18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:41
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
"Dar od Boga"
KaptajnDżek • 2014-09-04, 17:36
Poziom angielski - podstawowy. Nie chciało mi się tego tłumaczyć ale jeśli będzie trzeba to w komentarzu to zrobię.

Napisałem DAR OD BOGA bo taki jest tytuł.
87 letnia (po lewej) kobieta z Alheimer'em rozpoznaje na 1 dzień przed śmiercią swoją córkę.
Czytając komentarze dowiedziałem się, że chorował kilka lat, bodajże 5. I przez ten czas nie poznawała nikogo.

1 dzień przed śmiercią ?



Przypomina mi się historia kolegi mojej Mamy.
Chory na raka, nieuleczalnie, z przerzutami na WSZYSTKO. Kilkanaście dni w hospicjum, agonia i ból, nie podnosił się z łóżka.
1 dzień przed śmiercią odzyskał siły, pożegnał się z kazdym, kolejnego dnia zmarł.

Przypomina mi się też historia mojego Wujka. Rak płuc.
Kilka dni w łóżku, odleżyny na nogach, szwagier który go golił, bezruch, warzywo, paraliż ust.
1 dzień przed śmiercią wypił kieliszka ze swoim szwagrem, zapalił, pooglądał telewizje, poszedł na spacer.
kolejnego dnia zmarł.

TO nie opowieści z krypty. To nie wiara w Boga. Bo nie wierzę.
Ale kurwa jest to dziwne , bardzo dziwne.
Gdybym nie miał potwierdzenia, nie pisałbym tego.
Macie na to jakieś tezy ?
Skąd ten czas na pożegnanie ?
Zgłoś
Avatar
Shock 2014-09-04, 22:28
Zjebane. Boga nie ma.
Zgłoś
Avatar
shoeless_bum 2014-09-04, 22:31
kurwa przynajmniej umarła inaczej historia chujowa
Zgłoś
Avatar
erymss 2014-09-04, 22:36
Mama opowiadała, że babcia w hospicjum przed śmiercią spała bardzo głębokim, wydawałoby się zdrowym snem. Pełny oddech, chrapanie itd... Wcześniej to się nie zdarzało. Niedługo potem zmarła.
Zgłoś
Avatar
białywęgorz 2014-09-04, 22:37
Jest takie coś, co nazywa się efektem placebo. Wgłębiając się dalej można się dowiedzieć, że nawet wiara w siebie może leczyć Bo Jak ktoś nie wierzy, że zostanie wyleczony z raka, to może w ogóle nie zostać wyleczony...
Zgłoś
Avatar
Assassin93 2014-09-04, 22:40 1
Dobry koment na YT: Szkoda, że bóg dał jej alzheimera. Musiała być kurwą.
Zgłoś
Avatar
cleo4747 2014-09-04, 22:46
Coś w tym jest. U nas na wsi babcie od dawien dawna mówiły, że jak ktoś jest chory i nagle "zdrowieje" to znaczy, że niedługo umrze śmiałam sie dopoki nie zobaczyłam na wlasne oczy
Zgłoś
Avatar
EwelinyStara 2014-09-04, 22:47
@alexandrus pierdolisz głupoty - człowiek używa nie więcej, niż 8% potencjału swojego mózgu. I tak czy siak są to tylko dane teoretyczne. Co do tematu, to mam na to pogląd w większej skali (prowadzę dom spokojnej starości) i faktycznie ludzie przed śmiercią,najczęściej na dzień-dwa przed, czują się lepiej i sprawiają dużo lepsze wrażenie zarówno pod względem motorycznym, jak i psychicznym.

@cleo4747 zgadnij, co my chcielibyśmy zobaczyć na własne oczy
Zgłoś
Avatar
S................k 2014-09-04, 22:49
To się chyba nazywa "syndromem gasnącej świecy".
Zgłoś
Avatar
cleo4747 2014-09-04, 22:50
Oczywiście chodziło mi o osoby szczególnie starsze jak w historii Alzheimer czy te, które są już tak słabe, że robia pod siebie.
Zgłoś
Avatar
michald87 2014-09-04, 22:55
Hm, mój Ojciec po tym jak doznał 3ciego, śmiertelnego udaru - na 10 sekund odzyskał świadomość. Uścisnął mi ręke i odpłynął.
Zgłoś
Avatar
cleo4747 2014-09-04, 23:00 1
@EwelinyStara Cycki?
Zgłoś
Avatar
Igorekpl 2014-09-04, 23:03 1
Ludzie zazwyczaj przy długotrwałych chorobach tuż przed śmiercią mają chwilową poprawę, nie wiem czym jest to spowodowane ale tak samo było z moją Babcią jak umierała na nowotwór.
Zgłoś
Avatar
wojteo 2014-09-04, 23:12 6
alexandrus
Cytat:

Przypominam, że człowiek używa tylko 20-kilka % potencjału swojego mózgu.



EwelinyStara
Cytat:

@alexandrus pierdolisz głupoty - człowiek używa nie więcej, niż 8% potencjału swojego mózgu



Nie "człowiek wykorzystuje x% mózgu", tylko "człowiek świadomie..." jeśli już. Reszta jest wykorzystywana przez podświadomość, żeby kontrolować narządy, chodzenie, równowagę, impulsy z oczu/uszu/zakończeń nerwowych.
Zgłoś