18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Tragednia miała miejsce niedaleko mojego domu, dlatego wstawiam. Po tagach nie było, w dodatku świeża sprawa.

Potworna tragedia w Częstochowie. 16-letni przyjaciele z gimnazjum roztrzaskali się na drodze na motorze Yamaha. Jeden z chłopców, Jakub Ż. dostał maszynę na zakończenie roku szkolnego. Za dobre oceny. Zaledwie dwa dni poźniej stracił na niej życie. Razem ze swoim kolegą.

W piątek zakończył się rok szkolny. Jakub był szczęśliwy. Dostał od rodziców wymarzoną Yamahę w nagrodę za dobre oceny na świadectwie. Tak przynajmniej mówią ludzie, którzy go znali. Chłopak ponoć szalał z zachwytu. Był pasjonatem motocykli. Białą Yamahą pochwalił się przed kolegami wystawiając jej fotki na portalach społecznościowych. Ten sport był jego pasją. Niestety doprowadził go do śmierci.

Podczas skrętu w lewo na ul. Przejazdowej w Częstochowie Yamaha, która prowadził Jakub zderzyła się ze skręcającym też w lewo Fiatem Punto. Siła uderzenia wyrzuciła chłopców z maszyny. Widok leżących na ziemi ich ciał był przerażający. W ciężkim stanie trafili o szpitala. – Niedługo po przybyciu kierujący motorem zmarł, jego pasażer mimo wysiłków lekarzy zmarł kilka godzin później – oznajmiła Joanna Lazar, rzecznik policji w Częstochowie.

Dlaczego doszło do tej tragedii? Ze wstępnych informacji wynika, ze motocykl mógł chcieć szybko wyprzedzić samochód. Pewne na razie jest jednak to, że tegoroczni gimnazjaliści nie mieli żadnych uprawnień do prowadzenia motocykla, jakim jest Yamaha.

Biały ścigacz o dużej pojemności silnika potrafi rozwinąć niesamowitą prędkość. 16-latek nie powinien siedzieć za jego kierownicą! Policja ustala kto pozwolił nieletnim wsiąść na motocykl. – Życia tym chłopcom nic nie wróci, ale trzeba się zastanowić, czy to nie rodzice pozwalają swoim pociechom na wiele, dając im różne drogie prezenty za dobre świadectwa – mówią sąsiedzi chłopców. – Ta tragedia powinna dać wielu osobom do myślenia.

Motocykl Yamaha – to pojazd zwany ścigaczem, jest lekki, ale bardzo mocny, posiada ok. 130 KM, może rozwijać zawrotną prędkość. Dlatego używany jest do ścigania się na zawodach motocyklowych. Aby nim kierować trzeba mieć co najmniej 20 lat.

Ciekawe jak się czują ci cudowni rodzice, którzy ów motor dzieciakowi zakupili.
Zgłoś
Avatar
Kosa191 2013-07-07, 23:58 4
I po huj się dobrze uczyć ?
Zgłoś
Avatar
MadDave 2013-07-08, 0:37 5
@hehe no nie? idę wyjebać bratu książki przez okno bo jeszcze starsi mu kupią motór za dobre wyniki.
Zgłoś
Avatar
nitrox89 2013-07-08, 1:11
Taka R6 w nieoryginalnym malowaniu jest warta góra 8 koła, nie przesadzajmy znowu że krocie kosztował ten motocykl. A strój skompletuje się dobry za 3 tyś zł. Ale gdzies coś zawiodło... Ja też psioczyłem na rodziców że mi nie wolno kupić dopóki zdam prawko czegoś większego. Teraz im dziękuje, bo wiem co się ma w głowie mając 16 lat... Dupy, lans, vóda i imprezy.
Zgłoś
Avatar
sirkluck 2013-07-08, 1:51
Sensacja na poziomie zabójstwa Madzi, zachowujecie się jak baby. Swoją drogą prawo jazdy kat. A od 20 lat, co to za banialuki?
Zgłoś
Avatar
i................n 2013-07-08, 9:31 1
Tabernak napisał/a:

Brawo! Jednego debila mniej! Grunt, że nikt postronny nie ucierpiał.



Najpierw odwiedź inne strony, dopiero komentuj. Wina była kierowcy osobówki, bo gdy yamaha go wyprzedzała, zaczął nagle skręcać w posesję. Ale wina najwięcej leży po stronie rodziców.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-07-08, 10:45 6
invrobson napisał/a:



Najpierw odwiedź inne strony, dopiero komentuj. Wina była kierowcy osobówki, bo gdy yamaha go wyprzedzała, zaczął nagle skręcać w posesję. Ale wina najwięcej leży po stronie rodziców.



Aha ... kto normalny w terenie zabudowanym spodziewa się zapierdalającego grubo ponad 100 km/h motocykla? I nie wiem czy wiesz, ale jeśli osobówka sygnalizowała wcześniej manewr, to gnojowi NIE WOLNO BYŁO WYPRZEDZAĆ auta wykonującego manewr.

Ja ci radzę - zdaj prawko, potem się mądrzyj.
Zgłoś
Avatar
Szegerege12 2013-07-08, 16:58
@sirkluck, mysle ze ktos sie pomylił od 21 jest, chociaż ja robilem jak mialem 18tke i mam to od 18.
Zgłoś
Avatar
dziaduuu 2013-07-08, 18:04 3
Ale wy piszecie, ze rodzice to teraz mają. A może oni specjalnie mu kupili? Może to jakiś pojeb był, niewychowany gnój, albo coś. Do 18 skuter kurwa, najlepiej jednak jakiś simek z biegami, albo jawka. I na takim gównie dobrze się wyjebać, jakiś lekki szlif, troche krzaków czy rowów pozaliczać i się w głowie prostuje. A w 18 prawko i coś można kupić, tylko nie za mamusi albo tatusia pieniążki tylko swoje. 5-6 tygodni na spędzie w holandi o chlebie i wodzie, i moto jest na start eleganckie. Ten drugi co z nim jechał to może najmniej winny: " Ty weź mnie przewieź. - No wsiadaj." A podczas jazdy mogło być "Ej zwolnij kurwa" "Zatrzymaj się" i tym podobne teksty. Ja sam mam moto już kilka latek, a na ścigu na pasażera jeżdzić za huj nie lubie. Jako kierowca i owszem, elegancko, ale pasażer to jakoś tak dziwnie, nawet jak jazde z doświadczonym kierowcą. Chopper inna sprawa, wygodniej się siedzi z tylu, więcej miejsca. No i na Chopie najlepiej się jeżdzi wolno, żeby dobrze klang było słychać A tak to pozdro dla zmotoryzowanych, i jeśli gośc nie pokrzywił ramy to jasne że motor do jazdy po naprawie.
Zgłoś
Avatar
KebabRemover 2013-07-08, 20:17 2
Ale pierdolicie, a ja się dziwię, że nikt nie zrobił zdjęć jak zakrwawiony banan leży na asfalcie XD
Polacy, uczcie się od arabów co się robi z telefonem jak się jest świadkiem wypadku.
A na poważnie, to przyznam, że na początku mi też było szkoda chłopaka, ale jak poczytałem jego wpisy na fb to co innego, zwykły burak: ''mam motór, mogę wszystko, wracaj na rower anonie''
Wygląda na to, że teraz jazda rowerem to obciach, wszyscy powyżej 16 roku powinni mieć mechaniczne pojazdy.
Osobiście gdybym dostał motor nie wspomniał bym o nim słowem na fb, dla mnie jest to czyste chwalenie się, czego nienawidzę, i dziwię się, źe ludzie lajkują takie wpisy.
Co do kolegi to faktycznie mogło być tak, że chciał się tylko przejechać a potem krzyczał ''zwolnij'', dlatego jego nie będę osądzał i myślę, że to jego rodzice ucierpieli najbardziej. Ale z drugiej strony, podobieństwa się przyciągają, więc skoro zadawał się z burakiem to bardzo prawdopodobne, że sam nim był.
No nic, podsumowując: beka z typa, który jednego dnia chwali się na fb, że zamknął licznik ''niechcący'', ''wbrew woli mózgu'', a innego dnia sam się zabija, jest konkretna XD, haha
Zgłoś
Avatar
Czajol3 2013-07-08, 22:21 1
selekcja naturalna - - pozdrawiam rodziców
Zgłoś
Avatar
arsene007 2013-07-09, 0:10
kurwa . ja przygode zaczynałem od Rometa o zawrotnej mocy niecałych 3 KM, później jakieś Jawki, WSK, SHL , 250, 500 a teraz smigam 650 . Ale jak widze że jakiś debil zaczyna od przecinaka w 600 to gratulacje
Zgłoś
Avatar
d................5 2013-07-09, 1:41
O kurwa sorry nie przeczytałem do końca. Czasami piszę głupoty. Rzeczywiście typ to kozak w adidasach i dresach. Wina to jednak jest rodziców że nie zainwestowali w ochronę ( Chyba że to było celowe ). Jak ja rok temu za swój hajs kupiłem DT 125 to kilka miechów później rodzice dołożyli mi do stroju za 2 kawałki. Masakra że ja jebie :/

P.S.
Nie usprawiedliwiajcie go że za duża pojemność, ja znam typków co w tym wieku jeżdżą na Yamahach yzf 450 a w wieku 1-gimnazjum zaczynali od xt 600 i nie zdarzył im się żaden wypadek . JESZCZE
Zgłoś
Avatar
snykee 2013-07-09, 2:19
nie porównuj xt600 do R6 gałganie
Zgłoś
Avatar
TelewiZorro 2013-07-09, 3:19
starzy muszą być z siebie zajebiście dumni... Pewnie sami tak samo mądrzy jak i synek.
Zgłoś
Avatar
i................y 2013-07-09, 13:13
Właśnie dostałem pocztą prezent od dziadka za zdanie matury. I jest to... pióro i długopis.
Niektórzy dostają motor i nie umieją tego docenić. Ale żeby tak zabić siebie i kolegę, bo motór w złym kolorze?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie