18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Przed chwilą
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Spot promujący Protest Ratowników Medycznych 2017.
Ratownicy, żeby utrzymać siebie i rodziny, pracują po 300-400 godzin miesięcznie. Są przemęczeni, to stwarza zagrożenie dla pacjentów - mówią poznańscy ratownicy, wielu z nich odchodzi z zawodu.


autor: Piotr Skibiński, produkcja: BQStudio.pl

komentarz autora zamieszczony na portalu joemonster
ukryta treść
DJ_Skibi napisał/a:

Dzień dobry wszystkim
Przede wszystkim, jestem zaszczycony, że ten film, który (nieskromnie przyznając) jest moją fanaberią i wizją, a którą koledzy z BQStudio.pl zechcieli nagrać i pozwolili mi nawet ze sobą siedzieć i montować, znajduje uznanie u bojowników JoeMonstera

Po wczorajszej premierze wiele czytam: za słaby film, za bogate mieszkania, pije piwo po dyżurze, puenta: spóźniają się z pracy, lalka zamiast noworodka...
Cóż... liczę, że wśród Was są osoby, które spojrzą na ten film tak, jak ja, kiedy tworzyła mi się jego wizja. Chcieliśmy przede wszystkim przedstawić siebie - nie jako bohaterów, hirołsów, którzy ratują dzielnie życia, babrają się w krwi, biją z pospólstwem, tylko jako ludzi. Ludzi, którzy mają rodziny, mieszkania i samochody na kredyt, telefony na raty. Ludzi, którzy przyjmując porody, pozostają samotni. Ludzi, którzy posiadając rodziny, mimo wszystko stawiają ponad życie osobiste - życie zawodowe. Żaden z nas nie może nagle rzucić roboty i wyjść do domu...

I tylko tyle...
Gdyby tylko film znalazł się na stronie głównej, prosiłbym o umieszczenie notatki, że twórcą scenariusza jest Piotr Skibiński, a produkcją zajęło się BQStudio.pl.
Z góry dzięki

i za oglądanie też dzięki
To znaczy, że wam się chciało stracić 4 minuty na oglądanie moich wypocin

Zgłoś
Avatar
e................s 2017-06-21, 20:56 2
znam jednego ratownika medycznego, więc
gdyby ten prostak miał mnie ratować, od razu deklaruję oddaję za darmo wszystkie funkcjonujące narządy,
niech się przydadzą nawet bezdomnym, oby tylko ten zjeb ich wcześniej nie sprzedał
Zgłoś
Avatar
Dawidof 2017-06-21, 21:00
Ile zarabia ratownik medyczny?
Zgłoś
Avatar
dex223 2017-06-21, 21:54 1
Mnie ciekawi fakt, że skoro wiedzą, że w Polsce służba zdrowia jest beznadziejna i będą robić te nadgodziny za marne grosze to po co w ogóle wybierają sobie taką ścieżkę zawodową. Nie ma innych zawodów w Polsce? To samo górnicy są świadomi, że to praca w ciężkich warunkach, wysokie ryzyko i mała pensja, a jednak decydują się na ten zawód, a potem płaczą jak źle.
Zgłoś
Avatar
RedRose1986 2017-06-21, 22:00
Z tymi godzinami przesadzone. Moja ciotka pracuje w miesiącu 15-16 dni po 12 godzin co daje jakieś 192 godz. Do ręki na czysto dostaje jakieś 3 tys
Zgłoś
Avatar
blaszcz 2017-06-21, 22:02 4
dex223 napisał/a:

Mnie ciekawi fakt, że skoro wiedzą, że w Polsce służba zdrowia jest beznadziejna i będą robić te nadgodziny za marne grosze to po co w ogóle wybierają sobie taką ścieżkę zawodową. Nie ma innych zawodów w Polsce? To samo górnicy są świadomi, że to praca w ciężkich warunkach, wysokie ryzyko i mała pensja, a jednak decydują się na ten zawód, a potem płaczą jak źle.


Powołanie – potocznie: posiadanie określonego daru do wykonywania danej czynności przez większą część życia. Czynność tę wykonuje się bardziej z pobudek altruistycznych niż finansowych, choć te drugie mogą mieć również znaczenie.
Zgłoś
Avatar
petru23 2017-06-21, 22:16 1
pomijając przesłanie produkcji mam pytanie.
Kto, za co i pod jakim przymusem zmontował te najchujowsze z możliwych ledy pod szafkami?
Zgłoś
Avatar
Kelmans 2017-06-21, 22:19
300-400 godz pracy ? Na innych stronach podają, że nawet do 600 godz i 2 etaty.

Sprawdzając statystyki

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 032 PLN brutto. Co drugi ratownik medyczny otrzymuje pensję od 2 335 PLN do 3 801 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych ratowników medycznych zarabia poniżej 2 335 PLN brutto. Na zarobki powyżej 3 801 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ratowników medycznych .

Minimalna płaca to 13 brutto, np ochroniarz siedzący na dupie przez 240 godz w miesiącu ma 3120 brutto.

Więc kto tutaj jest sobie winien ? Chyba wiedzieli co podpisują w umowie o prace.
Zgłoś
Avatar
jazeck 2017-06-21, 22:21
Nie widzę problemu - należy zatrudnić się na pełny etat w bule kołchozie.
Wtedy nie ma sił na dwa etaty i mamy czas dla rodziny. No i ok. 160h/m-c.
Zgłoś
Avatar
gomez1308 2017-06-21, 22:25
Komorowski powiedziałby:

"Weź kredyt i zmień prace"
Zgłoś
Avatar
Dorik 2017-06-21, 23:46 17
Valsorim napisał/a:

Aby zostać ratownikiem wystarczy średnie + roczna zaoczna a co do filmu to raczej nikogo nie przekona widząc odjebane mieszkanie, ajfoniki itp...


nectovelius napisał/a:

Chałupy mają fajne... ile za godzinę Gdzie zapisy
A na poważnie... nie ma lekkiej pracy... każdy zapierdala, czy to murarz co wybuduje dom dla takiego ratownika, czy ratownik co uratuje murarza jak się z rusztowania spierdoli... każdy ma swoją rolę w życiu.



jak widzę wypociny takich pał na sadolu, tylko żeby trolować to mnie krew zalewa...
Macie zwisy wydruki z tego roku ze strony ratownictwa medycznego:


Btw na obecną chwilę trzeba ukończyć studia wyższe(lic) żeby być ratownikiem medycznym
Walczą o taką stawkę też przez jebany system który narzuca doszkalanie się tak zwane zbieranie punktów edukacyjnych 200/5lat , gdzie też trzeba na to wyjebać pare tysiączków.
Obecnie to jest chore że ratownicy medyczni jeszcze nie są służbą mundurową i musza robić na własnej działalności bo pizdy z NFZ chca zaoszczędzić.
Co do nadgodzin - tak ratownicy jebią na 2 etaty po 500h zeby jakoś wyżyć, a ludzie narzekają że personel chujowy bo ludzie są zmęczeni zapierdalaniem. Gdyby ratownicy byli należycie wynagradzani nikt by nie brał 2 etatów i by było wiecej miejsc dla następnych ratowników, którzy by do pracy przychodzili odświeżeni i wypoczęci. Nie wspominając o idiotach(pacjentach) którzy zapychają SORy i przychodzą z byle gównem zamiast iść do rodzinnego/ POZ.
Niektórzy dobrze mówią , kazdy do innej pracy jest stworzony, ale wiekszosc z nich robi to z pasji (tak wiem ciezko to pojąć niektórym sadolowym "twardzielom" )Odpowiedzielność jaka spoczywa na barkach ratownika jest obecnie w chuj nieadekwatna do zarobków. Jedynie forma prostestu / strajku może przynieść jakieś efekty bo płace uzależnione są od NFZtu, a ten spierdolony twór chce na nich zaoszczędzić jak najwięcej.
Zgłoś
Avatar
alforns21 2017-06-21, 23:54
@Dorik jest dokładnie jak napisałeś.
Zgłoś
Avatar
Dexterous 2017-06-21, 23:54
@Dorik to sobie zmień robotę jak tak tragicznie jest. Albo zostań policjantem, dopiero kurwa zobaczysz jak w mundurówce życie mlekiem i miodem płynie
Zgłoś
Avatar
Dorik 2017-06-22, 0:02
Dexterous, nie pracuje jako ratownik , tylko robię szkolenia z PP i chodzę na tak zwane zabezpieczenia. Tak się składa że moj szwagier i ojciec robią w wojsku i Ci powiem najgorzej nie maja
Ja obecnie celuje w straż pożarną bo mam dodatkowe "punkty" za te studia i czuje powołanie .... A o policji mi nie mów bo tam imbecyle idą :p
Zgłoś
Avatar
RYJ23 2017-06-22, 0:25
no i chuj to niech zmienia prace ja pierdole czlowiek jebie kurwa dzien do nocy a za ci kurwa meczennicy sie sraja jak te gorniki co to kurwa krzyz panski niosa jako jedynie
Zgłoś
Avatar
Dorik 2017-06-22, 0:35 1
@up nie zesraj się bo niektórzy już to robią, a wtedy "stara" będzie Cię pompować jak ich zabraknie jarocinska.pl/artykuly/ratownicy-zlozyli-wypowiedzenia-z-pracy,71598.htm
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie