18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Dowcip
Ingles • 2012-06-26, 17:38
W pewnej wiosce, pewien rolnik miał problem z kurami. Za nic w świecie kury nie chciały znosić jajek. Rolnik zastanawiał się co zrobić i wpadł na pomysł, że może jacyś naukowcy mu pomogą. Pech chciał, że jedynym naukowcem w okolicy był emerytowany profesor fizyki teoretycznej, który zażywał wiejskiego klimatu na emeryturze. Rolnik poszedł do niego i mówi:
- Panie profesorze, mam problem, bo kury nie chcą znosić jajek.
- Niech mnie pan zabierze na tą farmę, pooglądam i się zastanowię.
Pojechali, profesor oglądnął kurnik, kury, zrobił notatki i powiedział, że przyjedzie za tydzień. Minął tydzień, profesor zjawił się na farmie.
- I jak, panie profesorze znalazł pan rozwiązanie?! - zapytał rolnik.
- Tak, ale jest pewien problem - odpowiedział profesor.
- Jaki?
- To rozwiązanie jest poprawne jedynie dla idealnie sferycznych kur w próżni.

Dowcip z dedykacją dla gimbazy, która każdy prosty dowcip jedzie od sucharów, spodziewam się podobnych komentarzy i pod tym dowcipem, ale zanim zaczniecie cisnąć to może choć przez chronon zastanówcie się czy mieliście do czynienia z fizyką (bądź inną nauką ścisłą/techniczną) na jakimkolwiek wyższym poziomie niż gimnazjum.
Zgłoś
Avatar
dymion 2012-06-26, 23:22
polux napisał/a:

Albo że można przesłać sygnał impotenty z układy DMA tak aby procesor wykonywał przekazane mu rozkazy na macierzy adresowej.



direct memory access, gdyby ktoś był ciekawy
Zgłoś
Avatar
n................i 2012-06-26, 23:25
Kawał na podobnym poziomie, drzewo sobie wysysa z ziemi wodę a inne drzewo do niego mówi "Daj łyka"
A co do kawału z tematu mniemam, że chodzi tylko i wyłącznie o szukanie rozwiązania na siłę poprzez różne transformacje czy inne shity.
Nie rozumiem tej dyskusji nad studiami, teraz coś wiecie, za 10 lat będziecie wykorzystywać prawdopodobnie ułamek obecnej wiedzy i staniecie się wtórnymi analfabetami jak większość narodu. System nauczania jest wadliwy i tyle, sami musicie się rozwijać. Gimbusem może być każdy, nawet student wydziału fizyki a niejeden gimnazjalista nim nigdy nie był i nie będzie
Zgłoś
Avatar
h3h3 2012-06-27, 0:07
precel55 napisał/a:

NIe ma piwa bo nie kapuje



Fajowo.
Idź już lepiej spać, bo już dawno po dobranocce.
Zgłoś
Avatar
fatfisz 2012-06-27, 0:24
Czy na prawdę aby podkreślić swoją niegimbusowatość trzeba używać słów takich jak "chronon"?
Zgłoś
Avatar
Stew 2012-06-27, 1:18
@djhexe Nie wiem o czym mówisz, ale znam kilka(naście) innych sposobów na zdobycie tzw. 'passive income' .
Zgłoś
Avatar
osobliwy nick 2012-06-27, 1:56 1
Haha. Liczyłem kiedyś na budowie i ewolucji gwiazd co produkuje energię w szybszym tempie - Słońce w wyniku termojądrowej przemiany wodoru w hel, czy człowiek uwzględniając dziennie zapotrzebowanie w kaloriach. Wyszły nam dziwnie zbliżone wyniki, właśnie dlatego, że rozpatrywaliśmy idealnie sferycznego człowieka Okazało się, że daliśmy mu za duży promień.

Abstrahując, gdyby kogoś interesował temat - człowiek produkuje energię do kilkuset razy szybciej niż Słońce. Przemiany pp i cno na Słońcu przebiegają w bardzo wolnym tempie, można powiedzieć, że Słońce się niemal tli i jest w bardzo spokojnej i stabilnej fazie ewolucji. Dlatego też będzie żyło jeszcze w takiej formie około 5 mld lat.
Zgłoś
Avatar
sdfgs 2012-06-27, 8:36
Dymekx napisał/a:

Nie kumam, ale zastanawiam się czy ludzie dają piwa z powodu tego, że dowcip jest na prawdę dobry czy dla tego, że go zrozumieli (choć sam w sobie ich nie bawił). A jak ktoś powie, że dowcip słaby od razu znajdą się mędrkowie, którzy nazwą tego śmiałka gimbusem. Dla mnie mądry człowiek to ten co nie zapierdala samochodem przy przejściu dla pieszych, i nie wyprzedza na zakręcie.


Ja dałem piwo, żeby weszło na główną i tu zostało zjechane. Taki kawał śmieszy tylko jak opowiada go wykładowca lub szef, czy inny przełożony...

Większość osób powinna na niego zareagować jak ta blondyna z Big Bang Theory
Zgłoś
Avatar
Fullmoon 2012-06-27, 13:57
goog11 napisał/a:


Powiedz mi drogi matematyko-fizyku ile zrobiłeś w życiu zadań z fizyki uwzględniających warunki całkowicie rzeczywiste, nie opierające się na modelach (no chyba, że za każdym razem licząc siłę wypadkową uwzględniałeś grawitację czarnej dziury w centrum naszej Galaktyki). A jak nie rozumiesz to może pomyśl czy świadczy to o tobie, czy o dowcipie.



a co ma ilość rozwiązanych zadań do zrozumienia kawału?
Zgłoś
Avatar
loczek93 2012-06-28, 3:03 1
Ernest Rutherford napisał/a:

All science is either physics or stamp collecting




(dla gimbusów: Naukę dzieli się na fizykę i zbieranie znaczków.)
Zgłoś