18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
🔥 Pedalarz i roboty drogowe - teraz popularne
Avatar
a................0 2012-10-27, 13:51 2
makabrax napisał/a:



nie chcę cię martwić ale to jest fakt od jakichś paru miliardów lat, a nie teoria...



Teoria grawitacji, teoria ewolucji - to teorie naukowe. Wojujący kreacjoniści dopierdalają się do słowa "teoria", bo nie rozumieją sformułowania "teoria naukowa".
Zgłoś
Avatar
zderealizowany 2012-10-27, 14:05
@up

pl.wikipedia.org/wiki/Teoria
pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie

Popieram. Dwa całkiem róże pojęcia.
Zgłoś
Avatar
l................a 2012-10-27, 14:07
Teoria to zbiór potwierdzonych naukowo hipotez. A co do grawitacji to jest to najpotężniejsza siła działająca w e wszechświecie. (Potężniejsza od bozi)
Zgłoś
Avatar
Olasty 2012-10-27, 14:09 1
nie ma reszty w komentarzu, nie ma piwa
Zgłoś
Avatar
zderealizowany 2012-10-27, 14:09 2
lucilla napisał/a:

Teoria to zbiór potwierdzonych naukowo hipotez. A co do grawitacji to jest to najpotężniejsza siła działająca w e wszechświecie. (Potężniejsza od bozi)



Podobno obie te siły działają na ciemne masy...
Zgłoś
Avatar
Proximate 2012-10-27, 14:25
@Topol242

Tak na pewno, szczególnie, że Jowisz jest gazowym olbrzymem głównie skł. się z wodoru.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2012-10-27, 14:26 3
grawitacja to raczej jedna z najsłabszych sił we wszechświecie, w końcu podnosząc stopę bez większego wysiłku pokonujesz siłę przyciągania całej planety, magnetyzm czy siła wiązań jądrowych jest nieporównywalnie "większą siłą".
Zgłoś
Avatar
gelek 2012-10-27, 14:42 1
@up
Łoooo kurwa, żeś teraz do pieca dojebał.
Skoro bez większego wysiłku pokonujesz siłę przyciągania planety to podskocz i zrób tak, abyś nie opadł.
Jak Ci się uda to napisz mi pw, wtedy się ukrzyżuję.
Zgłoś
Avatar
Crowell 2012-10-27, 14:55
widziałem dwa miesiące temu te same zdjęcia na sadolu, jeszcze się śmiali z jakiegoś barana który chciał się kłócić, że nie wiadomo czy to początek czy koniec muru.
Zgłoś
Avatar
melemele89 2012-10-27, 15:01
Raczej my byśmy byli księżycem Jowisza
Zgłoś
Avatar
Mr Dan 2012-10-27, 15:34
Z tym Jowiszem to scena z Predators mi się przypomniała. Jak stanęli na jakiejś górce i planety ujrzeli.
Zgłoś
Avatar
imbryg 2012-10-27, 15:39
melemele89 napisał/a:

Raczej my byśmy byli księżycem Jowisza



z racji tego, że potrafię czytać ze zrozumieniem, wytłumacze ci, co tam jest napisane, lub jak kto woli, co tam pisze.

Wpierw, przeczytajmy to jeszcze raz.

Gdyby Jowisz był w tej samej odległości, co księżyc od Ziemi.

a więc, interpretując to zdanie, jasno wynika, że mówi ono o 3 ciałach niebieskich:
-Ziemia
-Jowisz
-Księżyc

jak powszechnie wiadomo, Księżyc jest satelitą naturalnym naszej planety (księżycem) a Jowisz jest największą planetą naszego układu. sądzę, że autorowi chodziło o to, że tak wyglądał by obraz nieba gdyby Jowisz byłby w takiej samej odległości jak Księżyc, a nie, o to, że byłby naszym Księżycem.
Zgłoś
Avatar
goldenguti 2012-10-27, 15:42 1
gelek napisał/a:

@up
Łoooo kurwa, żeś teraz do pieca dojebał.
Skoro bez większego wysiłku pokonujesz siłę przyciągania planety to podskocz i zrób tak, abyś nie opadł.
Jak Ci się uda to napisz mi pw, wtedy się ukrzyżuję.


To chyba oczywiste, że spadnie, skoro nie działa na niego siła skierowana przeciwnie do ciężaru? Grawitacja jest najsłabszym oddziaływaniem w przyrodzie i się chłopcze z tym nie sprzeczaj. Cała planeta oddziałuje swoją masą na mały kawałek metalu, a Ty przy pomocy magnesu możesz go bez problemów podnieść. Jedynie oddziaływania magnetyczne działają na metal, nic więcej. Proste i zrozumiałe jak konstrukcja cepa ale chyba Cie jeszcze na fizyce tego nie nauczyli.
Zgłoś
Avatar
M................s 2012-10-27, 15:52 1
Darzla napisał/a:

Gdyby Jowisz był w tej samej odległości, co księżyc od Ziemi.
Obrazek



No chyba kur*a nie.
Prędzej już tak ...


gdyby słonce było za nim of course
Zgłoś
Avatar
paczfiko 2012-10-27, 17:23
nimasz wincej? weś poszókaj wincej


Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie