18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Prawda o polskiej biedzie. W kraju żyją dwa miliony ubogich
Bezrobotny, niepełnosprawny, mieszkaniec wsi, z wielodzietnej rodziny - to według statystyk idealny kandydat do ubóstwa. W Polsce żyje ponad dwa miliony ludzi biednych. I ta liczba nie maleje. Bieda w Polsce to wciąż plaga.
Ostatni raport Głównego Urzędu Statystycznego z 2010 roku dotyczący problemu ubóstwa wskazuje, że od kilku lat w Polsce nie ma skutecznych działań na rzecz zmniejszenia biedy. Ile jest w Polsce ludzi biednych? Od czterech lat nie zmieniła się liczba osób żyjących poniżej minimum egzystencji, podobnie jak liczba zagrożonych tym zjawiskiem. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo Polaków żyjących w ubóstwie nie przybyło. Z drugiej, dane wskazują też na to, że rządzący nie robią nic, by biednych obywateli z roku na rok ubywało. A dwa miliony ludzi żyjących za mniej niż 466 złotych miesięcznie (taką granicę minimum egzystencji wyznaczył Instytut Pracy i Spraw Socjalnych) to na pewno jest palący problem.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-07-01, 11:49 8
Tylko żeby Camusa nie zaczął czytać, bo epidemię dżumy będziemy mieć. Chociaż i tak już jest niezły syf.
Zgłoś
Avatar
D................a 2013-07-01, 15:34
Łapaj te 15 piwko
Zgłoś
Avatar
MIhau_ 2013-07-01, 15:40
Logika wg Szumlewicza:
Ustawa zniesc ubostwo, rozdac wszystkim po 1000 zl miesiecznie i zlikwidujemy biede.

P.S. Piotr Szumlewicz to ideowy lewak dajacy popis debilizmu w SuperStacji w programie "Ja Panu nie przerywalem".
Zgłoś
Avatar
kawkaman 2013-07-01, 15:43 6
a najlepsze jest to że większość biedoty głosuje na tuska myśląc że ładny RYŻY pan w garniturze, odmieni ich egzystencję. o ironio
Zgłoś
Avatar
DeX3r 2013-07-01, 15:45
Jechanie po Tusku jest już nudne
Zgłoś
Avatar
Saute 2013-07-01, 15:48 12
Jak ja tej rudej kurwy nienawidzę...
Zgłoś
Avatar
gadom 2013-07-01, 15:55
WonsatyDrwal napisał/a:

dane wskazują też na to, że rządzący nie robią nic, by biednych obywateli z roku na rok ubywało



Bo są zajęci ratowaniem siebie od zarabiania średniej krajowej.
Zgłoś
Avatar
luthien91 2013-07-01, 16:01
I najlepszy bajkopisarz!
Zgłoś
Avatar
Yanek43 2013-07-01, 16:04
Napisałbym "wypierdalać z ryżym chujem" ale w związku z nowym regulaminem i zagrożeniem pobudki o 5 rano kolbą karabinu napiszę tylko "Moim zdaniem Donald Tusk nie jest dobrym premierem"
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2013-07-01, 16:04 7
"466 złotych miesięcznie (taką granicę minimum egzystencji wyznaczył Instytut Pracy i Spraw Socjalnych) "

Ile kurwa?! Minimum egzystencji? Pewnie bez prądu, wody i z dziurawym dachem ze strzechy... Tego egzystencją bym nie nazwał, a raczej walką o przetrwanie.
Zgłoś
Avatar
Pierre d'Ollony 2013-07-01, 16:14 1
@up tu chyba chodzi o tą kasę co ci zostaje po opłaceniu wszystkich podstawowych rachunków, czyli kasa na tzw. przejebanie. Troche to smutne, bo ja miesiecznie mam tylko 250 zł :/
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2013-07-01, 16:24 2
Pierre d'Ollony napisał/a:

@up tu chyba chodzi o tą kasę co ci zostaje po opłaceniu wszystkich podstawowych rachunków, czyli kasa na tzw. przejebanie. Troche to smutne, bo ja miesiecznie mam tylko 250 zł :/



Ciężko powiedzieć, bo zostało to bardzo nieudolnie sformułwane. Ale jakoś faktycznie nie chciałoby mi się wierzyć, że można za tyle się utrzymać i mieć w ogóle co wsadzić do gara. Ech, takie zaciskanie pasa bez możliwości odkładania jest cholernie frustrujące. 250zł? Mniemam, że mieszkasz i utrzymujesz się sam, prawda? Z tych 250zł miesięcznie, kupisz parę piwek i inny pierdół i już się rozeszło.. Nici z odkładania na samochód czy tam jakiś sprzęt domowy...
Zaraz pewnie rzuci się jakiś chłoptaś i wyjedzie z tekstem, że trzeba było się uczyć albo kombinować i zapierdalać 15/24!
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-07-01, 16:26 6
Parafrazując dziadka od "ale herbatka dobra" oraz pewnego znanego polityka- jego imienia nie pamiętam- który to na zarzuty o chujowy stan Polski i gospodarki odparł; "(...)ale Warszawa( toż to stolica! dop. Kuriki) - ładnie wygląda(...)"
A przecież by wzmocnić Polskę wystarczyłoby zlikwidować kilka durnych haraczy i podatki zmniejszyć żeby z wypłaty ludzie oddawali tylko kilka procent, a nie jak teraz kilkadziesiąt. Ale nie, bo już się tyle by nie dało nakraść dzięki politykowaniu. Trzeba by było oprócz uprawiania polityki wziąć się do pracy jak reszta ludzi. Ojoj, toż to nie do pomyślenia nawet. No i dochodzi jeszcze czynnik głupoty oraz lenistwa miażdżącej większości obywateli.
Eh, kurczę... Dla Polski nie ma ratunku chyba

Ej, ustalmy sobie termin masowego opuszczenia tego kurwidołka Za 5 lat np. Akurat byłby czas na zebranie większej kasy na "start" i naukę kilku dodatkowych języków obcych. I za 5 lat by tak z 60% obywateli się przeniosło gdzieś gdzie za te 5 lat byłoby najlepiej. Kto chętny na takie coś? Ja już to sobie zaplanowałem, teraz tylko propaguję, rozpowszechniam mój pomysł bo "w grupie raźniej"- jak by co to ja i tak spierniczę prędzej czy później
Zgłoś
Avatar
miszczcieniu 2013-07-01, 16:48
BongMan napisał/a:

Tylko żeby Camusa nie zaczął czytać, bo epidemię dżumy będziemy mieć. Chociaż i tak już jest niezły syf.


Może czytać, ale powieść "Obcy" - książka jest o tym ,że pewien Francuz zabija Araba
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie