18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-28, 15:53
drakkarrudy napisał/a:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niesporczaki


Tylko że to słodziaszki w takich warunkach "nie żyją prawie", tylko idą w długa kimę. Próba życia w takich warunkach by ja zabiła. Coś w stylu hibernacji to jest.

drakkarrudy napisał/a:

http://pl.wikinews.org/wiki/2010-12-02:_Rewolucja_w_biochemii:_bakteria_z_arsenem_w_DNA
Pierdolisz pan.. Pierdolisz..


No i? To nadal jest zycie oparte na tej samej zasadzie i budowie, tylko cięższy pierwiastek się pojawił o podobnych do fosforu właściwościach na poziomie atomowym.
Sam związek czyli RNA zachował bardzo przybliżone biochemiczne i fizyczne właściwości.

gelek napisał/a:

@Arashel
Ale Ty człowieku pierdolisz. Tylko "znane nam" piszesz. A kurwa ile rzeczy na Ziemi jest nieodkrytych? Gdzieś kiedyś czytałem, że poznaliśmy dopiero około 40% świata. Więc daj sobie siana.


40%....? A jakim cudem ktoś potrafi ocenić ile nie wiemy...?
Zgłoś
Avatar
drakkarrudy 2012-07-28, 16:11
@Arashel Masz i skończ kurwa. biotechnolog.pl/news-956.htm Szczególnie polecam drugi i czwarty akapit ( 'Bakterie są znane..' i 'Pod koniec zeszłego roku..' ).
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-28, 16:19
I o czym ma być ten artykuł? Co ma mi powiedzieć? Bo nie neguje niczego co powiedziałem ani nie popiera niczego co ty powiedziałeś...
Zgłoś
Avatar
drakkarrudy 2012-07-28, 16:42
Arashel napisał/a:

To że bakteria lub tasiemiec wygląda z goła inaczej od człowieka nie znaczy ze na poziomie komórkowym tak samo jest(głupio i nielogicznie z bakterią brzmi,a le się dalej wyjaśni). Jeśli chodzi o metabolizm ofc. Bo jądra np. u bakterii brak.
Temperatura -170oC jest dość drastyczna, nie wiem czy istnieją związki które potrafią zapobiec zamarznięciu komórki w takiej temp no i znane nam białka i kwasy RNA, które zajmują się metabolizmem nie są w stanie działać w takiej temperaturze.



Mam dalej tłumaczyć?
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-28, 17:21
Nie rozumiesz o czym mówisz, o czym czytasz i o czym ja mówią. A mówiłem o życiu czyli normalnym metabolizmie, rozmnażaniu etc. "Przetrwanie" jest czymś nieco innym. Przetrwać w temp bliskiej zeru absolutnemu to może da radę i to nawet nie robi wrażenia już dziś, ale funkcjonowanie w tej temp jest już inną bajką.
Zgłoś
Avatar
drakkarrudy 2012-07-28, 18:38
Ale jeżeli są organizmy, które potrafią przetrwać w takiej temperaturze, to co stoi na przeszkodzie dostosowania się do takich własnie warunków..? A zresztą pokazując Ci cały artykuł, chciałem dać Ci do zrozumienia, do jakich skrajności potrafi się przystosować życie.
Cytat:

[...] a bakterie występujące na dnie oceanów w pobliżu źródeł hydrotermalnych (podwodnych wytrysków gorącej wody) żyją w temperaturze plus 121 oC, z kolei Natronomonas pharaonis lubi skrajnie zasadowe środowisko sodowych jezior powulkanicznych osiągających pH 12.


Cytat:

Żyje ona w tych skałach bez dostępy światła i powietrza, w temperaturze sięgającej 60oC, odżywiając się związkami siarki i wodoru. Bakteria potrafi także przekształcać dwutlenek węgla i wiązać azot uwalniany ze skał.

Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-28, 20:43
drakkarrudy napisał/a:

Ale jeżeli są organizmy, które potrafią przetrwać w takiej temperaturze, to co stoi na przeszkodzie dostosowania się do takich własnie warunków..?


Na przeszkodzie stoi im fizyka. Która jasno mówi że w tak niskich temperaturach jak zero stopni kelwina, znane nam białka i kwasy RNA po prostu nie są w stanie zadziałać.

drakkarrudy napisał/a:

A zresztą pokazując Ci cały artykuł, chciałem dać Ci do zrozumienia, do jakich skrajności potrafi się przystosować życie.


Ta artykuły w większość miejsc nie rozróżniają życia na standardową aktywność biologiczną a jakąś formę przetrwalnikową.

"Żyje ona w tych skałach bez dostępy światła i powietrza, w temperaturze sięgającej 60oC, odżywiając się związkami siarki i wodoru. Bakteria potrafi także przekształcać dwutlenek węgla i wiązać azot uwalniany ze skał."
To akurat nic dziwnego. Beztlenowce czy bakterie nie foto-syntezujące nie musza mieć tego. I w sumie 60oC to dla, nawet licznej grupy bakterii, nie taki dramat.

"[...] a bakterie występujące na dnie oceanów w pobliżu źródeł hydrotermalnych (podwodnych wytrysków gorącej wody) żyją w temperaturze plus 121 oC, z kolei Natronomonas pharaonis lubi skrajnie zasadowe środowisko sodowych jezior powulkanicznych osiągających pH 12."
pH to też nie taki dramat. Co do 120oC stopni to powiem tylko: respekt. Ale życie w +120oC to nie to samo co -120oC.
Zgłoś
Avatar
gelek 2012-07-28, 20:50
@up

A Ty swoje "jak zero stopni kelwina, znane nam białka i kwasy RNA po prostu nie są w stanie zadziałać. "

Teraz sobie pomyśl, że nie znamy nawet połowy wszechświata. I pomyśl sobie, że może być tam coś czego nie znamy. I to coś, czego nie znamy jest w stanie żyć przy zerze absolutnym. Rozrysować?
Zgłoś
Avatar
salmonellas 2012-07-28, 21:49
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-28, 22:21
gelek napisał/a:

Teraz sobie pomyśl, że nie znamy nawet połowy wszechświata. I pomyśl sobie, że może być tam coś czego nie znamy. I to coś, czego nie znamy jest w stanie żyć przy zerze absolutnym. Rozrysować?


Ale wiemy jak białka i kwasy działają i wiemy że w tej temperaturze nie są w stanie działać.
A skoro nie znany innego modelu życia niż opartego na takich związkach, to musimy zakładać że trudno om życia poza planetami w ekosferze.
Zgłoś
Avatar
drakkarrudy 2012-07-29, 13:20
Arashel napisał/a:

Na przeszkodzie stoi im fizyka. Która jasno mówi że w tak niskich temperaturach jak zero stopni kelwina, znane nam białka i kwasy RNA po prostu nie są w stanie zadziałać.



-nie ma czegoś takiego jak zero stopni kelwina ( zero kelwinów jak już coś )
-nikt tu o takiej temperaturze nic nie wspominał, a jedynie o zbliżonej do zera absolutnego i to nawet nie.. (-170 oC a -273 oC to różnica prawda..?)

Arashel napisał/a:

A skoro nie znany innego modelu życia niż opartego na takich związkach, to musimy zakładać że trudno om życia poza planetami w ekosferze.



-Ty naprawdę masz takie płytkie wyobrażenie o wszechświecie? Naprawdę uważasz, że w ogromie wszechświata tylko taki model życia może być obecny? Nie znamy nawet jednej setnej wszechświata ( nie są to żadne oficjalne informacje, tylko moje własne rozmyślenia ), nie potrafimy wyjaśnić tak bliskiego nam zjawiska jakim jest grawitacja, nie potrafimy wyjaśnić również wielu zjawisk związanych z naszym mózgiem.. Zauważ, że we wszechświecie dominują planety ( biorąc pod uwagę tylko 'ten jedyny' nam znany model życia ) nienadające się, aby cokolwiek mogło tam żyć. Teraz pomyśl, ziemia ma ok 4,5 mld lat, sam wszechświat 13,5 ( choć ta liczba wciąż się zmienia.. ), życie na ziemi rozwinęło się w ciągu pierwszego miliarda od powstania planety, a istnieją planety o wiele starsze od naszej, na których również mogło się rozwinąć życie inne od naszego i dotrzeć na tą nieszczęsną Europę, tak jak wg jednej z teorii życie dotarło na ziemię..
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-07-29, 15:10
drakkarrudy napisał/a:

-nikt tu o takiej temperaturze nic nie wspominał, a jedynie o zbliżonej do zera absolutnego i to nawet nie.. (-170 oC a -273 oC to różnica prawda..?)



ty na serio...? Sam dałeś przykład artykułu o jakimś małym "robaku" na Wiki gdzie pisało "temperaturach od prawie zera absolutnego[...]"...

drakkarrudy napisał/a:

-Ty naprawdę masz takie płytkie wyobrażenie o wszechświecie? Naprawdę uważasz, że w ogromie wszechświata tylko taki model życia może być obecny?


Ja mam takie wyobrażenie o świecie jakie jest udowodnione.
Póki nie odkryjemy innych możliwości póty to zostanie domeną pisarzy sci-fi a nie realnej nauki. Wam też proponuję taką dewizę przyjąć.
A jeśli ona wam nie pasuje to próbujcie sami tworzyć inne modele życia. Co raczej bedzie trudne...

drakkarrudy napisał/a:

[...]nie potrafimy wyjaśnić tak bliskiego nam zjawiska jakim jest grawitacja, nie potrafimy wyjaśnić również wielu zjawisk związanych z naszym mózgiem..


Jakbyś nie zauważył to między tym a komicznym życiem jest pewna różnica. Otóż taka iż wiemy że grawitacja istnieje i działa i możemy ją badać oraz wysuwać teorie.

drakkarrudy napisał/a:

Zauważ, że we wszechświecie dominują planety ( biorąc pod uwagę tylko 'ten jedyny' nam znany model życia ) nienadające się, aby cokolwiek mogło tam żyć. Teraz pomyśl, ziemia ma ok 4,5 mld lat, sam wszechświat 13,5 ( choć ta liczba wciąż się zmienia.. ), życie na ziemi rozwinęło się w ciągu pierwszego miliarda od powstania planety, a istnieją planety o wiele starsze od naszej, na których również mogło się rozwinąć życie inne od naszego i dotrzeć na tą nieszczęsną Europę, tak jak wg jednej z teorii życie dotarło na ziemię..


Ta teoria nadal ma bubla warunków do przeżycia. Na dodatek dodajesz sobie tutaj bubel warunków na nowej planecie które mógłby by nie odpowiadać bakterią przystosowanych do życia w innych. Więc porzuć tą część rozważań, bo nie ma ona sensu.[/i]
Zgłoś
Avatar
KingOfEvil 2012-08-01, 12:19
Na szczęście warunki żeby tam dolecieć będą nie wcześnie niż za 100 lat ; D
Zgłoś