18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Za nami matury, między innymi ta, która jest znienawidzona przez większość - z matematyki. Kiedy słyszę "Matematyka nie przydaje się w życiu" to szlag mnie trafia.
Studenci Wrocławskiej filmówki pokazują, że przydaje się... dla przeżycia

Zgłoś
Avatar
Tiquer 2014-05-13, 22:03
wojtek95do napisał/a:

A z matematyki i tak chuj wielki jest. No niby całki się przydaję, żeby zrozumieć o nich żarty i w ogóle, ale funkcja kwadratowa, logarytmiczna... Na jaki chuj mi to jest potrzebne? No dla przykładu: Jestem w sklepie i potrzebny mi jest cukier.:

- Dzień dobry, chciałbym kupić cukier,
- A ile dokładnie,
- Pani poczeka muszę obliczyć za pomocą funkcji kwadratowej, bo coś mi się w przepisie nie zgadza.

Może zły przykład, ale prawda jest taka, że 70% materiału z matmy do niczego się nie przydaje przeciętnemu człowiekowi.



Co Ty pierdolisz? Funkcje kwadratowe, i w ogóle funkcje to najważniejsza rzecz w dzisiejszej technologii... Przecież na funkcjach opiera się każda nauka, każda! A całki nie są po to, by rozumieć o nich dowcipy. Mają zajebiste zastosowanie w nauce, ale co o tym może wiedzieć taki szczyl jak Ty?
Zgłoś
Avatar
lemo1029 2014-05-15, 13:26
wojtek95do napisał/a:

A z matematyki i tak chuj wielki jest. No niby całki się przydaję, żeby zrozumieć o nich żarty i w ogóle, ale funkcja kwadratowa, logarytmiczna... Na jaki chuj mi to jest potrzebne? No dla przykładu: Jestem w sklepie i potrzebny mi jest cukier.:

- Dzień dobry, chciałbym kupić cukier,
- A ile dokładnie,
- Pani poczeka muszę obliczyć za pomocą funkcji kwadratowej, bo coś mi się w przepisie nie zgadza.

Może zły przykład, ale prawda jest taka, że 70% materiału z matmy do niczego się nie przydaje przeciętnemu człowiekowi.



Po to, aby na studiach technicznych mieć już jakąś wprawkę. Tyle. A potem ta matma Ci się przyda, jeśli na takowe techniczne pójdziesz.
Zgłoś