18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Tragednia miała miejsce niedaleko mojego domu, dlatego wstawiam. Po tagach nie było, w dodatku świeża sprawa.

Potworna tragedia w Częstochowie. 16-letni przyjaciele z gimnazjum roztrzaskali się na drodze na motorze Yamaha. Jeden z chłopców, Jakub Ż. dostał maszynę na zakończenie roku szkolnego. Za dobre oceny. Zaledwie dwa dni poźniej stracił na niej życie. Razem ze swoim kolegą.

W piątek zakończył się rok szkolny. Jakub był szczęśliwy. Dostał od rodziców wymarzoną Yamahę w nagrodę za dobre oceny na świadectwie. Tak przynajmniej mówią ludzie, którzy go znali. Chłopak ponoć szalał z zachwytu. Był pasjonatem motocykli. Białą Yamahą pochwalił się przed kolegami wystawiając jej fotki na portalach społecznościowych. Ten sport był jego pasją. Niestety doprowadził go do śmierci.

Podczas skrętu w lewo na ul. Przejazdowej w Częstochowie Yamaha, która prowadził Jakub zderzyła się ze skręcającym też w lewo Fiatem Punto. Siła uderzenia wyrzuciła chłopców z maszyny. Widok leżących na ziemi ich ciał był przerażający. W ciężkim stanie trafili o szpitala. – Niedługo po przybyciu kierujący motorem zmarł, jego pasażer mimo wysiłków lekarzy zmarł kilka godzin później – oznajmiła Joanna Lazar, rzecznik policji w Częstochowie.

Dlaczego doszło do tej tragedii? Ze wstępnych informacji wynika, ze motocykl mógł chcieć szybko wyprzedzić samochód. Pewne na razie jest jednak to, że tegoroczni gimnazjaliści nie mieli żadnych uprawnień do prowadzenia motocykla, jakim jest Yamaha.

Biały ścigacz o dużej pojemności silnika potrafi rozwinąć niesamowitą prędkość. 16-latek nie powinien siedzieć za jego kierownicą! Policja ustala kto pozwolił nieletnim wsiąść na motocykl. – Życia tym chłopcom nic nie wróci, ale trzeba się zastanowić, czy to nie rodzice pozwalają swoim pociechom na wiele, dając im różne drogie prezenty za dobre świadectwa – mówią sąsiedzi chłopców. – Ta tragedia powinna dać wielu osobom do myślenia.

Motocykl Yamaha – to pojazd zwany ścigaczem, jest lekki, ale bardzo mocny, posiada ok. 130 KM, może rozwijać zawrotną prędkość. Dlatego używany jest do ścigania się na zawodach motocyklowych. Aby nim kierować trzeba mieć co najmniej 20 lat.

Ciekawe jak się czują ci cudowni rodzice, którzy ów motor dzieciakowi zakupili.
Zgłoś
Avatar
d................5 2013-07-07, 18:28
To ja może napisze coś z innej beczki. Bardzo szkoda młodego chłopaka który z niecierpliwością na ten motocykl czekał a doprowadził go i jego kolegę do śmierci.Wole nie myśleć co muszą teraz przeżywać rodzice ehhh. Kurwa czytam te wasze i powoli się załamuje. Często każdy pisze żeby łączyć się i przygotowywać do walki z prawdziwym zagrożeniem jakim są ciapate i ruskie a teraz kiedy jeden chłopak przez chwile nieuwagi traci życie na motocyklu wszystkie kozaki piszą " Dobrze mu tak, jednego chuja mniej". Ja pierdole co sie kurwa dzieje na tym sadolu ;_;
Zgłoś
Avatar
meier 2013-07-07, 18:28
fajny wpis:
"- tylko smigaj ostrożnie"
"-No pewnie, że ostrożnie tylko troche mnie już wkurwiają niegrzecznie mówiąc te komentarze, na każdym kroku "gdzie masz trumne" , "złożymy Ci się na wózek" itp. może nie najlepszy, ale jakiś mózg mam i potrafię wyznaczyć granicę ;/ "
Zgłoś
Avatar
nitrox89 2013-07-07, 18:30
Bednara113, ten co to śpiewał też już kwiatki od spodu wącha

Ale wydech Akrapa miał, przez dwa dni cipki miały mokro. Teraz tez będą miały mokre, ale chusteczki.
Poprzez wypadek oszczędził rodzicom kosztów naprawy 2 biegu

P.S. Jestem motocyklistą i gardzę takimi ludźmi w motoszortach i klapkach Sidi..
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2013-07-07, 18:30 3
rockface123 napisał/a:

Mogli mu od razu Veyrona kupić albo koenisegg? chociaż nie pegani zonde? Pewnie ledwo co podnieśli ten motor bo swoje waży krowa, rodziców zamknąć w wiezieniu za nieumyślne spowodowanie śmierci.


co to jest to PEGANI?
Zgłoś
Avatar
R................m 2013-07-07, 18:34
Tabernak napisał/a:

Brawo! Jednego debila mniej! Grunt, że nikt postronny nie ucierpiał.


Mało kurwa śmieszne i nieprawidziwe... Taka jest moda, żeby cisnąć po ofiarach wypadków drogowych - debile, jednak co innego jeśli to byłby jakiś pirat drogowy jakich to "podziwia się" na yt, gdy śmigają po ruchliwych drogach, a co innego biedny młody chłopak, pewnie nie głupi, który był po prostu podekscytowany z powodu swojej pasji i zamiłowania to motocykli. W tej sytuacji winni są rodzice, a nie ów martwy "debil".
Zgłoś
Avatar
Wiochmen 2013-07-07, 18:45
nitrox89 napisał/a:

P.S. Jestem motocyklistą i gardzę takimi ludźmi w motoszortach i klapkach Sidi..



nie no ten to mial adidaski i kask Tornado:D profesjonalnie widac ze pasja...

Riatom napisał/a:

Mało kurwa śmieszne i nieprawidziwe... Taka jest moda, żeby cisnąć po ofiarach wypadków drogowych - debile, jednak co innego jeśli to byłby jakiś pirat drogowy jakich to "podziwia się" na yt, gdy śmigają po ruchliwych drogach, a co innego biedny młody chłopak, pewnie nie głupi, który był po prostu podekscytowany z powodu swojej pasji i zamiłowania to motocykli. W tej sytuacji winni są rodzice, a nie ów martwy "debil".



jak masz tak pierdolic to skoncz lepiej,bo sie czytac tego gowna nie da...napewno madry to on kurwa nie byl ,i obym nigdy na drodze nie trafil na podobnego debila
Zgłoś
Avatar
domat1 2013-07-07, 18:49
domino107735 - life is a bitch
widać, że cię życie jeszcze nie nauczyło
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-07-07, 18:50 2
jasiek.kulaga napisał/a:

Szkoda dzieciaków, bo to jeszcze dzieci, bez wyobraźni i doświadczenia. Mogli zostać kimś, wynaleźć jakieś lekarstwo.



Jak ktoś ma "benzynę zamiast krwi" a nie "olej w głowie" to nic nie wynajdzie.
Zgłoś
Avatar
cenius 2013-07-07, 18:54 2
Na zakończenie gimbazy dostałem kurwa 10 zika na lody i tyle

co sie porobiło
Zgłoś
Avatar
Greadius 2013-07-07, 19:02 1
U mnie była taka historia niedawno. Chłopak dzień przed wrzucił na swój profil facebook'a mema "zgon łikendowy wyczuwam". To był piątek, dzień w którym wrzucił tego mema, zaś w sobotę/niedzielę miał 18 urodziny. Wyszło tak, że napity wyszedł na środek ulicy by złapać 'stopa', aby kupić więcej alkoholu. Jedynie załapał się na maskę fiata punto. Zmarł w szpitalu.
Zgłoś
Avatar
DonSalieri 2013-07-07, 19:08
Dzieciak głupi wiadomo , ale rodzice to są głupsi niż ustawa przewiduje!!
Zgłoś
Avatar
urteusz 2013-07-07, 19:11
Cytat:

Mało kurwa śmieszne i nieprawidziwe... Taka jest moda, żeby cisnąć po ofiarach wypadków drogowych - debile, jednak co innego jeśli to byłby jakiś pirat drogowy jakich to "podziwia się" na yt, gdy śmigają po ruchliwych drogach, a co innego biedny młody chłopak, pewnie nie głupi, który był po prostu podekscytowany z powodu swojej pasji i zamiłowania to motocykli. W tej sytuacji winni są rodzice, a nie martwy "debil".



Tak starsi jego zjebali bo kupili mu coś ponad jego możliwości. ALE!
ALE do chuja wafla starsi z nim nie jechali i nie kazali mu zapierdalac. KAŻDY NORMALNY człowiek z prawem jazdy na motor czy samochód najpierw CWICZY, UCZY SIĘ JEZDZIC a nie nakurwia pińcet kilometrów na godzinę. No kurwa.. *W drodze sprostowania jestem kierowcą samochodu i osobiście nie wyobrażam sobie gdybym miał nakurwiac dwu czy trzy krotnośc dozwolonej prędkości na drodze zaraz po zrobieniu prawa jazdy, nawet i teraz po jakiś chuj ograniczenia prędkości stoją przy drogach. Gimnazjalista czy nie powinien kurwa wiedziec i przewidziec skutki zapierdalania! To tak samo jak sex bez gumek i wpadki wśród gimnazjum. "Nie wiedziałem czym może skutkowac sex bez zabezpieczeń". No kurwa, idzie się załamac.
Kolejna sprawa, TAK można cisnąc. Jego głupota i głupota jego rodziców nic więcej, czemu nie można się z tego śmiac? Na szczęście nikt postronny nie zginął (poza pasażerem ale też dużo w czubie nie miał skoro wsiadł na motor z kolegą).
Dziękuje Dobranoc.
Zgłoś
Avatar
avic 2013-07-07, 19:13 2
Ja tutaj widzę dwa powody takiej tragedii:
1) Ciekawe, czy rodzice kupując synkowi R6 za ca 15-20 kafli zainwestowali te 5-8 tys na porządny strój na moto. Przyznam, że mam niezły ubaw, jak widzę kiedy ludzie wydają każdą zaoszczędzoną złotówkę na wymarzone moto, żeby potem jeździć w kasku Avina, i wspomnianych wyżej motoszortach W slangu ratowników medycznych dostają potem ksywę "zdrapka", jak przeszurają po szlifie kilkadziesiąt metrów po drodze Niemniej - to jedna kwestia.
2) Druga to brak wyobraźni i odruchów. Z jazdą na moto jest jak ze sztukami walki: trzeba pewne rzeczy robić automatycznie, żeby robić je dobrze- a na to potrzebne są lata. Z własnego przykładu wiem, jak bardzo tych odruchów brakuje, jeśli ktoś świeży wsiada na moto. Ja o mały włos nie połamałbym się na TZRce, marnej 50tce, która przy prędkości ok 75km/h złapała pod tylnym laczkiem na zakręcie trochę piachu... Ostatnią kwestią to właśnie wyobraźnia - a niestety, choćby gimbazjum krzyczało i waliło pięściami w stół - to udowodniono już dawno, że w pewnym okresie życia młodzież ma problemy z logiczną oceną następstw swoich działań - między innymi odkręceniem manetki do oporu...

Szkoda, bo może wystarczyłby lepszy kask, kilkanaście tysięcy więcej za kierownicą, a może rok, dwa lata więcej na karku i by przeżyli? Z drugiej strony - nikt za kierowcę nie odkręcał gazu...
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-07-07, 19:19 1
cenius napisał/a:

Na zakończenie gimbazy dostałem kurwa 10 zika na lody i tyle

co sie porobiło



Nie dziwię się, bo jak kiblowałeś ponad dwa lata, to na więcej nie zasłużyłeś...
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2013-07-07, 19:22
@up- wina rodziców bo przecież taki 16 latek nie kupi sobie motoru za kilkanaście tys ... Powinien jeździć kosiarką jak reszta gimbusów...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie