18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 41 minut temu
Avatar
ĸuń 2012-07-26, 13:33 1
NicuniaMJ napisał/a:

@~ĸuń
W tym filmiku jest Breivik?!



Tak. Mieli go dość w Norwegii, to wysłali do Hong-Kongu (tam został nakręcony ten filmik).
Zgłoś
Avatar
Lopez 2012-07-26, 14:14 6
Jakby ktoś wynalazł samomrożącą się flaszkę to chyba by nobla dostał. Ze wszystkich dziedzin.
Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-07-26, 16:20
ciecz przechłodzona, jak w szkole nie nauczyli to chociaz discovery ogladajcie
Zgłoś
Avatar
Mizantrop 2012-07-26, 16:21
Cytat:

Nakładają się tu na siebie dwa efekty: przechodzenia cieczy (o czym niżej) oraz odgazowania, co wiąże się z utratą energii, skoncentrowanej w płynie. Trudno jest jednak zrealizować przechodzenie cieczy w butelce coca-coli (przechodzenie polega na obniżeniu temperatury cieczy ponizej punktu zamarzania bez krystalizacji-jest to mozliwe przy braku odpowiednich zarodników krystalizacji. Takimi zarodnikami po otwarciu butelki moga stac sie np. babelki gazu). Efekt drugi-utraty energii przez odgazowanie-jest delikatniejszy i wymaga bliskosci temperatury do punktu zamarzania, lecz równiez moze byc decydujacy.

Istnieje równiez jeszcze inne spojrzenie na problem, choc z uwagi na niewielka scisliwosc cieczy jest ono mało prawdopodobne:

W butelce było wysokie cisnienie (jak to w coca-coli). Temperatura zamarzania obniza sie przy wysokim cisnieniu (przy cisnieniu coca-coli o uamki stopnia-przyp. red.). Przy gwałtownym spadku cisnienia przy odkreceniu (gwałtowniejszym niz wzrost temperatury - chodzi o proporcje nie wartosci bezwzgledne) momentalnie wzrosła temperatura zamarzania do okoo 0 st.C. Jako ze płyn mia ujemna temperature, gwałtownie zamarza.

Zgłoś
Avatar
juki 2012-07-26, 16:24
Az mi smaka narobila.
Zgłoś
Avatar
czerwo64 2012-07-26, 16:31 1
jeb stary jak świat trik barowy, sami sprobujcie, wsadzcie na okolo 4h piwo do zamrażarki, wyciagnijcie, i bedzie w stanie cieklym, ale jak nim wstrzasniecie i otworzycie to reakcja gazu spowoduje szybkie przejscie w stan staly
Zgłoś
Avatar
jonasz1 2012-07-26, 16:33
zauwazyliscie, że od jakiegoś czasu cocacola kupywana w polsce ma jakoś mniej gazu ;o ?
ostatnio jak kupuje, naleje sobie do szklanki, zamkne i włoże do lodówki to po kilku godzinach prawie nic gazu :C
dla porównania cocacola kupiona w Niemczech gaz trzymała dużo dłużej.
Zgłoś
Avatar
Leothyr 2012-07-26, 16:40 2
jonasz1 napisał/a:

zauwazyliscie, że od jakiegoś czasu cocacola kupywana w polsce ma jakoś mniej gazu ;o ?
ostatnio jak kupuje, naleje sobie do szklanki, zamkne i włoże do lodówki to po kilku godzinach prawie nic gazu :C
dla porównania cocacola kupiona w Niemczech gaz trzymała dużo dłużej.


To tak jak z Twoją starą, na początku gdy ją kupiłem sprawniej trzymała gazy
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2012-07-26, 16:58
W Japonii mają samozamrażającą się colę, a u nas ciemnogród nadal szczeka na wszystko co nowe. Serdecznie wszystkim czującym-niemyślącym DZIĘKUJEMY...
Zgłoś
Avatar
minetek 2012-07-26, 17:31
sory ale to trochę wygląda jak gówno.... tak około 0:30...
Zgłoś
Avatar
Niemogezmienicnika 2012-07-26, 17:50
Wychodzi jak moja kupa z dupy
Zgłoś
Avatar
Schabik 2012-07-26, 21:11
kiedyś mi się tak zrobiło z icetea w puszce z automatu. 1,90 zł kurwa straciłem
Zgłoś
Avatar
saszelqq 2012-07-26, 22:48
Ale nie zmienia to faktu, że ruchałbym
Zgłoś
Avatar
DisLike 2012-07-26, 23:31
Еремей_ирония napisał/a:

W przechlodzonej wodzie tez jest pol tablicy mendelejewa?



Twój mózg jest tak syntetyczny jak lód w tej coli
Zgłoś
Avatar
przemoc239 2012-07-27, 2:35
To się nazywa pleśń.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie