18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 50 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Destrukcja konstrukcji
Veni_Vidi • 2024-06-29, 15:09
Burzyli ogromny komin, konstrukcja niemal uderzyła w nowo budowany blok

W Augustowie doszło do niebezpiecznego incydentu podczas wyburzania 50-metrowego komina. Mimo użycia 12 kg dynamitu konstrukcja nie upadła tam, gdzie planowano, co zagroziło pobliskiemu budynkowi.

Zgłoś
Avatar
Roskosmos 2024-06-29, 15:12 1
Augustów, tam jeszcze brakuje inżynierów
Zgłoś
Avatar
KosmatyHui 2024-06-29, 15:21 24
Roskosmos napisał/a:

Augustów, tam jeszcze brakuje inżynierów



i montazystow filmowych. Kurwa! Pol filmu nic sie nie dzieje,

[ Dodano: 2024-06-29, 15:22 ]
Swoja droga niezly niefart. Widac ze chwile lecial w zamierzone miejsce, ale po chwili kumin stwierdzil.. a chuj, jebne sie w druga strone.
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-06-29, 15:23 18
Przewińcie sobie do 1:20 i oglądajcie, nie ma za co
Zgłoś
Avatar
smc 2024-06-29, 15:55 3
Przewińcie stronę i nie dziękujcie. Nie ma za co.
Zgłoś
Avatar
Sadolik19 2024-06-29, 16:56 2
Biznes Milika czy innego piłkarza?
Zgłoś
Avatar
Sstoumer 2024-06-29, 17:41 1
O kurwaaaaaa, całe życie zawsze widziałem ten komin jak jechałem do szkoły, kurwa nawet nie umieją w moim mieście bezpiecznie to wyburzyć xD
Zgłoś
Avatar
KosmatyHui 2024-06-29, 18:41 2
Sstoumer napisał/a:

O kurwaaaaaa, całe życie zawsze widziałem ten komin jak jechałem do szkoły, kurwa nawet nie umieją w moim mieście bezpiecznie to wyburzyć xD



Bo to solidny komin byl! Stara dobra fachowa robota. A nie to co dzisiaj w kazdej dziedzinie powstaje. STOLEC! Jakosc wszystkiego spadla tak bardzo, ze chiny zaczynaja byc dumne ze swojego gowna. bo to juz na tle innych wytworow wspolczesnosci, wcale nie jest gowno!

Ech.. A tyle ludzi moglo jeszcze z tego komina skoczyc na glowke. Taka strata;(
Zgłoś
Avatar
bambinizm 2024-06-29, 19:25

Destrukcja konstrukcjii napisał/a:

W Augustowie doszło do niebezpiecznego incydentu podczas wyburzania 50-metrowego komina. Mimo użycia 12 kg dynamitu konstrukcja nie upadła tam, gdzie planowano, co zagroziło pobliskiemu budynkowi.

Ja wiem, że język polski jest bardzo trudna. Łanczam się w bulu.

Co do meritum - gawiedź się bawi. Nic niezwykłego w tym, że to co wybucha, wybucha nie tam gdzie trzeba, Są reklamy, jak w telewizji. Może kiełbaski... Na swąd ubitych trupów przyjdzie jeszcze czas.

Nawet mi ich nie żal. To i tak pewnie był tylko test
Zgłoś
Avatar
mracidburn 2024-06-29, 20:15 3
Ewidentnie wina osób (no, bo nie inżynierów), które planowały wyburzenie. Takie kominy to bardzo często jak nie praktycznie zawsze były szalenie solidnie wykonane. Wyburzenie takiego obiektu tylko pozornie wygląda na łatwa, w praktyce wymaga sporej ilości przygotowań w tym konkretnych pomiarów, badań oraz obliczeń. Zakładam, że miasto wynajęło "amatorów" bo profesjonaliści "biorą" za dużo. W każdym razie ktoś za to beknie, a firma która zajęła się wyburzeniem będzie już na zawsze kojarzona z tym wydarzeniem.
Zgłoś
Avatar
argen64 2024-06-29, 20:40
A w która strone miał polecieć??? Pytam bo z każdej innej byli ludzie - gapie.
Zgłoś
Avatar
huncfot130 2024-06-29, 21:16
Od 1:15
Zgłoś
Avatar
xoxoConMan 2024-06-29, 21:35 1
Tak to jest, jak się wybiera firmę w przetargu wg najniższej ceny.
Nafaszerowali całą spód dookoła dynamitem, zamiast tylko z jednej strony na 1/3 wysokości. Dlatego cały komin stracił równo cały dół i opadł pionowo, a wtedy nie da się przewidzieć, w którą stronę spadnie.
Dla kogoś kto choćby oglądał wyburzenia kominów, jest to wiedza podstawowa, a tu zabrakło jej u ekipy wyburzeniowej...
Zgłoś
Avatar
marcin_kacha 2024-06-29, 21:47 27
łapcie lepsze ujęcie

Zgłoś
Avatar
jarzyna 2024-06-29, 22:13 4
marcin_kacha napisał/a:

łapcie lepsze ujęcie



No i to jest dobry materiał
Przynajmniej widać że coś rozjebało
...i niedosyt mniejszy
Zgłoś