18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Premier Donald Tusk jest jednym z potencjalnych kandydatów na przyszłego przewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformował szef chadeków w PE Joseph Daul. Chadecy zapewne znów obsadzą stanowisko szefa KE, jeśli wygrają eurowybory w 2014 roku.
- Nazwisko (Tuska) zaczęło krążyć w zeszłym roku i krąży nadal. Ale mówiąc szczerze, w tym momencie nie zapytamy go wprost (o kandydowanie - PAP), także ja nie zapytam. Ale jest potencjalnym kandydatem wraz z innymi - powiedział Daul w Dreźnie, gdzie rozpoczęło się posiedzenie chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej (EPL), czyli największej frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należą PO i PSL.

Głośno było też o poparciu ewentualnej kandydatury Tuska przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel, co miałoby duże znaczenie, gdyby CDU/CSU pod jej wodzą wygrało nadchodzące wybory w Niemczech. W komentarzach prasowych wskazywano jednak na opór Francuzów, którzy nie chcą, by szefem Komisji był polityk spoza strefy euro.

Całość artykułu wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13922742,Tusk_jednym_z_potenc...

Czy nie uważacie, drodzy sadole, że czas, aby sól tej ziemi, nasi najwybitniejsi politycy wreszcie mogli w pełni rozwinąć skrzydła? Czy człowiek tego formatu musi do końca życia być skazany na premierowanie ojczyźnie niedomytych i śmierdzących tanim wińskiem półanalfabetów?
Zgłoś
Avatar
Specialized_DEMO 2013-05-16, 18:04 3


Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-05-16, 18:05 4
O mnie za mnie niech zostanie nawet prezydentem USA byle by spierdalał z tego kraju! Jak najdalej!
Zgłoś
Avatar
stiw1500 2013-05-16, 18:28
Teraz rucha nas ale po objęciu tego stanowiska będzie ruchał całą Europe. Przykre.
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-05-16, 18:31 7
Niezależnie od wszystkich poglądów politycznych mam tu takie małe porównanie.

José Manuel Barroso - z wykształcenia jest prawnikiem, ekspertem od prawa międzynarodowego: ukończył Uniwersytet Lizboński i uniwersytet w Genewie (Institut européen de l'université de Genève). Później kierował wydziałem stosunków międzynarodowych na portugalskim uniwersytecie w Lusiad. Biegle włada językiem francuskim, posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim, uczy się niemieckiego.

Donald Tusk - W 1980 ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Domyślam się, że komendy po niemiecku i rosyjsku rozumie, innych języków chyba nie zna.
Zgłoś
Avatar
black88 2013-05-16, 18:38
Za coś Polskę sprzedał...

Nawiasem mówiąc gruszki na wierzbie ponieważ chadecy mają zerowe szanse na wygranie wyborów. Ale Donek po historii... może złapie podpuchę i jeszcze coś odda w ręce UE.
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2013-05-16, 18:47
Loaloa napisał/a:


Czy nie uważacie, drodzy sadole, że czas, aby sól tej ziemi, nasi najwybitniejsi politycy wreszcie mogli w pełni rozwinąć skrzydła? Czy człowiek tego formatu musi do końca życia być skazany na premierowanie ojczyźnie niedomytych i śmierdzących tanim wińskiem półanalfabetów?



Mam nadzieje, że to sarkazm, innaczej człowieczku zostałeś lewakiem roku 2013.
Zgłoś
Avatar
j................x 2013-05-16, 18:59
ptoon ja jeszcze jako niedoszły absolwent tego samego kierunku dodam że jest to chyba najsłabszy kierunek na całej uczelni i w Polsce, poziom wymagań intelektualnych zero, jak lubiłeś historie w liceum i umiesz czytać i przepisywać nie plagiatując to magistra masz w kieszeni
to tak byście mieli pełen obraz poziomu zdolności intelektualnych pana tuska, gdyby naprawdę chciał studiować historię i się w tym rozwijać poszedł by do Torunia Krakowa czy Poznania
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-05-16, 19:30
jak tak dalej pójdzie to unia będzie się zaczynać i kończyć na brukseli
Zgłoś
Avatar
ru_ziolo 2013-05-16, 19:48 2
Należy się skurwysynowi nagroda przecież za wyprzedawanie Polski.

Giń ryży chuju.
Zgłoś
Avatar
bach 2013-05-16, 20:07
Ptoon napisał/a:

Niezależnie od wszystkich poglądów politycznych mam tu takie małe porównanie.

José Manuel Barroso - z wykształcenia jest prawnikiem, ekspertem od prawa międzynarodowego: ukończył Uniwersytet Lizboński i uniwersytet w Genewie (Institut européen de l'université de Genève). Później kierował wydziałem stosunków międzynarodowych na portugalskim uniwersytecie w Lusiad. Biegle włada językiem francuskim, posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim, uczy się niemieckiego.

Donald Tusk - W 1980 ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Domyślam się, że komendy po niemiecku i rosyjsku rozumie, innych języków chyba nie zna.



jakich by studiów nie pokończyli, obaj twierdzą, że ziemia kręci się wokół słońca, choć dowodów na to żadnych nie ma
Zgłoś
Avatar
rurkowiec 2013-05-16, 20:27
Sekretarz generalny KPZR = Przewodniczący Komisji Europejskiej
Zgłoś