18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
u................t 2014-09-01, 18:13 6
grigori985 napisał/a:

nie widziałem tu jeszcze tego filmu filmik pokazuje jedną z drug



Co to kurwa jest DRUG? To narkotyk po angielsku?
Zgłoś
Avatar
zwirz13 2014-09-01, 19:17 1
Po tak spacerze nie trzeba w nocy światla używać
Zgłoś
Avatar
SuchyArbuz 2014-09-01, 19:18 52
A gdzie do chuja spełniacz życzeń?
Zgłoś
Avatar
DupcTp 2014-09-01, 19:43 3
"drug" , " po tak spacerze " czy to są kurwa jakieś skróty językowe ??
Zgłoś
Avatar
grigori985 2014-09-01, 19:45
DupcTp napisał/a:

"drug" , " po tak spacerze " czy to są kurwa jakieś skróty językowe ??



wybacz z telefonu się tak pięknie nie piszę
Zgłoś
Avatar
DupcTp 2014-09-01, 19:50 5
ahh .. to sorki
Zgłoś
Avatar
bigos200 2014-09-01, 22:14
O ile Prypeć uważam za coś zajebiście zjawiskowego i generalnie bezpiecznego to włażenie do sarkofagu jest już zdrowym przegięciem i proszeniem się o kłopoty, ciekawe ile jednostek przyjeli chlpaki na jaja...
Zgłoś
Avatar
x................s 2014-09-01, 23:45 1
aha ale podobno pod kopułą jest duże promieniowanie.

jak widać nie bardzo.
Zgłoś
Avatar
rigsuit 2014-09-02, 1:04
kurwa te kombinezony to jakas prowizorka, czy one serio ochraniają przed wysokim promieniowaniem? kark odkryty, morda w połowie odkryta a ci sobie zapierdalają po stopionym rdzeniu reaktora, zauważyć też można że obraz czasami się pierdoli jak ruszają kamerą wewnątrz sarkofagu... Nie wiem czy nadal nie jest bezpieczne wchodzenie do sarkofagu po tylu latach od wybuchu
Zgłoś
Avatar
swampman 2014-09-02, 1:08 1
a ma ktos materialy PO spacerku ?
Zgłoś
Avatar
surojak 2014-09-02, 1:09 8
Taka mała ciekawostka. Na dachu znajdowały się najbardziej radioaktywne "pręty grafitowe"

- w reaktorach jądrowych pręty grafitu spełniają rolę moderatora. inaczej
-Moderator – substancja służąca do zmniejszenia energii kinetycznej (prędkości) neutronów, aż do osiągnięcia przez nie stanu tzw. neutronów termicznych. Powolne neutrony znacznie wydajniej powodują rozszczepienie jąder atomowych w materiale paliwa jądrowego. (umiesz czytać ze zrozumieniem to nie będę tłumaczył)

Skoro już wiemy co to to przejdę do meritum, bo tego gówna na dachu było tyle, że na początku wpuścili tam maszyny, które miały sobie pracować jednak nie długo bo po jakimś czasie siła promieniowania po prostu je bezpowrotnie niszczyła.
Dodać muszę, że jestem z rocznika "czarnobyl" i interesuje się tą tematyką a zgadnijcie potem kto musiał to posprzątać?(grafit) otóż wysłali tam ludzi, którzy do dzisiaj jeszcze żyją a uratowali nam dupska przed katastrofą ekologiczną.

p.s Mało kto wie, że mogło dojść do drugiego wybuchu 30 razy mocniejszego ale udało im się wypompować wodę na czas.
Widzieliście kiedyś rozgrzany olej i do niego wrzuconą szklankę wody?? To by wyglądało tak samo. poniżej link do filmu 90 minut ale warto.

youtube.com/watch?v=2kv2XuhUEs8
Zgłoś
Avatar
DonKabul 2014-09-02, 1:25 3
@surojak
obejrzałem całość kilka razy, świetny dokument. najlepszy spośród czterech przeze mnie obejrzanych
idę pograć w stalkera
Zgłoś
Avatar
Insaner 2014-09-02, 2:12
czy oni weszli do ŚRODKA sarkofagu? do samego stopionego reaktora? nie znam topografii elektrowni, ale jeśli tak, to czeka ich choroba popromienna
Zgłoś
Avatar
N................s 2014-09-02, 2:15 1
powiem wam szczerze, ze zajebiscie jest wyjsc ze znajomymi do opuszczonych miejsc zajebista wycieczka i przygoda
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie