolisz. Tylko "znane nam" piszesz. A kurwa ile rzeczy na Ziemi jest nieodkrytych? Gdzieś kiedyś czytałem, że poznaliśmy dopiero około 40% świata. Więc daj sobie siana.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie