18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Coś
~Tołdi • 2010-01-03, 9:21
Coś - The Thing



Ocena na Filmweb.pl: 8,12/10 na 9640 głosów. Moja ocena 9/10

filmweb.pl napisał/a:


Akcja toczy się zimą 1982 r. w odciętej od świata bazie naukowej na Antarktydzie. Śmierć sieje tam Obcy - przybysz z nieznanej planety, którego pojazd rozbił się niegdyś na Ziemi i który właśnie teraz zbudzony został z lodowego snu. Ma on umiejętność nieustannej zmiany kształtów. Ponieważ egzystuje wyłącznie we wnętrzu żywego organizmu próbuje upodobnić się do swego nosiciela. Zaczyna od psa, kończy na człowieku.

Zgłoś
Avatar
Wilczex 2010-01-03, 13:39
Bardzo dobry film. Oglądałam jednym tchem.
Zgłoś
Avatar
L................y 2010-01-03, 19:35
Kurt Russel daje tam rade "Pal to!"
Zgłoś
Avatar
C................i 2010-01-07, 10:32
Wilczex napisał/a:

Bardzo dobry film. Oglądałam jednym tchem.


Umiesz wstrzymać oddech na 109 minut?
Zgłoś
Avatar
D................r 2010-01-07, 10:37
Według mnie... Klasyk!
Zgłoś
Avatar
Wilczex 2010-01-07, 20:00
Calli napisał/a:

Umiesz wstrzymać oddech na 109 minut?



I do tego jednocześnie pizze wpierdzielać
Zgłoś
Avatar
Kerashon 2011-12-04, 16:32
Co to za gówno polecasz? Chyba że Ci chodzi o starszą część, bo ta nowa to najgorszy film jaki widziałem, a filmów widziałem dużo...
Zgłoś
Avatar
miedziak 2011-12-05, 19:32
Kerashon, nowa ziomuś chyba jeszcze na dvd nie wyszła
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2011-12-08, 9:07
Właśnie widziałem wczoraj nową część.
Najgorszym gównem to bym jej nie nazwał.
Podobało mi się to, że jest sequelem, a nie remakiem.

Jak ktoś lubi to jest zupełnie znośna.
Zgłoś
Avatar
xiontZ 2011-12-10, 1:34 1
@~Krzysztof a nie jest prequelem? Widziałem nowego Thinga jakieś 2 dni temu tak dodam i nie był najgorszy. Brakuje trochę do klimatu jedynki ale jest ciekawie.
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2011-12-10, 10:07
Masz rację, pomyliłem pojęcia. Dzięki za poprawę
Zgłoś
Avatar
whiterussian 2012-03-31, 18:29
a mnie nudził
Zgłoś
Avatar
J................D 2012-04-01, 16:20
chcialem napisac ze podobaly mi sie jedynie efekty specialne , ale niestety widzialem remake z tamtego roku chyba i musze napisac ze :

oryginal jest dojebany, wyjebany w kosmos, prze chuj , ja pier kurwa dole prze je kurwa bany film...

a przy takim wyolbrzymieniu jakosci tego filmu najwyzej o remake'u moge napisac ze byl chujowy ...
Zgłoś
Avatar
Szakhal 2012-08-11, 12:02
Jak dla mnie, The Thing (ten stary) jest na pierwszym miejscu w moim dziale horrorów. Idealnie utrzymana groza i niepewność. Momenty z tym z obcym w huskym, który tymi mackami rozwala kompanów, czy badanie krwi, do jeszcze niedawna powodowały u mnie ciary. Dopóki nie obejrzałem filmu wystarczającą ilość razy by znać go na pamięć, to ciągle powodował u mnie odruchy podskakiwania na fotelu i kołatania serca
Zgłoś
Avatar
s................s 2012-09-15, 0:34
Prequel The Thing który ukazał się w 2011 roku moim zdaniem rewelacyjny. Ten sam brudny klimat co w starym Cosiu, przerażające i groteskowe maszkary i dobre dopełnienie historii. Bardzo niedoceniony film niestety, a zdecydowanie jest to coś więcej, niż odgrzewanie starych kotletów (chociażby zupełnie nowe rozwiązania - dla przykładu klasyczne 'badania krwi' zastąpiono... a zresztą, kto oglądał ten wie, kto nie oglądał, nie będę spoilerował). Trochę Obcego, trochę Silent Hill.

O starej wersji nie ma co pisać, bo to klasyk - i chociaż ludzie wychowani na nowszych produkcjach mogą tego filmu nie zatrybić, do mnie w pełni trafia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie