18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 27 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Kamilp4 2013-07-27, 14:55
dionizodoros napisał/a:



Mówiąc: "W Niemczech żyje się na poziomie średnio dwa razy wyższym niż w Polsce. We Francji koło 1,8 razy wyższym.", miałem na myśli siłę nabywczą.

Musisz sobie uświadomić, że ci, którzy zarabiają w Holandii, czy Francji po 1000 euro, w istocie SĄ biedni. Rachunki pochłaniają 80% % ich pensji.



Problem w tym, że we Francji czy Holandii na przykład płaca minimalna to około 1900 euro (u nas około 330euro), a podatki mają i tak niższe niż my.
tu masz link moja-praca.egospodarka.pl/art/galeria/89105,Polska-najnizsza-krajowa-2...
Zgłoś
Avatar
c................7 2013-07-27, 15:01
Sadystyczny jest fakt, że to nie jest polska firma... od tego trzeba zacząć. Jakość towarów - w pełni odpowiada cenie, to kolejna rzecz. Kolejki i puste kasy. Ceny różne na półce i przy odbieraniu rachunku. Zarobki pracowników pewnie też nie są godne pozazdroszczenia (tego akurat nie wiem, więc tylko wysnuwam tezę) osobiście JUŻ nie robię tam zakupów.

Wróć! Banany ostatnio na promocji kupowałem
Zgłoś
Avatar
Peter-Norivotset 2013-07-27, 15:03 1
Codziennie bliżej biedy.
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2013-07-27, 15:39
ostatni napisał/a:


Także wracaj być światowcem robiącym na tokarce, płakać o findlandię po 10 euro za litra i głosować na mniejsze zło.



cena finalandi Ci się nie podoba? to proszę bardzo -
mysupermarket.co.uk/asda-compare-prices/spirits/finlandia_vodka_700ml.html

danmurphys.com.au/product/DM_75853

i w Polsce: alleceny.pl/produkt/223/Finlandia_07l

Co się zaś tyczy dyskontów takich jak lidl i biedronka to ostatnio można zauważyć ogromną zmianę jakości ich produktów. Stawiają na małe firmy, mniej znane marki które nie wywalają milionów na marketing więc mogą oferować tańsze produkty. W necie jest o tym kilka artykułów, które polecam (np. wprost.pl/ar/397694/Polacy-pokochali-dyskonty/ )
Jestem daleki od gloryfikowania tych firm. Robią biznes a ludzie mają tańsze produkty lepszej jakości tyle.
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-07-27, 15:53
Kamilp4 napisał/a:



Problem w tym, że we Francji czy Holandii na przykład płaca minimalna to około 1900 euro (u nas około 330euro), a podatki mają i tak niższe niż my.
tu masz link moja-praca.egospodarka.pl/art/galeria/89105,Polska-najnizsza-krajowa-2...



To 1400 euro jest minimalna, nie 1900, co nie zmienia faktu, że w tej chwili we Francji jest duże bezrobocie - na czarno wyciągają po 1000 euro. W Belgii w IBMie zarabia się koło 2,3 euro na tej samej posadzie, na której w Polsce zarabia się 3,5 zł. I podobno to 3,5 zł jest więcej warte (informacje od znajomego i jego kariery zawodowej).

I opłaty to nie są tylko podatki (które i tak są zbliżone w UE - między 18, a 25 %), a też koszty wynajęcia mieszkania, zużycia prądu, wody, gazu itd.
Zgłoś
Avatar
Bad_Motherfucker 2013-07-27, 16:18
enjoypoznan napisał/a:

Wiem wiem. Czarny humor, śmiech. Wszystko rozumiem, ale mimo to jakoś tak chujowo gdy człowiek cały miesiąc pracuje uczciwie i ciężko a może pozwolić sobie w miesiącu na naprawdę niewiele.

Za to ci w rządzie chleją sobie finlandie za nasze podatki. Ot sprawiedliwe życie.



Finlandia jest chujowa jak kompot ze ścierek
Zgłoś
Avatar
knsad 2013-07-27, 16:23 1
Kamilp4 napisał/a:

~knsad
Widzę, że sprytny z Ciebie kolo, wyszukaj więc sobie kalkulator brutto-netto i zobacz ile zarabiałbyś ze swoją determinacją gdybyś nie był okradany przez "naszych polityków"(w cudzysłowiu bo ani oni nasi ani politycy z nich żadni).
Zobaczymy jaki ból dupy będziesz miał jak Cie szefu wyjebie bo sie wyniki w korpo spierdolą a roboty będziesz szukał 2 lata bo jest coraz gorzej. Druga sprawa, że pewnie pracujesz w większym mieście, zerknij łaskawie na ogłoszenia pracodawców w mniejszych miejscowościach, rzadko kiedy można dostać średnią krajową nawet na stanowiskach kierowniczych i nie mówię tu o Tesco.



Ale mi jest bardzo dobrze w moim kraju z tym co zarabiam, pracuję w HR więc wiem dokładnie ile kosztuje zatrudnienie pracownika i jakie pracodawca ponosi koszty, skończyłem kontrakt i nowej pracy szukałem równe 3 tygodnie.
Co do małych miast to w 110% się zgadzam ale chyba większość osób jest na tyle mobilnych żeby przenieść się do większej miejscowości w okolicy, widzę co się dzieje w miasteczku z którego pochodzę i tam rzeczywiście jest kiepsko, ale do najbliższego miasta wojewódzkiego jest 70km więc jak się uprzeć to jest to dystans do codziennych dojazdów.

Zdaję sobie sprawę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale zamiast biadolić na sadolu albo dopisywać głupie hasełka na plakatach biedry można się wziąć za dupę i zarobić trochę grosza
Zgłoś
Avatar
s................1 2013-07-27, 16:34
enjoypoznan napisał/a:

Wiem wiem. Czarny humor, śmiech. Wszystko rozumiem, ale mimo to jakoś tak chujowo gdy człowiek cały miesiąc pracuje uczciwie i ciężko a może pozwolić sobie w miesiącu na naprawdę niewiele.

Za to ci w rządzie chleją sobie finlandie za nasze podatki. Ot sprawiedliwe życie.


Prawda jest taka ,że sami sobie jesteśmy winni - ludzi nie obchodzi polityka i głosują na kandydata najpopularniejszego ,albo z najlepszą kampanią wyborczą.
Zgłoś
Avatar
Gl0BaL 2013-07-27, 17:43
Co z tego że nasza płaca minimalna nie jest niska w stosunku do innych krajów "Nowej Uni" skoro standard życia jest prawie najniższy? Np. Czesi mają niższą płacę minimalną ale żyje im się 3x lepiej i każda młoda nowa rodzina łatwo dostaje mieszkanie które szybciej spłaci.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-07-27, 20:08
Będziecie dymani, bo właśnie na to zasługujecie. Jest was na tyle dużo, że jesteście w stanie utrzymywać sporą armię darmozjadów, a odpowiednia tresura wprowadzona ustawowo gwarantuje, że nie będziecie za bardzo szczekać i stanowić realnego zagrożenia dla wyzyskiwaczy, i to pomimo względnie sporej liczebności. Kler i rząd do spółki uzgodnili, że najlepsze jest społeczeństwo religijne, niezbyt wykształcone i na tyle zamożne, aby pokrywać koszta zachcianek rządzących, ale na tyle biedne, żeby nie zaczęło samodzielnie myśleć. Nawet jak komuś uda się dorobić relatywnie sporych pieniędzy, to zawsze może się okazać, że trzeba mu firmę zamknąć, bo się pomylił o parę złotych wypełniając stos dokumentów wymyślonych wyłącznie po to, żeby mu zatruć życie. Tak, że względnie bezpiecznie w Polsce może czuć się tylko ktoś powiązany z władzą, albo osoba, która ma zasobne konto w jednym z krajów nie zobligowanych do współpracy skarbowej z Polską. Tylko mając takie zasobne konto po co mieszkać w Polsce?
Zgłoś
Avatar
ostatni 2013-07-27, 21:39
Aragon1988 napisał/a:


cena finalandi Ci się nie podoba? to proszę bardzo -
mysupermarket....odka_700ml.html

danmurphys.com.au/product/DM_75853

i w Polsce: alleceny.pl/produkt/223/Finlandia_07l

Co się zaś tyczy dyskontów takich jak lidl i biedronka to ostatnio można zauważyć ogromną zmianę jakości ich produktów. Stawiają na małe firmy, mniej znane marki które nie wywalają milionów na marketing więc mogą oferować tańsze produkty. W necie jest o tym kilka artykułów, które polecam (np. wprost.pl/ar/3...chali-dyskonty/ )
Jestem daleki od gloryfikowania tych firm. Robią biznes a ludzie mają tańsze produkty lepszej jakości tyle.



no i?
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2013-07-28, 1:27
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
mordarca123 2013-07-28, 2:34
Polska to kraj dla wojowników a jak ci cięzko jedź do angli na zmywak:) Albo weź się kurwa do roboty:)
Zgłoś
Avatar
ostatni 2013-07-28, 4:00 1
Aragon1988 napisał/a:

up no i zamknij mordę lewacka k***o



możesz napisać jeszcze raz? bo coś nie mogę się rozczytać
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2013-07-28, 13:38
up aj aj ty żartownisiu, aż mi się pejsy trzęsą
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie