18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Człowiek a Wszechświat
gabrychchch • 2015-04-16, 0:02
Ot taka ciekawostka, którą chciał bym się z zainteresowanymi podzielić po więcej odsyłam na stronę

nietuzinkowyblognaukowy.blogspot.com/2012/05/niezwyka-podroz-atomow.html

Czym dla atomu jest człowiek ? Niczym. Jest całkowicie abstrakcyjną gigantyczną strukturą, której częścią akurat się staje. Z punktu widzenia atomu nie ma żadnego znaczenia to, częścią jakiej struktury jest. Gdybyśmy zmniejszyli się do rozmiarów jądra atomu, to odległości pomiędzy elementami struktur chemicznych całkowicie przesłoniłyby jakikolwiek horyzont poznawczy, niezbędny do ogarnięcia całości - czyli ludzkiego ciała, które składa się z tych struktur. Zmniejszyliśmy się więc do rozmiaru jądra atomu, najbliższe elektrony (posługując się uproszczonym, czyli błędnym modelem planetarnym) znajdują się w odległości ponad 50 kilometrów od nas a pomiędzy nimi pusta przestrzeń.

W takiej skali ludzkie ciało nie przypomina już żadnej struktury. To po prostu pusta przestrzeń, w której bardzo rzadko pojawia się jakieś jądro, związane chmurą elektronową z innym jądrem setki kilometrów dalej a cała struktura, czyli ludzkie ciało ma wysokość prawie 2 bilionów kilometrów, czyli ponad sto razy więcej niż rozmiary Układu Słonecznego! Ponieważ w skali atomowej grawitacja praktycznie nie istnieje, to poruszanie się po tym układzie przypominałoby właśnie podróż statkiem kosmicznym w pustej przestrzeni, w której raz po raz mijalibyśmy asteroidy będące jądrami atomów tej zagadkowej struktury.
Zgłoś
Avatar
666WalczaK666 2015-04-16, 0:29
no i co w zwiazku z tym ?
Zgłoś
Avatar
outlaw17 2015-04-16, 0:37 28
i to w związku z tym tępy chuju, że może się okazać, że to podobieństwo budowy atomu do budowy kosmosu może nie być takie przypadkowe i aktualnie całość co nazywamy wszechświatem to jakiś gruby humanoid a my z naszą ziemią jesteśmy na samej jego obesranej dupie
Zgłoś
Avatar
p................a 2015-04-16, 10:36
To by wyjaśniało motyw z wielu dawnych mitologi, że świat powstał z ciała zabitego potwora czy bóstwa.
Zgłoś
Avatar
Kartofelhoffen 2015-04-16, 10:36
Autor chyba trafił na dobre zielsko
Zgłoś
Avatar
s................k 2015-04-16, 14:05
No proszę, gimb - filozof.
Zgłoś
Avatar
gabrychchch 2015-04-16, 23:32
szyszkownik o mnie czy o autorze? może o sobie
Zgłoś
Avatar
man_of_steel 2015-04-17, 1:52
Za każdym razem, kiedy robię takie porównanie wśród znajomych to mówią, że jestem nienormalny.

Dla mnie jak najbardziej ma sens, ale podobne wnioski, jak szyszkownik stwierdził, wyszły u mnie w gimnazjum...
Zgłoś
Avatar
gracii 2015-04-19, 2:19
też odkryłem to w gimnazjum, nie mniej jednak teoria ta jest bardzo prawdopodobna
Zgłoś