18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:52
Drobna pomyłka
Nimr0d • 2012-12-15, 9:40
Ryan Lanza z Hoboken (w stanie New Jersey), właśnie wracał z pracy, gdy zobaczył swoje zdjęcie w internecie i dowiedział się, że nie żyje oraz że jest zabójcą 27 osób. Zaczął wysyłać rozpaczliwe posty: "Byłem w pracy, to nie ja, opamiętajcie się!". Ale cały świat już obejrzał jego twarz i dowiedział się z mediów, że to psychopatyczny zabójca.
Gdy tylko podano pierwsze informacje, że zabójca z Newtown nazywał się Ryan Lanza, internauci natychmiast rozpoczęli poszukiwania jego śladów w sieci. Szybko trafili na Facebooku na profil mężczyzny o tym imieniu i nazwisku, który wywodzi się z Newtown, a obecnie mieszka w miejscowości Hoboken. Natychmiast uznali, że to właśnie ten Ryan Lanza, który jest winny masakry. Podobnie, jak niektóre media, które bez sprawdzania i potwierdzania pokazały jego twarz światu i okrzyknęły go psychopatycznym mordercą. Nie założyły zbieżności nazwisk i nie zawahały się pokazać jego twarzy.

Fotografia profilowa Ryana Lanzy w ciągu kilkunastu minut została udostępniona ponad 15 tysięcy razy. Opatrywano ją komentarzami: "To jest twarz czystego zła", "Oto psychopatyczny zabójca dzieci" czy "Niech jego dusza na zawsze płonie w piekle".

Błyskawiczny internetowy lincz okazał się fatalną pomyłką - sprawcą masakry okazał się Adam Lanza, autystyczny 20-latek z zaburzeniami osobowości. Ryan Lanza z Haboken jest jego bratem, ale - jak podała policja - nie ma nic wspólnego z tą zbrodnią.

Ryan Lanza, właściciel profilu na Facebooku, dowiedział się, że wszyscy oskarżają go o zabójstwo, gdy wychodził z pracy. Natychmiast zaczął wysyłać dramatyczne wpisy z komórki: "TO NIE BYŁEM JA. BYŁEM W PRACY. TO NIE JA". I chwilę później: "Jestem w autobusie, jadę do domu, to nie byłem ja" i wreszcie: "Zamknijcie się, kurwa, wszyscy, to nie byłem ja".

O 20.55 polskiego czasu profil Ryana Lanzy zniknął z Facebooka. Mimo to telewizje nadal pokazywały zdjęcie mężczyzny, przedstawiając go jako zabójcę. Również TVN 24 i TVP Info pokazywały zdjęcia Ryana Lanza jako sprawcy masakry, jeszcze godzinę po jego dramatycznych apelach i po tym, gdy zniknął jego profil na Facebooku.

Równolegle na Twitterze ktoś włamał się na konto jeszcze innego mężczyzny, nazywającego się Ryan Lanza, i opublikował wpis, sugerujący, że to on jest zabójcą. Również i tu właściciel konta szybko się zorientował, co się dzieje, usunął fałszywy wpis i napisał: "wygląda na to, że jestem spamowany, bo ktoś nazywający się tak jak ja zabił ludzi WTF?".





Źródło: tokfm
Zgłoś
Avatar
longlong7 2012-12-15, 12:12 2
ale się wykręca skurwiel
Zgłoś
Avatar
SzpadyZorro 2012-12-15, 12:13
typiara w hameryce dostała milionowe odszkodowanie bo na kawie w McDonaldzie nie było napisane ze kawa jest gorąca i się poparzyła.
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2012-12-15, 12:31 13
It wasn't me...
Zgłoś
Avatar
maXikinght 2012-12-15, 12:31
to teraz tylko pozew o zniesławienie itp i ma miliony !
Zgłoś
Avatar
T-Will 2012-12-15, 12:50
Jebany farciarz...odszkodowanko i zycie jak w madrycie.
Zgłoś
Avatar
M................n 2012-12-15, 13:05 3
Hoboken i odrazu pomyślałem o Mafii I.. Piękna gra
Zgłoś
Avatar
CrazyChocolate 2012-12-15, 13:08
Teraz wszyscy dlaczego nie mam takiego imienia i nazwiska...
Zgłoś
Avatar
p................o 2012-12-15, 13:14 1
przez tego pejsbuka tylko problemy... jebac ta niebieska srake panowie
Zgłoś
Avatar
k................z 2012-12-15, 13:29
zwykły troll w momencie gdy agencja ujawnila tożsamość to szukałem na FB i nie bylo takiego konta, a po kilkunastu godzinach jest i akurat ma jedynie to zdjecie w galerii. Zdjęcia które podają agencje prasowe nie moga pokazywac calkowitej tozsamosci, pozwolenie na upublicznienie wizerunku moze tylko agencja rządowa.

T.R.O.L.L.O.L.L.L.L.O.O.
Zgłoś
Avatar
Z................y 2012-12-15, 13:38
Pener napisał/a:

napiszę o odszkodowaniu
Obrazek



No ni chuja, coś ci Pener'o nie pykło
Zgłoś
Avatar
SoczekZCipki 2012-12-15, 13:39
Zoo w Hoboken...Psychopata większy jak Rico
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2012-12-15, 13:47
milard ? bilnion ? dolarów odszkodowania ?
Zgłoś
Avatar
SzpadyZorro 2012-12-15, 14:29
Kurwa juz nawet w Fakcie jego zdjęcia pokazują i są podpisane jako zmarły ADAM LANZA... Z jednej strony przejebane ale z drugiej będzie milionerem
Zgłoś
Avatar
michael323 2012-12-15, 14:34
Kolejny argument aby nie oglądać programów "informacyjnych" w TV oraz nie czytać opiniotwórczych gazet (bo w końcu tam "fakty" są tak podane aby przeciętny zjadacz chleba lub młody wykształcony z wielkiego miasta nawet nie musiał wytężyć żadnej szarej komórki tylko od razu pokazany jedyny słuszny pogląd)
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2012-12-15, 14:53
It wasn't me
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie