18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:27
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:54
🔥 Z dupy takie hamulce - teraz popularne
Avatar
ccrossfire 2012-06-27, 23:23 1
@up
Pomijasz kwestie "dazenia szybciej do nieskonczonosci", w tym wypadku przesuniecia, za to opierasz sie na abstrakcji, ktora nie moze byc fundamentem. Ba samo to ze 1 nie rowna sie 0,(9) obala cala te teze, zas poprzez wzorowanie sie na formulkach, ktorych glebi wiekszosc nie rozumie (bo tak bylo na wykladzie i kropka), probujecie udowodnic wszelkiej masci wymysly...
Zgłoś
Avatar
Vato 2012-06-28, 1:28
Aż się musiałem zalogować

@sdfgs ma rację. 0,(9)=1, tak samo jak 0,(3)=1/3. Jego dowód jest całkowicie poprawny, zresztą jest to znany sposób na zamianę ułamków okresowych na zwykłe. Jedyne, do czego się przyczepię, to że nie ma tam żadnego "rachunku błędu", wszystko jest jak najbardziej dokładne. 0,(9) nie dąży do 1 (zresztą co to za określenie, to nie jest żadna granica!), ale jest jedynce dokładnie równe.

@ukcioo nieskończoność nie jest liczbą, więc jakiekolwiek działania arytmetyczne na niej nie mają sensu w matematyce.
Zgłoś
Avatar
ccrossfire 2012-06-28, 4:32
Wysiadam. Wszyscy fachowcy (bez obrazy, wiedze macie ale akurat tym przypadkiem sie interesowalem) nie dopuszczaja mysli ze moze byc inaczej i stosuja oklepany schemat. Liczba 0,(9) jest przekrojem ograniczonym z gory 1 z dolu zas zbiorem liczb rzeczywistych mniejszych od 1 wlacznie z 0,(9) (w drugim nierownosc nieostra). Sposob rozumowania przedstawilem wczesniej i jest rownie dobry jak przedstawianie liczby jako szeregu. Szale przewaza definicja liczby i zdrowy rozsadek.
Zgłoś
Avatar
Plastikowy__Pan__Jezus 2012-06-28, 5:53
esmoka napisał/a:

ehhh to oddam Ci to piwo... Klocic sie wami nie mam zamiaru, bo juz dawno zauwazylem ze na sadolu sa sami specjalisci od polityki, matematyki, poezji, fejkow, sucharow, sportu, pogody, motoryzacji, cyfryzacji, informatyki. Ale polecam odswiezyc sobie pamiec, bo to co piszecie, podchodzi pod herezje.


to jak jak na wykopie, tam są bordo, a u nas plemniory
Zgłoś
Avatar
C................l 2012-06-28, 12:46
sdfgs napisał/a:

Ruskim kasjo mi tu nie świećcie - za starzy jesteście, żeby podstawówki jeszcze nie skończyć. Coś prostszego do policzenia:

0,(3) = x - czyli to samo co 1/3
10x = 10* 1/3
10x= 10/3 = 3 1/3 = 3,(3)

Lekko się zagrzaliście heh Dziewiątkę mniej na końcu....



co to kurwa ma byc? to ma byc dowod? jak a jest rowne a to jest rowne a? zalozyles ze 0,(3)=1/3 i przez to udowadniasz ze
0,(9)=1? toz kurwa wlasnie o to chodzi ze 0,(3) nie rowna sie 1/3 a 0,(9) nie rowna sie 1 idioto. jebany quasimatematyk...

Vato napisał/a:

Aż się musiałem zalogować

@sdfgs ma rację. 0,(9)=1, tak samo jak 0,(3)=1/3. Jego dowód jest całkowicie poprawny, zresztą jest to znany sposób na zamianę ułamków okresowych na zwykłe. Jedyne, do czego się przyczepię, to że nie ma tam żadnego "rachunku błędu", wszystko jest jak najbardziej dokładne. 0,(9) nie dąży do 1 (zresztą co to za określenie, to nie jest żadna granica!), ale jest jedynce dokładnie równe.

@ukcioo nieskończoność nie jest liczbą, więc jakiekolwiek działania arytmetyczne na niej nie mają sensu w matematyce.



sorry myslalem ze jezeli liczbe przedstawiamy za pomoca szeregu to moze miec ona granice... ale najwyrazniej sie pomylilem. a szereg nie jest rowny 1 tylko do niej dazy... no ale pewnie ty wiesh lepiej nie?

Lol sorry jednak wypisalem sobie nieskonczona liczbe 9 i przy nastepnej cala liczba magicznie zmienila sie w jeden :O zwracam honor
Zgłoś
Avatar
fistaszkowy 2012-06-28, 15:15
|1 - 0,(9)| < a, gdzie a jest DOWOLNIE!!! małą liczbą rzeczywistą, czyli 0,(9)=1, ale to i tak pewnie niedowiarków nie przekona. Gdybym wiedział co za herezje przyjdzie mi tu przeczytać, to bym tego kawału tutaj nie wrzucał. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, teoretycznie tutaj żadnej gimbazy nie ma. Prawie wszyscy użytkownicy podali, że mają ponad 20 lat. Przy czym poziom merytoryczny wypowiedzi większości z nich wskazuje raczej na +/- 10.
Zgłoś
Avatar
C................l 2012-06-28, 15:44
dla dowolnie malej liczby rzeczywistej wiekszej od zera geniuszu... wiekszej od zera. a skoro jest wieksza od zera to nie sa takie same. ale brawo za starania, poszukaj dalej na wiki
Zgłoś
Avatar
ccrossfire 2012-06-28, 16:12 1
@up Dokladnie
W tym wypadku przekroj masz ograniczony a>X>0, ale kurwa wszyscy fachowcy nawet nie wiedza czym jest przekroj. Z takimi dowodami to mozecie sie popisac na rozszerzonej maturze z matmy, ale wyskakujac z czyms takim na pracy magisterskiej zostalibyscie wysmiani. 0,(9) nie rowna sie 1
Zgłoś
Avatar
Nutaharion 2012-06-28, 17:45
Wszyscy tutaj tacy eksperci, że średnie IQ użytkownika Sadistic wzrosło właśnie dwukrotnie.
Zgłoś
Avatar
Vato 2012-06-28, 22:36
@ccrossfire

No odpuściłbym Ci, ale nie lubię ludzi upartych, a tym bardziej tych upartych którzy się wymądrzają.

en.wikipedia.org/wiki/0.999... - masz tu kilka dowodów, masz masę źródeł w których sobie możesz posprawdzać. Odsyłam też do jakiejkolwiek książki, chociażby "Teoria liczb" Czogały i Szyjewskiego, tam masz to dokładnie wytlumaczone. W jednym ze swoich "dowodów" powyżej napisałeś 0,(0)1 - zalecam zapoznać się Panu Magistrowi z definicją ułamka okresowego, bo taki twór nie ma sensu w matematyce. Więcej pokory następnym razem
Zgłoś
Avatar
C................l 2012-06-29, 17:35
JA
PIER
DOLE

naprawde jestes tak glupi ze upierasz sie przy czyms co jest niedorzeczne? kurwa ile ty masz lat? juz mnie chuj strzela jak takich zajebistych matematykuff widze jak wy. chuja sie zna a morde otwiera. to nigdy nie bedzie rowne jebanej jedynce, bo jedynka nie jest. zawsze istnieje a>0 ktore okresla te roznice, niewazne ile wezmiesz jebanych cyferek. a ksiazki fajne podales, na wiki byly w zrodlach?
Zgłoś
Avatar
Mr.AleXo 2012-06-30, 1:46
Cezpil- Wystarczy zamienić ułamek okresowy na zwykły.... ale ty nie wiesz jak to zrobić. A ja wiem A książki, które podał mądrzejsze są od Ciebie (wiki też).
Zgłoś
Avatar
Gravedigger 2012-07-02, 21:13
0,(9) = 1

info od studenta matematyki
Zgłoś
Avatar
ison 2012-07-04, 15:27
Cezpil o kurde, hahahaha nie mogłem z beki jak czytałem te twoje wypociny.
Nie ma to jak wyzywać innych od 'matematykuf' jak samemu się na tym nie zna.
Pochwal się kim jesteś żeby w ogóle stwierdzać, że wiedza ogólna z matematyki jest niepoprawna? Może jeszcze dowiedziesz, że 1=2? Albo, że matematyka w ogóle jest niepoprawna i nielogiczna?

pl.wikipedia.org/wiki/0,%289%29
tu masz kilka dowodów na to, jeśli chcesz obalić któryś z nich to zapraszam
Tak, bo wszyscy matematycy na świecie są idiotami tylko ty o wielki władco jesteś najmądrzejszy i wiesz wszystko.

Sorry, deal with it. 0,(0)1 = 0, nie ważne jak bardzo to się kłóci z twoją wiejską logiką masz na to mnóstwo niepodważalnych dowodów

P.S. twój poziom kultury idzie w parze z wiedzą z matematyki
Zgłoś
Avatar
m................l 2013-01-18, 0:49
sorry za odgrzewanie kotleta ale aż mnie ruszyło

0,(9) < 1 - jak dla mnie logiczne, bo to podobnie jak 0,999 - 0,99 = 0,009.

Nieskończoność jest po prostu tak wielką liczbą, że różnica między 0,(9) a 1 jest nieskończenie mała, a operując na zbiorze liczb rzeczywistych jest to 0. Więc przyjąć można, że nie ma różnicy między tymi liczbami, lecz jeśli ktoś mając nieskończenie dużo czasu chciałby wypisać rachunek odejmowania tych liczb i wszystkie liczby okresu 0,(9) to zawsze pozostawało by 0,0(1) reszty.

Ktoś wspominał o operacjach na nieskończoności - owszem, istnieją sam spotykam się z nimi dosyć często (studiuję matematykę i informatykę )
odsyłam do wiki : pl.wikipedia.org/wiki/Niesko%C5%84czono%C5%9B%C4%87

ison napisał/a:

Może jeszcze dowiedziesz, że 1=2?



zakładając, że a=b
więc a^2 = ab
a^2 + a^2 = a^2 + ab
2a^2 = a^2 + ab
2a^2 - 2ab = a^2 + ab - 2ab, więc
2a^2 - 2ab = a^2 - ab
co możemy zapisać :
2(a^2-ab) = 1(a^2 - ab), teraz skróćmy nawiasy i zostaje nam :
1 = 2.

deal with it.
Zgłoś