18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
schab 2014-01-23, 21:23 83
stal damasceńska łosiu rozumiem ze google tlumacz nie dal rady
Zgłoś
Avatar
kosa1kosa 2014-01-23, 21:23 4
Powiem szczerze że zajebiste zajęcie. Miło się ogląda, tylko cycków jeszcze brakuje
Zgłoś
Avatar
zjem.cie.92 2014-01-23, 21:24 38
Kolejny Stali damasceńskiej nie da się wyprodukować bo ciapaki zapomniały jak się ją w średniowieczu produkowało (w duzym uproszczeniu), także niewiadomo czym tak na prwadę była. to co jest na filmiku to tzw damast skuwany, coś co wyglądem przypomina stal damaceńską. Ale za Johna Neemana piwo Polecam jego poprzednie filmy, szkoda e jest ich mało.
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2014-01-23, 21:37 5
no tak damaszek słynął ze swoich spawaczy więc to zdecydowanie ten proces xD
Zgłoś
Avatar
zagiel1111 2014-01-23, 21:52 7
R41NM4N napisał/a:

no tak damaszek słynął ze swoich spawaczy więc to zdecydowanie ten proces xD



Jakbyś mistrzu nie zauważył to on spawa tylko pręt do właściwej stali, ażeby było za co trzymać
Zgłoś
Avatar
Splifcior 2014-01-23, 22:00 3
Przekuwać stal na 240 warstw i wykuć kurwa nóż. Jak by nie mógł sie pokusić o miecz albo szabelke
Zgłoś
Avatar
hgh 2014-01-23, 22:13 1
@up: kuchanniak ze skuwanego damastu.. dafuq..!?

No i jeszcze jedno ale: lepiej by było naostrzyć pod stałym kątem, a nie "na oko".

Nie ma to jak Microtech. ^_^
Zgłoś
Avatar
Donkapi 2014-01-23, 23:15 10
Ręce tego człowieka widać prawdziwą ciężką pracę.Szacunek dla Niego. pedałki w rurkach nigdy nie będą wiedziały co to.Piwko leci.
Zgłoś
Avatar
Autor 2014-01-23, 23:24 10
Pamiętam jak na studiach projektowałem korpus bodajże do podnośnika lub innego chujostwa. Doktorek od pkm wyśmiał mnie w momencie gdy tłumaczyłem mu, że elementy łączone śrubowo wykonam przy pomocy zacisków śrubowych i wówczas nawiercę otwory. A ten bydlak powiedział mi, że najpierw wiercę później pasuję. W jego chujowym mniemaniu wystarczyło dobrze natrasować punktakiem. W powyższym materiale jest tak jak powinno być, zresztą sam pytałem się konstruktorów z krwi i kości jak najlepiej połączyć to przyznali mi rację bo technolog pomysł doktorka by pierdolnął do śmietnika, ale chuj stwierdził, że gówno wiem i 15 razy latałem do głupiego kutasa by się zlitował nad własną głupotą i mi w końcu zaliczył.
Takich mamy kurwa profesorków na uczelniach...
Powyższy materiał jest świetnym pokazem rzemiosła
Wincyj!
Zgłoś
Avatar
Yacooza 2014-01-23, 23:43 3
co ciekawe prawdziwa stal damasceńska jest nieosiągalna w naszych czasach. sposob tworzenia (tu pokazany w ogromnym uproszczeniu) ale i konkretne materialy z konkretnych złóż w jednym miejscu na świecie, to wszystko zostalo zapomniane bo mistrzowie fachu pozdychali nie przekazawszy dalej swojej wiedzy, bo ich synowie byli zajęci kupowaniem rurek i dżenderowaniem się ( albo jest to w chuj wielka tajemnica i gdzies tam jest bractwo ktore nadal wie co i jak) Enyłej udowodnili ze przy naszej wykurwionej w kosmos technologii, najlepsi światowi metalurdzy w polaczeniu z naukowcami sa w stanie wytworzyc stal przypominającą oryginalna stal damasceńskąale nie potrafią stworzyć IDENTYCZNEJ.

cycki za przynudzanie (. )( .)
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2014-01-23, 23:51 6
@up, kurwa, kolejny pierdolony mit jak z tym że nil jest najdłuższą rzeką świata... Już dość dawno dowiedziono że stal damasceńska zawdzięcza właściwości unikalnej mieszance rudy z której była wytwarzana. Nie powstała dlatego bo kowale byli zajebiści tylko dlatego że przypadkiem znaleźli zajebisty materiał. Stal damasceńska jest już tworzona tylko zwyczajnie wzbogaca się rudę pochodzącą z innych lokacji odpowiednimi mieszankami. Są w kronikach informacje że kowale byli czasem porywani by wytwarzać tę stal dla innych władców ale nie byli w stanie tego zrobić nawet pod groźbą tortur i sądzono że tak pilnie strzegą tajemnicy procesu wytwarzania (stąd mit że proces wytwarza był jakiś specyficzny) a prawda była taka że robili wszystko jak wcześniej tylko ruda była nie taka sama.
Zgłoś
Avatar
M4rkOPL 2014-01-23, 23:53 1
Piwo dla gościa za świetną robotę, ale dalej nie jest to oryginalna stal do produkcji owych mieczyków. Wg jakiś tam naukowców z jakiegoś tam kraju wynika że stal była jednolita, a nie łączona jak tutaj
Zgłoś
Avatar
vodka100g 2014-01-23, 23:53 1
Kraków już ma namiary do Johna Neemena i z wejścia zaklepali arsenał takich noży
Zgłoś
Avatar
_Azazel 2014-01-24, 0:06
Kurwa myślałem że zrobi jakąś fajną kose jak trollsky a tu jeb nóż kuchenny...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie