18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 15 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Spot promujący Protest Ratowników Medycznych 2017.
Ratownicy, żeby utrzymać siebie i rodziny, pracują po 300-400 godzin miesięcznie. Są przemęczeni, to stwarza zagrożenie dla pacjentów - mówią poznańscy ratownicy, wielu z nich odchodzi z zawodu.


autor: Piotr Skibiński, produkcja: BQStudio.pl

komentarz autora zamieszczony na portalu joemonster
ukryta treść
DJ_Skibi napisał/a:

Dzień dobry wszystkim
Przede wszystkim, jestem zaszczycony, że ten film, który (nieskromnie przyznając) jest moją fanaberią i wizją, a którą koledzy z BQStudio.pl zechcieli nagrać i pozwolili mi nawet ze sobą siedzieć i montować, znajduje uznanie u bojowników JoeMonstera

Po wczorajszej premierze wiele czytam: za słaby film, za bogate mieszkania, pije piwo po dyżurze, puenta: spóźniają się z pracy, lalka zamiast noworodka...
Cóż... liczę, że wśród Was są osoby, które spojrzą na ten film tak, jak ja, kiedy tworzyła mi się jego wizja. Chcieliśmy przede wszystkim przedstawić siebie - nie jako bohaterów, hirołsów, którzy ratują dzielnie życia, babrają się w krwi, biją z pospólstwem, tylko jako ludzi. Ludzi, którzy mają rodziny, mieszkania i samochody na kredyt, telefony na raty. Ludzi, którzy przyjmując porody, pozostają samotni. Ludzi, którzy posiadając rodziny, mimo wszystko stawiają ponad życie osobiste - życie zawodowe. Żaden z nas nie może nagle rzucić roboty i wyjść do domu...

I tylko tyle...
Gdyby tylko film znalazł się na stronie głównej, prosiłbym o umieszczenie notatki, że twórcą scenariusza jest Piotr Skibiński, a produkcją zajęło się BQStudio.pl.
Z góry dzięki

i za oglądanie też dzięki
To znaczy, że wam się chciało stracić 4 minuty na oglądanie moich wypocin

Zgłoś
Avatar
Dexterous 2017-06-22, 0:44
@Dorik wojsko to zupełnie co innego. Tam można zarobić gdzieniegdzie. Mówisz, że do Policji imbecyle idą... No jak dla mnie większym imbecylem jest ktoś, kto zostaje ratownikiem znając realia, a potem protestuje, bo mu mało, a przecież jako BOHATER powinien mieć wincyj.

Jeszcze co do imbecyli, osobiście spotkałem ich znacznie więcej w RM niż w Policji
Zgłoś
Avatar
Dorik 2017-06-22, 0:50 4
Dexterous, to co twierdzisz że ludzie nie powinni się kształcić teraz w tym kierunku bo jak to powiedziałeś znaja realia? Ja osobiscie zrobilem ten kierunek bo potrzebny mi do straży, a protestować nie protestuje bo nie mam o co. Uświadamiam ciemnote sadola jakie sa realia. Co do policji to byle Sebixa spod monopolowego wezmą tylko żeby zdał badania, a sprawnościówka to jest kurwa kpina.Nie wspomnę o wiedzy jaką oni mają , a przez jaki syf 3letni trzeba przejsc na ratownictwie (od fizjologi, chirurgie, farmacje , choroby wewnętrzne, anatomie, patofizjologie, medycyne sądową, po zupełnie nie potrzebną filozofie ale to już chuj)
I powiedz mi że takiemu Sebixowi należy się wiecej bo stoi i świeci oczkami w komisariacie ( bo rzadko kiedy dochodzi do groźnych zdarzeń z ich udziałem- ludzie się boją że jak jednego zaatakują to wzywają watahe i do paki). Nie ukrywajmy jest bardzo dużo przypadków użycia sily wobec ratowników medycznych którzy miedzy innymi też nie mają broni i nie mogą atakować napastnika bo nie są w świetle prawa mundurówką, a żeby było śmieszniej zabrali 1 ratownika z karetki i jest ich 2... Nie wspomnę o znoszeniu nieprzytomnej krowy 120kg z któregoś piętra (pod presją czasu)
I jak tu się nie nabawić zespołu PTSD.
Zgłoś
Avatar
Dexterous 2017-06-22, 1:21
Dorik napisał/a:

Dexterous, to co twierdzisz że ludzie nie powinni się kształcić teraz w tym kierunku bo jak to powiedziałeś znaja realia? Ja osobiscie zrobilem ten kierunek bo potrzebny mi do straży, a protestować nie protestuje bo nie mam o co. Uświadamiam ciemnote sadola jakie sa realia. Co do policji to byle Sebixa spod monopolowego wezmą tylko żeby zdał badania, a sprawnościówka to jest kurwa kpina.Nie wspomnę o wiedzy jaką oni mają , a przez jaki syf 3letni trzeba przejsc na ratownictwie (od fizjologi, chirurgie, farmacje , choroby wewnętrzne, anatomie, patofizjologie, medycyne sądową, po zupełnie nie potrzebną filozofie ale to już chuj)
I powiedz mi że takiemu Sebixowi należy się wiecej bo stoi i świeci oczkami w komisariacie ( bo rzadko kiedy dochodzi do groźnych zdarzeń z ich udziałem- ludzie się boją że jak jednego zaatakują to wzywają watahe i do paki). Nie ukrywajmy jest bardzo dużo przypadków użycia sily wobec ratowników medycznych którzy miedzy innymi też nie mają broni i nie mogą atakować napastnika bo nie są w świetle prawa mundurówką, a żeby było śmieszniej zabrali 1 ratownika z karetki i jest ich 2... Nie wspomnę o znoszeniu nieprzytomnej krowy 120kg z któregoś piętra (pod presją czasu)
I jak tu się nie nabawić zespołu PTSD.



A pierdolisz jak potłuczony. Byle Sebixa wezmą do Policji, no chyba nie Za dużo seriali się naoglądałeś. Jeśli masz na myśli plecaków, to tacy wszędzie są i owszem, mogą wtedy być nawet i Sebixami .

"Nieprzytomna krowa 120 kg" no właśnie pokazałeś swoje "powołanie" i stosunek do pacjentów. Co do obrony koniecznej, ratownik ma takie samo prawo jak każdy inny obywatel. Nie ukrywajmy, jest jednak chyba NIECO więcej przypadków, kiedy policjant naraża swoje życie . Więc skończ synku pierdolić farmazony. Jak Ci tak źle - jedź do UK. Tam zarobisz, będziesz szanowany i ogólnie będzie cacy
Zgłoś
Avatar
CrazyD 2017-06-22, 1:55
Bo w innych służbach to jest lepiej?
Wojsko, policja... wszędzie płacą śmieszne pieniądze za ryzyko jakie podejmujesz, warunki w jakich pracujesz i jak to wszystko przez lata ryje beret.
Zgłoś
Avatar
S................k 2017-06-22, 8:24 1
@Dexterous

Tak, byle Sebixów biorą do Policji. Znam paru co w szkole średniej ledwo zdawali z klasy do klasy, a dzisiaj są sierżantami w Policji. W Wojsku jakoś mniej głąbów spotykam, owszem są ale w ograniczonej ilości i zazwyczaj przyszli do MON za "dawnych czasów".

Wracając do tematu służb mundurowych, w Wojsku wcale różowo nie jest, szczególnie w "dupie" jest korpus szeregowych bo w wielu jednostkach (szczególnie małych) ciężko przebić się wyżej przez to, że dowódcy mają swoich "faworytów" (czytaj członków rodziny, znajomych, przydupasów). Wnioski o podoficerkę znikają i nigdy nie docierają do Warszawy (a zgodnie z prawem powinny trafić do DK nawet bez poparcia wszystkich przełożonych). O przeniesienie też nie jest tak łatwo, a ciekawsze etaty dla szeregowych też są zazwyczaj obsadzone nie względem umiejętności, ale względem stopnia znajomości.

Fakt faktem, o skończeniu ratownictwa medycznego myślałbym jedynie w sytuacji, gdy byłoby mi to potrzebne do pracy w służbach mundurowych, ratownik w cywilu to mało interesująca perspektywa.
Zgłoś
Avatar
Dexterous 2017-06-22, 8:57
@Szwejk widać, że bladego pojęcia nie macie o procesie rekrutacji do Policji. No ale nic, nie każdy musi wszystko wiedzieć. Chociaż jak już nie wie, to mógłby z łaski swej nie pierdolić głupot.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2017-06-22, 9:27
Za każdym razem jak czytam o służbie zdrowia to się zastanawiam jakim prawem coś takiego może w ogóle działać. Nasze rządy od lat robią reformy pozorowane, które robią tylko tyle, że przekłada się pieniądze na służbę zdrowia z jednej kieszeni do drugiej co w polskich realiach oznacza, że w czasie przekładania tych pieniędzy po drodze jeszcze część ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.
Teraz arcymędrzec radziwił dobije służbę zdrowia do końca swoją ustawą, która przywraca ją do najmroczniejszych czasów komuny. Jak myśleliście, że było źle to kurwa zobaczycie co będzie teraz.
Zgłoś
Avatar
k................x 2017-06-22, 9:29
chuja mnie to obchodzi, sami wybraliscie zawod - sami jestescie sobie winni, jak sie nie podoba to won na kase do supermarketu
Zgłoś
Avatar
S................k 2017-06-22, 9:29
Dexterous napisał/a:

@Szwejk widać, że bladego pojęcia nie macie o procesie rekrutacji do Policji. No ale nic, nie każdy musi wszystko wiedzieć. Chociaż jak już nie wie, to mógłby z łaski swej nie pierdolić głupot.



Nie interesuje mnie proces rekrutacji do Policji sam w sobie. Z pewnością biorą pod uwagę profil psychologiczny na multiselekcie, ale nie szukają raczej ludzi "bystrych". No sorry kolego, ale widzę kto u mnie w KPP służy i znam tych ludzi osobiście. Nie przekonasz mnie, że idzie tam sama inteligencja bo razem z tymi ludźmi się uczyłem!!!
Zgłoś
Avatar
natking 2017-06-22, 9:44 1
No kurde ludzie, co jest z Wami. Ratuję temat
Zgłoś
Avatar
vandamme1 2017-06-22, 9:44
Ale tez bez przesady ze pracuja po 200h i ciągle w biegu... podejrzewam ze wiekszosc czasu siedza na dyżurce, piją kawe, bajerują pielęgniarki i czekają na zgłoszenie
Zgłoś
Avatar
Dexterous 2017-06-22, 10:26
@Szwejk nie mówię, że idzie sama inteligencja, ale trzeba mieć pewne predyspozycje. Nie będę się rozwodził nad szczegółami, w każdym razie wbrew pozorom, nie każdy może się dostać.

A już najbardziej mnie rozśmieszyło jak kilka postów wyżej Dorik płacze, jaki to 3-letni syf musiał przejść kształcąc się. No kurwa, biedactwo wrażliwe i delikatne, 3 lata musiał się takich brzydkich rzeczy uczyć To ja nawet nie pytam, jaką traumę ten chłopak musi mieć po szkole podstawowej, w końcu tyle lat...
Zgłoś
Avatar
eaz 2017-06-22, 11:13
Prawda zawsze leży po środku. Po pierwsze to pracuje w fabryce. Pracuje z nami też kolega który był ratownikiem i bardzo cieszymy się, że go mamy bo lepiej od nas ogarnia pierwszą pomoc, a wypadki się już zdarzały. Po drugie. 300 godzin pracy? Spróbuj tyle przepracować na moim stanowisku. Hahahaha. Uśmiałem się jak nigdy. To Ci będą ratownicy potrzebni bo padniesz kurwa jak śledź i umrzesz w huj. Po za tym masz coś takiego jak kodeks pracy którego i tak nikt nie przestrzega, ale i tak nie wierze, że to co widać na tych kwitach które tu jakiś kolo wyżej zamieścił to są wynagrodzenia za 300- 400 godzin. Jeśli faktycznie wy pracujecie kurwa po 12 godzin cały kurwa miesiąc. Jebane 30 dni. Od poniedziałku do niedzieli za kurwa 2000 tysiące. To ja nie chce waszego kurwa ratunku bo wy upośledzeni prawdopodobnie jesteście i mi jeszcze krzywdę zrobicie.
Zgłoś
Avatar
Dorik 2017-06-22, 11:18
Dexterous, nie wiem czy nie potrafisz interpretować/nie wiesz co to przenośnia czy rzeczywiście jesteś pso-Sebixem z powołania. Szkoda szczempić ryja.
@eaz to wynagrodzenia z 1etatu, czyli okolo 200h
Zgłoś
Avatar
eaz 2017-06-22, 11:31 2
Dorik. Przyjrzałem się tym kwitom i masz rację. Tylko nie zaokrąglajmy. przykładowo 174 to nie 200. 36 różnicy to ponad 4 dni pracy takiego pracownika jak ja. Kiedyś przepracowałem 244 godziny w miesiącu. Były takie momenty, że już pracowałem jak robot. PS Lekarze to kurwy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie