18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:10
🔥 A riva, riva! - teraz popularne
Avatar
Szalony_Mleczarz 2014-06-02, 10:04
Cold Steel? To nie z Maxa Payne'a?
Zgłoś
Avatar
przesmiewca 2014-06-02, 10:41
1.54 gość z diskowery czanel z tych aukcji magazynów
Zgłoś
Avatar
Dziku11 2014-06-02, 11:39
Super jak się przeprowadzę do Krakowa to się na pewno przyda.
Zgłoś
Avatar
adasek_ 2014-06-02, 12:51
Niech tylko chłopcy z Krakowa zobaczą
Zgłoś
Avatar
Dimetylotryptamina 2014-06-02, 14:11
Czekam na filmik z Indiana Jones i rewolwerem
Zgłoś
Avatar
piotrj3 2014-06-02, 14:31
Do speców co mówią że machają źle. Kiedy chcesz przeciąć za wszelką cenę coś lekkiego to tniesz z góry na dół najlepiej pod kątem około 45 stopni (dotyczy to zwłaszcza lin). Jeśli tniesz coś ciężkiego lub parę rzeczy pod rząd machasz prostopadle. W cięciu rzeczy ważne jest tylko to jak przyłożysz broń i z jaką siłą walniesz, więc technika się stosunkowo mało liczy. Technikę da się jedynie zweryfikować po tym jak osoba robi combo np. 3 uderzenia na macie. Nie zweryfikujesz techniki 1 cięciem. Przykład ładnej techniki jest w 1:02.
Cięcie rzeczy =/=szermierka.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-06-02, 15:45
Cytat:

a na chuj Ci ta maczeta? O.o
Jesteś Krakus, czy rzeźnik?



Świetne narzędzie w teren (oczywiście nie taka badziewna cienizna) bo zastąpisz nim i małą siekierkę i duży nóż. Nie usmiecha mi się taszczyć w góry jednocześnie F-jedynki i małego fiskarsa (toporka) więc biorę sporą maczetkę (swoją drogą też fiskarsa) i Morę. Dla mnie o wiele praktyczniejsze rozwiązanie niż duży nóż+ toporek.

Cytat:

W cięciu rzeczy ważne jest tylko to jak przyłożysz broń i z jaką siłą walniesz, więc technika się stosunkowo mało liczy.



Kolega świetnie gada tylko, że nie o cięciu ale o rąbaniu. Cięcie jak najbardziej wymaga techniki, odpowiednich proporcji nacisku i posuwu wzdłuż ostrza. Cięcie to NIE rąbanie.
Zgłoś
Avatar
krzysiu818 2014-06-02, 15:48
tyle świnki się zmarnowało
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2014-06-02, 17:14
@ludzi up co to niby się znają i tłumaczą jak się prowadzi ostrze itp. więc:
@dexter37, skoro tak uważasz, to pojedź kiedyś na turniej rycerski, albo znajdź bractwo rycerskie i oni ci pokażą, że siła wcale nie jest najważniejsza, a machanie z całą parą to błąd który kosztowałby cię życie na każdym polu walki.
@piotrj3 nie chodzi o kierunek w jakim tną, ale o to że wkładają to tak dużo siły że koniec cięcia znajduje się daleko poza celem i sami wyrzucają się poza swój środek ciężkości, gdyby cel nie był martwym obiektem tylko żywym człowiekiem i uskoczyłby to doszłoby do sytuacji gdzie facet ze scyzorykiem i refleksem zadźgałby gościa z mieczem...

Co do cięcia tępym mieczem, zauważcie że osoba cwicząca walkę mieczem wykonująca atak gdzie miecz przebywa co najmniej kąt 60 stopni uderza nim tak szybko że miecz świszczy. Słyszeliście coś takiego w tym filmiku? Teraz weźcie fakt że nawet tępy miecz ma krawędź która przekazuje olbrzymią energię. Szybsze, bardziej precyzyjne (w wielu przypadkach widac że ostrze trafiło w cel pod kątem dalekim od 90 stopni wzgledem celu) uderzenia tępym mieczem przekazałyby bardzo podobną energię do tych niewprawnych ale zadanych ostrą bronią uderzeń.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-06-02, 17:29
Korigonaro, zaatakuje mnie i rozpierdoli widoczna na filmiku świnia, butelka z wodą czy też może zwinięta mata z trzciny z kijem w środku? A może zaatakuje mnie drzewko w lesie lub obłamany konar który mam zamiar porąbać? Zwisająca lina? Czy na tych filmikach KTOKOLWIEK z kimkolwiek walczy? Czy tez tną i rąbią nieruchome przedmioty (tak, jak robi to przeciętny użytkownik noża/toporka/siekiery/maczety/tasaka)?
Zgłoś
Avatar
FearFactor 2014-06-02, 18:03
Ich maczety są w sam raz na zombie-apokalipse...
Zgłoś
Avatar
Sztakler 2014-06-02, 19:47
To jakieś filmy promujące Kraków?
Zgłoś
Avatar
m................z 2014-06-02, 21:55
Główne przedstawicielstwo i pierwsza w Polsce filia powstanie w Krakowie
Zgłoś
Avatar
Levy_ 2014-06-06, 11:32 1
A teraz wersja z pedofilami, pedrylami i innymi zboczeńcami zamiast manekinów.
Zgłoś