18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Coca-Cola – zapomniane fakty
Shady_7 • 2011-04-11, 21:49


- Coca-cola została wynaleziona przez J. S. Pembertona, aptekarza z Atlanty, w 1886 roku i docelowo miała służyć jako środek medyczny.

- Był to jego drugi napój na bazie liści koki (wysoce rafinowany ekstrakt z liści koki to kokaina) i orzechów koli (pierwszy nosił nazwę Pemberton’s French Wine Coca).

- W 1886r. sprzedawano jedynie 9 butelek dziennie a 26 lat później zyski ze sprzedaży sięgneły 50 milionów dolarów. W 2004r. – 4,85 miliarda dolarów.

- 29 maja 1886r. pojawiła się pierwsza reklama Coca-Coli w gazecie „The Atlanta Journal”. Dziś około 94% całej populacji zna tą markę.

- W puszkach pojawiła się dopiero w 1955r.

- Gdyby nie barwniki – cola miałaby kolor zielony.

- Kiedy w Chinach zaczęto sprzedawać coca-colę, jej nazwę zapisano znakami, które w wymowie brzmiały jak „coca-cola”. Niestety okazało się, że ich znaczenie to „ugryź woskową ropuchę”. Sprzedaż nie szła zbyt dobrze.

- W 1985 roku firma próbowała zmienić formułę napoju. Po wielu przygotowaniach wprowadzono ją na rynek, jednak na skutek protestów przywrócono poprzednią recepturę coca-coli i sprzedawano równocześnie z nową pod nazwą „Coca-Cola Classic”.

- Tylko kilku ludzi na Świecie zna wszystkie składniki Coca-Coli. Koncentrat produkowany jest w siedzibie głównej firmy, nastomiast później rozsyłany dalej do innych oddziałów.

- Kopia oryginalnej receptury przechowywana jest w skrytce SunTrust’s Bank w Atlancie.

- W kilku stanach USA oddziały drogówki posiadają po 2 galony Coca-Coli. Po wypadkach, szybko zmywa krew z jezdni.

- Coca-cola zabija robaki.

- Służy też jako odrdzewiacz. Świetnie czyści srebro.

- Polski poeta, Adam Ważyk, w socrealistycznym okresie swojej twórczości poświęcił Coca-Coli wiersz

- Dzięki połączeniu Coli, pensów, papieru, folii aluminiowej i soli można zbudować baterie

- Firma oskarżana jest o działania sprzeczne z prawami człowieka: w Kolumbii, Indiach, Turcji.

- Obecnie na całym Świecie prowadzone są kampanie przeciw praktykom firmy. Również w Polsce.





Zgłoś
Avatar
n................e 2011-04-11, 23:59 6
i tak będę pił colę
Zgłoś
Avatar
Matthew102 2011-04-12, 0:28 16
Kurwa, za dużo już tego wszystkiego... Przeczytałem 'Coli, penisów, papieru...'
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2011-04-12, 1:25
@up
Nie Ty jedyny
Zgłoś
Avatar
neoneron 2011-04-12, 1:43
Shady_7 -fajnie że to wrzuciłeś jakoś mało wątków antyglobalistycznych na sadisticu...
Zgłoś
Avatar
BongMan 2011-04-12, 2:23
Colą się zajebiście wódkę przepija.
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-04-12, 2:27
leki tez:p co nie zmienia faktu ze jest szkodliwa i pijac regularnie mozna sobie ladnie bebechy rozpierdolic
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2011-04-12, 3:24 3
dobrze wiedzieć, że szybko zmywa krew. ale i tak wolę pepsi
Zgłoś
Avatar
Dannyk 2011-04-12, 4:07
Scarlet, przecież to jeden chuj
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2011-04-12, 10:40 1
dannyk napisał/a:

Scarlet, przecież to jeden chuj



chyba sobie żartujesz, pepsi to pepsi, być może również jest dobrym odrdzewiaczem i ułatwia czyszczenie miejsc zbrodni, ale smak ma o niebo lepszy
Zgłoś
Avatar
Dannyk 2011-04-12, 11:24 1
Scarlet, do wódki 2 są dobre
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2011-04-12, 17:25 2
dannyk napisał/a:

Scarlet, do wódki 2 są dobre



nie piję wódki ale do whiskey w sumie cola może być z braku laku.
Zgłoś
Avatar
andyq 2011-04-14, 1:47
Shady_7 napisał/a:


- Tylko kilku ludzi na Świecie zna wszystkie składniki Coca-Coli. Koncentrat produkowany jest w siedzibie głównej firmy, nastomiast później rozsyłany dalej do innych oddziałów.


No to od tej chwili należysz do tego grona.

Ćwierć kwarty (0,28 litra) "alkoholu", 20 kropli olejku pomarańczowego, 10 kropli olejku z gorzkiej pomarańczy, 30 kropli olejku cytrynowego, 10 kropli olejku muszkatołowego, pięć kropli olejku kolendrowego i 10 kropli olejku cynamonowego. Tę substancję wymieszać z ekstraktem liści koki, trzema uncjami kwasku cytrynowego, jedną uncją kofeiny, cukrem, wodą (9,46 litra), sokiem z limonek (1,2 litra), jedną uncja wanilii i 1,5 uncji karmelu. Coca gotowa.
Zgłoś
Avatar
M................f 2011-04-14, 2:22 6
Po jaki huj ja to przeczytałem, przecież jestem biedny i jedyna cola jaką pije to "Orginal Cola" wyprodukowano dla Biedronka.
Zgłoś
Avatar
WhyMe? 2011-04-14, 8:24 1
Już teraz wiem dlaczego matka do mnie zawsze mówiła "Synek od coli to się w głowie pierdoli"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie