18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
Jak chyba dobrze wszystkim wiadomo na Ukrainie po ogłoszeniu przez pro-moskiewskiego prezydenta Janukowycza decyzji o zaprzestaniu dążeń do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE wybuchły dość spore zamieszki. Są one brutalnie tłumione przez milicjantów. Nasuwają się analogie do Pomarańczowej Rewolucji, kiedy to po odejściu Leonida Kuczmy Ukraińcy jasno dali do zrozumienia, że nie chcą już komuchów, niestety później w wyborach powtórzyli błąd Polaków i znów wybrali komunistę. O ile ja sam jakimś wielkim zwolennikiem UE nie jestem, o tyle trzeba przyznać, że umowa stowarzyszeniowa jest wielką szansą dla Ukraińców, bo daje spore możliwości np. w wymianie handlowej, bez konieczności implementacji durnowatych dyrektyw typu ślimak to ryba lądowa. Przedstawiam Wam kilka filmów pokazujących jak czerwony Wiktor wyraża swoją miłość do narodu.



Nieformalnym liderem opozycji stał się wielokrotny mistrz świata w boksie Witalij Kliczko.

W Internecie pojawiają się już niepotwierdzone informacje o tym, jakoby władze przygotowywały się do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Daje się także posłyszeć głosy, iż Rosja wysłała "wsparcie" w postaci Specnazu. Nie ma także dokładnych danych ile dziś osób protestowało pod siedziba prezydenta. Źródła podają liczby od 200 000 do nawet 500 000 ludzi. Manifestacja ta została jednak brutalnie spacyfikowana przez Berkut. Co więcej już pojawiają się dywersanci wysyłani przez władzę, którzy chcieli sfingować szturm na siedzibę prezydenta i tym samym rzucić niekorzystne światło na opozycjonistów. Poniżej kilka zdjęć jak Berkut rozprawia się z manifestantami.





Władze podają, że rannych zostało około 100 milicjantów. O ludności cywilnej oczywiście ani słowa. Tak się składa, że studiowałem z pewną Ukrainką i mam na bieżąco informacje z pierwszej ręki także jeszcze pewnie coś wrzucę, a na razie przypominam: A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści!
Naprzód Ukraina!

Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2013-12-01, 22:39 23
dobry ukrainioec to głodny ukrainiec
Zgłoś
Avatar
anty spoleczniak 2013-12-01, 22:44 5
nie ma wsparcia dla dziczy ukrainskiej to szopka jakas polowa Ukrainy to rosjanie to o co oni walcza banderowcy niech cisna
Zgłoś
Avatar
g................1 2013-12-01, 22:45 71
Może by i u nas jakaś rewolta, żeby wyjebać tych 460 bandytów?
Zgłoś
Avatar
Duentar 2013-12-01, 22:48 35
Skoro chcą należeć do Unii Europejskiej i wybierają prorosyjskiego polityka to pogratulować intelektu.
To tak jak w Polsce chcąc skończyć burdelem jaki serwuje nam Kaczyński wybrać Tuska, lub na odwrót.
Tłum nie działa logicznie.

Chociaż mogliby się postarać o strefę Schengen. Obstawiam, że jest to nie do zrealizowania - niezabezpieczone granice, na terytorium Ukrainy od Wschodu bardzo łatwo się dostać, a później w długą do Francji/Niemiec, albo na chwilę do Polski aby zdobyć jakieś kursy, a później na zachód.

Wolałbym widzieć Ukrainę taką jak jest obecnie - rozrywaną przez wewnętrzne konflikty, niż aby miała stanowić jakąś siłę polityczną. Wielu historyków świetnie sobie zdaje sprawę z miłości jaką darzą nas Ukraińcy.
Zgłoś
Avatar
mrlewy 2013-12-01, 22:49 3
Mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony jakby Ukraina wewnętrznie jebnęła to może w końcu my byśmy ruszyli dupy z domów, chwycili za widły i zrobili jakiś rozpierdol Aczkolwiek z drugiej strony biedacy sami nie wiedzą w co się pakują, bo walczą o to, żeby wejść w jakiś tam układ z UE co z kolei może doprowadzić, że po jakimś tam czasie do UE wstąpią i udupią się tak samo jak my, jeśli nie gorzej.
Zgłoś
Avatar
fabiothethird 2013-12-01, 23:07 4
@up - i właśnie błędne myślenie! Bo stowarzyszone z UE są też Szwajcaria i Norwegia, więc do tych krajów można podróżować bez wiz, a obywateli traktuje się jak obywatelu UE. Co więcej te państwa dają kasę m.in Polsce. Ja obecnie pracuję na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego właśnie w projekcie dofinansowanym przez Szwajcarię! A tak jak pisałem w temacie - nie trzeba dostosowywać prawa krajowego do unijnego. I tu Ukraińcy mają przewagę nad krajami członkowskimi.
Zgłoś
Avatar
Ojciec_Stiffmeistera 2013-12-01, 23:22
Jarek Ukraine zbaw pcha się twardo. To jest chore, że politycy innego państwa mieszają sie w suwerenność drugiego kraju.
Zgłoś
Avatar
Smalec666 2013-12-01, 23:28 3
@up ta i co z tego skoro wplacamy jakies tam pieniadze do budzetu UE a za pare lat bedziemy placic wiecej niz dostajemy a w zarobkach bedzie jeszcze wieksza przepasc niz jest. Wiec bedziemy dopierdalac za minimalna stawke na takiego greka, hiszpana czy inna leniwa mende tylko dlatego ze jestesmy w UE. Jeszcze powiesz mi zaraz ze reformy Buzka i wysprzedanie wszytkich duzych firm poliskich jest ok, bo wkoncu EU wspiera male i srednie przedsiebirstwa. Boze strach pomyslec czy to jakis lewak sie uchowal na portalu czy jakas prowokacja ze strony policji O_o
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-12-01, 23:29 13
Dopóki nie ucałują Polskich butów w ramach przeprosin za zbrodnie UPA, to niech ich pałują . Po co mamy się interesować krajem który stawia pomniki banderowskim śmieciom?
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2013-12-01, 23:30 11
@fabiothethird
Żadne państwo nie DAJE nam kasy. Żadnej złotówki nie DOSTALIŚMY. Unia nie rozdaje pieniędzy. Unia NIE MA swoich pieniędzy. Ona ma pieniądze państw członkowskich i nimi rozporządza. Czyli Polska najpierw musi zapłacić, żeby potem dostać.
I nikt nie wmówi mi, że DOSTAJEMY od innych państw jakieś pieniądze (w sensie wyciągami więcej niż włożyliśmy). Żadne państwo na świecie nie da drugiemu pieniędzy po prostu. W żadnym wypadku, nigdy-przenigdy.
Jak Grecja padała to co? Nikt pieniędzy nie DAŁ? Czyli dawali nam, a im nie? Mimo, że bankrutowali? Jaki tu sens? Niemcy udawali, że pomagają, ale tak naprawdę zrobili na tej pomocy interes życia.

Unia to nie jest wór z pieniędzmi, który obsypuje Polskę banknotami. To gigantyczna, biurokratyczna machina, na utrzymanie której każdy płaci.

O kwestiach polit-poprawności Unii nawet nie będę tu pisał, ale chyba każdy wie, że Ukraina nie jest gotowa na nią. Pierwsze rezolucje nakazujące tolerancji pedałów i imigrantów i zamieszki zmienią kierunek.

A tak swoją drogą zabawne - jak u nas idzie manifestacja antyrządowa i jest dym z policją (11.11.12) to w mediach polskich machanie pejsami, krzyki i zdjęcia rannych policjantów.
Jak za granicą idzie manifestacja antyrządowa i jest dym z policją to w mediach polskich zmiana frontu - gadka o pięknej rewolucji, a zdjęcia już nie ukazują rannych funkcjonariuszy, tylko uczestników.

Oby się znalazł jaki kniaź Jarema co rozpędzi to zbiegowisko, bo ludzie nie wiedzą gdzie się pchają i jakie to niesie konsekwencje...
Zgłoś
Avatar
wrobel242424 2013-12-01, 23:30 3
Cholera wie co gorsze, unia czy ruskie.
Zgłoś
Avatar
Parzo 2013-12-01, 23:35
Dopiero teraz napisali że to Kliczko? Troche późno, no cóż media...
Zgłoś
Avatar
rav4ever 2013-12-01, 23:40 6
Dobra dobra, biedni ukraińcy, ale naszych wyciągali z domów i mordowali, poczęstowałem się wikipedią:
Rzeź wołyńska – masowa zbrodnia (czystka etniczna, ludobójstwo) dokonana przez nacjonalistów ukraińskich (przy aktywnym, częstym wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej) wobec mniejszości polskiej byłego województwa wołyńskiego II RP (w czasie wojny należącego do Komisariatu Rzeszy Ukraina), podczas okupacji terenów II Rzeczypospolitej przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 do lutego 1944.

Ofiarami mordów, których kulminacja nastąpiła w lecie 1943, byli Polacy, w dużo mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar, historycy szacują, że zginęło ok. 50–60 tys. Polaków i w odwecie 2-3 tysiące Ukraińców.

Analogiczna czystka etniczna została przeprowadzona przez oddziały UPA na terenie Małopolski Wschodniej w pierwszej połowie 1944 roku.

Dziki kraj i tyle, jeszcze tego brakuje, że mamy być razem w unii, w chwili słabości sprzedadzą nam kosę w plecy jak to zwykle u nas bywa.
Zgłoś
Avatar
Shaggy93 2013-12-01, 23:58
a ja myślałem że tam jeszcze ok 100 lat temu była Polska...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie