18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Czarni w USA
leafen • 2012-10-16, 22:48
W miastach takich jak Waszyngton i Baltimore ponad połowa czarnych mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat przebywa w więzieniach, na zwolnieniu warunkowym lub jest w trakcie probacji, a odpowiednio dla całych Stanów Zjednoczonych – średnio co osiemnasty dorosły mężczyzna. Statystycznie czarni trafiają do więzień pięciokrotnie częściej niż biali i trzykrotnie częściej niż Latynosi.

Dziwić się potem, że ludzie to rasiści...
Zgłoś
Avatar
petru23 2012-10-16, 22:54 1
leafen napisał/a:


Dziwić się potem, że ludzie to rasiści...


Właśnie kolego z tego powodu jest tak jak napisałeś wyżej.
I nie ludzie, a biali. Ja się nie dziwię, żeś rasita. Rasita-pozer.

BTW, hameryka powli robi sie bardziej kolorowa niż biała. W tym roku amerykańskie Biuro Spisu Ludności podało do wiadomości (jaki zajebisty rym), że ponad 50% nowo narodzonych dzieci należy do mniejszości etniczno-rasowych. Czyli Ameryka jest bardziej kolorowa niż biała. I prawidlowo, sytuacja wraca do normy.
Zgłoś
Avatar
koliberk 2012-10-16, 23:01
@up
no nie prawidlowo, bo wiekszosc kolorowych to afro-afrykanie
Zgłoś
Avatar
leafen 2012-10-16, 23:01
Wiesz w usa nie mieszkam, mnie ten problem nie dotyka, więc rasistą nie jestem.
Zgłoś
Avatar
giboN31 2012-10-16, 23:02
Ale mi to nowość
Zgłoś
Avatar
petru23 2012-10-16, 23:04 2
@koloiberek
prawidłowo, bo rdzenni amerykanie nie są biali. Ci, którzy się nimi mianują to w większości debile a w całości imigranci. Przybłąkał się taki biały 500 lat temu i zafundował taką czystkę etniczną jak nigdy w historii.
Zgłoś
Avatar
S................e 2012-10-17, 0:01 1
petru23 napisał/a:

@koloiberek
prawidłowo, bo rdzenni amerykanie nie są biali. Ci, którzy się nimi mianują to w większości debile a w całości imigranci. Przybłąkał się taki biały 500 lat temu i zafundował taką czystkę etniczną jak nigdy w historii.



Nie 500 lat temu, tylko ok 600 lat temu, wtedy biali wpieprzyli się do Ameryki Płd., a do Płn ok 300 lat temu
Zgłoś
Avatar
ponury windziarz 2012-10-17, 4:49
oni tak z przyzwyczajenia, w końcu bycie w niewoli to ich tradycja, starsza jak najstarsze tradycje hamerykańskie
Zgłoś
Avatar
kamuha 2012-10-17, 6:36
widzę że tu sami niggerzy. Zobaczymy jak będziecie gadać za 30 lat jak sie buractwo rozplemi po całej Europie.
Zgłoś
Avatar
mefisto25 2012-10-17, 9:55 2
SteelMike napisał/a:



Nie 500 lat temu, tylko ok 600 lat temu, wtedy biali wpieprzyli się do Ameryki Płd., a do Płn ok 300 lat temu


1492- K. Kolumb myśli, że dopłynął do Indii. Jak by nie liczyć, ni chuja, nie wychodzi 600.
Cortes wprawdzie podbił Azteków,a Pizarro Inków, już jakieś 30 lat później, ale nie były to czasy wzmożonej ekspansji. Kilka statków z białymi ludźmi w wyprawie po przygody i skarby... ot i wszystko.
W Ameryce Południowej, a właściwie w dżungli Ameryki Łacińskiej, do tej pory żyją rdzenni Indianie, którzy nie widzieli białego człowieka (polecam książki W. Cejrowskiego).
pertu23 napisał/a:

Czyli Ameryka jest bardziej kolorowa niż biała. I prawidlowo, sytuacja wraca do normy.


Cytat:

prawidłowo, bo rdzenni amerykanie nie są biali. Ci, którzy się nimi mianują to w większości debile a w całości imigranci. Przybłąkał się taki biały 500 lat temu i zafundował taką czystkę etniczną jak nigdy w historii.


I mówienie, że sytuacja wraca do normy, bo Murzyni walą i rozmnażają się na potęgę, jest chyba sporym nadużyciem. Murzyn nigdy nie był rdzennym mieszkańcem Ameryki. A to, że jest czarny, a Indianie żółci (tak drodzy gimnazjaliści, to rasa żółta)... to tym bardziej nie wiem w czym ta prawidłowość?
Chyba, że masz na myśli uwstecznienie kontynentu i powrót do dzikich korzeni? Nie trzeba być rasistą, by zrozumieć pewne zasady. Indianie jeszcze przed Murzynami byli wykorzystywani do ciężkiej, niewolniczej pracy. Raz, byli zbyt słabi i szybko padali, dwa, przywiązani do ziemi, butni i dumni, nie dali się tak łatwo zniewolić. Murzyn przywieziony na obcą ziemię, był pozbawiony wszystkiego, nie miał szansy na powrót, a w dodatku był silny fizycznie i mało inteligentny. I tak jak po latach, gdy niewolnicy uzyskali wolność, tak nie stracili na sile i nie zyskali inteligencji. Nie może więc dziwić ich liczba w więzieniach i rozmnażanie na umór. Czym poza strojem, różni się Murzyn z amerykańskiego getta, od tego z plemienia w Afryce?
kamuha napisał/a:

widzę że tu sami niggerzy. Zobaczymy jak będziecie gadać za 30 lat jak sie buractwo rozplemi po całej Europie.


Dlaczego chcesz czekać 30 lat? Wyjdź z domu i przejdź się po mieście. Pod bankiem spotkasz Cygana z kulą u nogi, w niedzielę spotkasz przy kościele jego babę z szóstką dzieci i z tą samą kulą u nogi.
Cyganie to jedyny "problem" w Polsce. Mamy za słaby socjal, by sprowadzić sobie na głowę Murzynów, Turków, Hindusów... Myślę, że póki to się nie zmieni, a nie zmieni się szybko, nie mamy powodu, by obawiać się napływu kolorowej ludności. Ale jeśli mowa o Europie, to chyba jest już trochę za późno. Byłe kraje kolonialne- UK, Francja, Holandia, Niemcy... już teraz zalane są przez ludzi innej maści niż biała. Taki porządny kraj jak Norwegia. Gdzieś wyczytałem statystyki, że w Oslo ma być niedługo (względnie, bo kilkanaście lat) więcej obcokrajowców, niż rdzennych Norwegów.
I coś mniej optymistycznego na koniec. Rasa biała zamiera. Od lat notuje się ujemny przyrost naturalny. Za 100,200, a może 300 lat, przez właśnie ten zanik i zalew obcej krwi, może się zdarzyć, że zginie ostatni biały, czystej krwi człowiek. Nie jestem rasistą, ale jak zobaczycie jakąś koleżankę z Murzynem, Cyganem bądź innym, to gońcie
Pozdrawiam Sadoli!
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2012-10-17, 10:09
Ale co ma kara więzienia do rasizmu?
Zgłoś
Avatar
huehuehue 2012-10-17, 10:29 1
AmorPatriaeNostraLex napisał/a:

Ale co ma kara więzienia do rasizmu?


A no zapewne to, że skoro czarni popełniają więcej przestępstw to chyba i częściej chodzą do więzienia? Można powiedzieć, że są takim rakiem toczącym amerykę na ten moment.
Zgłoś
Avatar
slonzok 2012-10-17, 10:46
petru23

jak by sytuacja wracala do normy, to by rdzennej ludnosci przybywalo a tak nie jest. No chyba, ze murzyn z Afryki czy Latino wrzucasz do grupy rdzennych.

W tych badaniach o ktorych mowa, najwiekszy przyrost maja Latino. W niektorych miastach spada nawet liczba czarnych.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2012-10-17, 10:56
huehuehue napisał/a:


A no zapewne to, że skoro czarni popełniają więcej przestępstw to chyba i częściej chodzą do więzienia? Można powiedzieć, że są takim rakiem toczącym amerykę na ten moment.



No, ale dalej nie rozumiem gdzie tu jest rasizm.
Zgłoś
Avatar
huehuehue 2012-10-17, 12:01 6
Bo w dzisiejszych czasach mówienie prawdy o czarnych to rasizm...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie