18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Ciężarówka na wodór.
~Velture • 2017-04-22, 9:24
Toyota zapowiedziała właśnie swój nowy projekt pod nazwą roboczą "Portal".

Są to ciężarówki napędzane wodorem więc w 100% bez emisji żadnych trujących gazów.

Jest to stara myśl technologiczna ale nie była nigdy brana pod uwagę w ciężarówkach a jedynie w osobówkach.

Na filmiku porównanie przyśpieszenia tradycyjnego ciągnika oraz nowego napędzanego wodorem.
Masa obu, w niezjebanych jednostkach, to ok 16 ton.
Moc to 670 kuca i 1800 momentu.
Zasięg to 320km na 1 baku a przewidywana masa maksymalna całego zestawu to ok 36 ton.

Zgłoś
Avatar
~Velture 2017-04-22, 12:17 4
Kamiler napisał/a:

Ciekawe jak przyśpiesza bez naczepy...


Na bank by wyruchał wiele aut spod świateł.
Zgłoś
Avatar
Volfodzio 2017-04-22, 13:59 2
320 km to trochę lipton jak nawet jak na zwykłą ciężarówkę ... no chyba, że tych baków planują kilka
Zgłoś
Avatar
Kriski 2017-04-22, 14:35 1
myszkamiki69 napisał/a:

bo ciężko wymiślić urzondzenie umieszczone w ałcie co by podawało pazłodko zwiniente w kulke do butelki z odrobiną wody i z kremem



Na DB Velture prawie spamuje o poprawność Polszczyzny a w własnym materiale taki syf przepuścił?
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2017-04-22, 14:43 2
krzyks napisał/a:



Ty się kiedyś historii uczyłeś? Tak, pierwsze wojny zaczęły się o ropę...



Nie ma to jak porównywać coś co było pierdyliard lat temu do czasów obecnych. Porównaj jeszcze chrześcijan do muzułmanów bo przecież my też 500 lat temu mordowaliśmy. Jeden chuj.

Poza tym ja się tylko zastanawiam więc weź się łaskawie odpierdol i idź kłócić się z Velture na SB.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2017-04-22, 14:45 2
Kriski napisał/a:



Na DB Velture prawie spamuje o poprawność Polszczyzny a w własnym materiale taki syf przepuścił?


Dojebałeś do pieca ziom
Zgłoś
Avatar
B................k 2017-04-22, 15:35 1
Hooy z wodorem. Po Tajlandii ciężarówki zapierdalają na gaz.
Zgłoś
Avatar
k................s 2017-04-22, 16:19 2
Szajba_Man napisał/a:



Nie ma to jak porównywać coś co było pierdyliard lat temu do czasów obecnych. Porównaj jeszcze chrześcijan do muzułmanów bo przecież my też 500 lat temu mordowaliśmy. Jeden chuj.

Poza tym ja się tylko zastanawiam więc weź się łaskawie odpierdol i idź kłócić się z Velture na SB.



Historia kołem się toczy, a ja ci tylko odpowiedziałem na pytanie. Sam chyba doszedłeś do wniosku, że pytanie było głupie, tu widać, że jakieś ślady inteligencji jeszcze masz. Oczywiście nie mając argumentów dojebiesz się o cokolwiek.
Zgłoś
Avatar
P................m 2017-04-22, 16:19 1
Polecam wszystkim fanom wodoru zweryfikowanie w jaki sposób jest on aktualnie produkowany. Podpowiem - jest to głównie przetwarzanie paliw kopalnianych.
Zgłoś
Avatar
botspam 2017-04-22, 16:59 2
320 km na jednym baku to stanowczo za mało dla samochodu ciężarowego
Zgłoś
Avatar
robert357 2017-04-22, 17:13 1
To będzie przyszłość, a nie jakieś pierdolone baterie. Nalejesz do baku i jedziesz dalej, a nie jak teraz z elektrykami, które albo ładują się cały dzień, albo to zwykłe hybrydy.
Zgłoś
Avatar
moriarti 2017-04-22, 17:21
Cytat:

znam jednego idiotę który wierzył w spisek o koncernach paliwowych i bawił się w rewolucjonistę napędzającego auto wodorem który próbował robić za darmo ignorując fakt że prąd potrzebny do rozdzielania wody na tlen i wodór kosztuje i lepiej po prostu załadować nim tesle albo najlepiej zamiast spalać to paliwo w elektrowni żeby wyprodukować prąd do tesli, to po prostu zużyć je bezpośrednio w baku bez tych aż dwóch procesów pośrednich

tak czy siak koniec historyjki jest taki że dureń wyleciał w powietrze razem ze swoim wodorem, jest ślepy i ma pourywane kończyny...


I jak się stary teraz miewa?
Zgłoś
Avatar
kielek 2017-04-22, 17:50 1
DMC 36 ton tylko ze względu na Amerykańskie przepisy
Zgłoś
Avatar
777 2017-04-22, 18:05
S.T.U_Cummins napisał/a:

Sam bawiłem się w HHO tylko że moc co wodorotlenek wyprodukował wykorzystywał alternator do jonizacji wody.



No właśnie HHO nie ma sensu, ponieważ działa to w zamkniętym układzie. Jaki jest sens produkować paliwo na bieżąco spalając paliwo? No żaden... a przynajmniej do czasu działania praw termodynamiki. Żeby wodór miał sens to trzeba postawić parę kW solarów, generować i składować, a zużywać jak jeździsz.
Zgłoś
Avatar
maciejh93 2017-04-22, 18:09
Czy to nowinka techniczna dla terrorystów, sory, rdzennych Niemców?
Zgłoś
Avatar
kolejny 2017-04-22, 18:20
robert357 napisał/a:

To będzie przyszłość, a nie jakieś pierdolone baterie. Nalejesz do baku i jedziesz dalej, a nie jak teraz z elektrykami, które albo ładują się cały dzień, albo to zwykłe hybrydy.


Ale ten napęd to też rozwiązanie hybrydowe, co więcej auto z ogniwem paliwowym to też auto elektryczne, to nie spala wodoru
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie