18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Tragednia miała miejsce niedaleko mojego domu, dlatego wstawiam. Po tagach nie było, w dodatku świeża sprawa.

Potworna tragedia w Częstochowie. 16-letni przyjaciele z gimnazjum roztrzaskali się na drodze na motorze Yamaha. Jeden z chłopców, Jakub Ż. dostał maszynę na zakończenie roku szkolnego. Za dobre oceny. Zaledwie dwa dni poźniej stracił na niej życie. Razem ze swoim kolegą.

W piątek zakończył się rok szkolny. Jakub był szczęśliwy. Dostał od rodziców wymarzoną Yamahę w nagrodę za dobre oceny na świadectwie. Tak przynajmniej mówią ludzie, którzy go znali. Chłopak ponoć szalał z zachwytu. Był pasjonatem motocykli. Białą Yamahą pochwalił się przed kolegami wystawiając jej fotki na portalach społecznościowych. Ten sport był jego pasją. Niestety doprowadził go do śmierci.

Podczas skrętu w lewo na ul. Przejazdowej w Częstochowie Yamaha, która prowadził Jakub zderzyła się ze skręcającym też w lewo Fiatem Punto. Siła uderzenia wyrzuciła chłopców z maszyny. Widok leżących na ziemi ich ciał był przerażający. W ciężkim stanie trafili o szpitala. – Niedługo po przybyciu kierujący motorem zmarł, jego pasażer mimo wysiłków lekarzy zmarł kilka godzin później – oznajmiła Joanna Lazar, rzecznik policji w Częstochowie.

Dlaczego doszło do tej tragedii? Ze wstępnych informacji wynika, ze motocykl mógł chcieć szybko wyprzedzić samochód. Pewne na razie jest jednak to, że tegoroczni gimnazjaliści nie mieli żadnych uprawnień do prowadzenia motocykla, jakim jest Yamaha.

Biały ścigacz o dużej pojemności silnika potrafi rozwinąć niesamowitą prędkość. 16-latek nie powinien siedzieć za jego kierownicą! Policja ustala kto pozwolił nieletnim wsiąść na motocykl. – Życia tym chłopcom nic nie wróci, ale trzeba się zastanowić, czy to nie rodzice pozwalają swoim pociechom na wiele, dając im różne drogie prezenty za dobre świadectwa – mówią sąsiedzi chłopców. – Ta tragedia powinna dać wielu osobom do myślenia.

Motocykl Yamaha – to pojazd zwany ścigaczem, jest lekki, ale bardzo mocny, posiada ok. 130 KM, może rozwijać zawrotną prędkość. Dlatego używany jest do ścigania się na zawodach motocyklowych. Aby nim kierować trzeba mieć co najmniej 20 lat.

Ciekawe jak się czują ci cudowni rodzice, którzy ów motor dzieciakowi zakupili.
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-07-09, 14:22
Tabernak napisał/a:



Aha ... kto normalny w terenie zabudowanym spodziewa się zapierdalającego grubo ponad 100 km/h motocykla?



Typowy kierowca oszołom. Jak się patrzy w lusterka to nie trzeba się "spodziewać".
Zgłoś
Avatar
KebabRemover 2013-07-09, 18:43 1
DuckDodgers napisał/a:



Typowy kierowca oszołom. Jak się patrzy w lusterka to nie trzeba się "spodziewać".


Czyli jadąc po ulicy gdzie jest ograniczenie do 50km/h nie można już się wyluzować, trzeba cały czas być czujny i zestresowany, bo jakiś wesoły zapierdalacz może chcieć mnie wyprzedzić gdy ja skręcam w lewo? Wiesz jaka to jest prędkość 100km/h? Ile metrów motor pokonuje w ciągu sekundy? 100km/h = 27m/s. Nawet jak kierowca spojrzał w lusterko 3 sekundy przed pierdolnięciem nie mógł widzieć motoru gdyż ten był wtedy ok. 81m od niego, a nawet jeśli widział to przyjął, że motor jest za daleko i jadąc przepisowo dojedzie do niego za kilka sekund. 100% wina banana, i dobrze że nie żyje a kierowcy nic się nie stało, jedynie kogo szkoda to pasażera na motorze.
NIE dla brawurowej jazdy jak się nie umie!
Zgłoś
Avatar
d................5 2013-07-09, 20:26
snykee napisał/a:

nie porównuj xt600 do R6 gałganie



Tu nie chodzi o prównywanie tych motocykli tylko o to jacy debile kupują gówniarzowi w wieku 16 lat motocykl o pojemności 1100 ccm i na dodatek puszczają go na drogę bez jakiejkolwiek ochrony i doświadczenia w prowadzeniu takiego motocykla. Ja na dt 125 sam musiałem zapracować bo moi rodzice uważali że to za duży motocykl dla mnie a mam kurwa tyle samo lat co ten gałgan.
Zgłoś
Avatar
k................a 2013-07-09, 21:14
KebabRemover napisał/a:


Co do kolegi to faktycznie mogło być tak, że chciał się tylko przejechać a potem krzyczał ''zwolnij'', dlatego jego nie będę osądzał i myślę, że to jego rodzice ucierpieli najbardziej. Ale z drugiej strony, podobieństwa się przyciągają, więc skoro zadawał się z burakiem to bardzo prawdopodobne, że sam nim był.


No niestety, kolega był nie podobny co można wyczytać z aska jej dziewczyny.



Chłopaki jechali do dziewczyny pasażera dłuższą, ale szybszą drogą.
Zgłoś
Avatar
aopia 2013-07-09, 21:31
R6 dla 16-latka? To tak jakby dać komuś co umie gokartem jeździć Nissana GT-R. Debile jebane
Zgłoś
Avatar
d................5 2013-07-10, 0:26
aopia napisał/a:

R6 dla 16-latka? To tak jakby dać komuś co umie gokartem jeździć Nissana GT-R. Debile jebane



O tym właśnie mówie ;/
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-07-10, 9:23
Ten portal powinien się nazywać już debilistic.pl. Jak się rozwali 20 latek bo zapierdala to chuj jeszcze zrozumiem teksty że dobrze mu tak, jednego debila mniej itp. Ale przecież to kurwa dziecko... Równie dobrze mogli mu kupić kałacha z ostrą amunicja żeby poszedł na pole sobie postrzelać.
Zgłoś
Avatar
ozzy 2013-07-10, 19:28
Dajcie no link do aska dziewczyny tego pasażera. Co?
Zgłoś
Avatar
k................a 2013-07-10, 20:58
ozzy napisał/a:

Dajcie no link do aska dziewczyny tego pasażera. Co?


Poszukaj leniuchu
Zgłoś
Avatar
ozzy 2013-07-11, 13:44 1
krnąbrna.parówa napisał/a:


Poszukaj leniuchu


Ale z ciebie parówa. Już znalazłem
Zgłoś
Avatar
k................a 2013-07-11, 19:57
ozzy napisał/a:


Ale z ciebie parówa. Już znalazłem


Proszę, piwko w nagrodę
Zgłoś
Avatar
misio1631 2013-07-15, 10:52 1
własnie oglądam sobie tvn turbo jakiś program o złodziejach samochodów i dziwnym trafem narrator czyta ze podczas odsiadki w wiezieniu(ojciec siedział) 15 letni syn jednego z Ważnych figur zabił się swoim ścigaczem na ulicach wolomina i tez była to yamaha wiec albo autor ma chujowe informacje albo to nie pierwsza taka akcja tak czy inaczej bardzo dobrze się stało selekcja naturalna zadziała prawidłowo
Zgłoś