18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
Farmerx 2014-02-10, 17:44
phalaphael napisał/a:

Łatwo jest być patriotą z USA. Na odległość. Znając Polskę z opowieści dziadków czy nawet rodziców. Myślę że też bym dał radę.



I to jest proszę państwa, idealny przykład tak zwanego "polaczka", proponuję by dać temu panu tą "rangę" obok nicku
Zgłoś
Avatar
cyslaw 2014-02-10, 17:45
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.

Ja w ogóle nie pojmuję rozumowania tych emigrantów-patriotów. Kiedyś ktoś na tym portalu perfidnie reklamował Kanadę, wyliczał ile wyjdzie wiza, jaką kasę można mieć i w ogóle cud miód, jedźmy wszyscy do Kanady. A na końcu napisał coś w stylu, że on się czuje patriotą, bo patriotą można być na odległość. To jest chore. Patriotyzm to umiłowanie ojczyzny i chęć ponoszenia za nią ofiar. Ja się pytam jaką ofiarę ci wszelkiej maści €migranci ponoszą. Otóż spierdalają, bo nie stać ich na taki samochód, komputer, dom itd. jak Anglika czy Niemca. To jest patriotyzm? Walka o ojczyznę, budowanie jej?
Zgłoś
Avatar
lesii 2014-02-10, 18:04
Jakby był patriotą to by reprezentował Polskę a nie USA.Co najwyżej można powiedzieć, że jest dumny z korzeni, ale jak 90 % obywateli tego kraju
Zgłoś
Avatar
Trzyzet 2014-02-10, 18:19
@Młodypoliglota, Champion

Co jak co ale słowianie (a Polacy słowiami są) pochodzą bezpośrednio od ludów azjatyckich. Na przykład z twarzy jestem podobny do kogoś z ludów mongolskich, a znowu moja kumpela wygląda jak typowa japonka (obydwoje rodzice to Polacy, chyba xD)
Zgłoś
Avatar
SztywnyDrąg 2014-02-10, 18:27
@up nie jestem ekspertem w tych sprawach i może pochodzimy i z Azji ale w jakimś dziwnym mieście mieszkasz skoro rodzice polacy a razem z koleżanką masz azjatyckie rysy twarzy.
Jesteś z Sosnowca?
Zgłoś
Avatar
O_Co_Ci_Chodzi 2014-02-10, 19:29
phalaphael napisał/a:

Łatwo jest być patriotą z USA. Na odległość. Znając Polskę z opowieści dziadków czy nawet rodziców. Myślę że też bym dał radę.



Oczywiście lepiej siedzieć na dupie, wpierdalać hamburgery i nie przyznawać się do takiego łosia jak ty.
Zgłoś
Avatar
sandal007 2014-02-10, 19:45
Zajebiste macie pojecie o patriotyzmie. Czyli wedlug niektorych patriotyzm to zapierdzielanie w pracy za 1500 zl ? Bo jak ktos napisal, wtedy oddaj podatki polsce.

To dla waszej wiadomosci idioci. WIeksza czesc polakow pracujacych za granicami wydaje kase w polsce ( na wakacjach, budujac domy , zakladajac firmy)
Wiec wiecej kasy przeznaczyli na podatki , plus jak buduja domy to pomagaj gospodarce i tworza miejsca pracy. Bo musi ktos dowiezc materialy budowalne , bo ktos musi budowac ten dom, wykoczenia itp.

Tym samym wedlug waszego rozumowania bardziej sie przyspozyli Polsce niz wy pracujac za 1500 zl.
Zgłoś
Avatar
mario7778 2014-02-10, 20:50
sami experci kurwa jego mać,tylko wszyscy jakos pomineli fakt ,że kolo jest z KANDY,
jego ojciec jest Polakiem a matka bodajże Filipinka!

dziekuje dobranoc
Zgłoś
Avatar
conejo 2014-02-10, 20:54
phalaphael napisał/a:

Łatwo jest być patriotą z USA. Na odległość. Znając Polskę z opowieści dziadków czy nawet rodziców. Myślę że też bym dał radę.



Gówno prawda. Miałbyś w dupie swoje korzenie i liczyłbyś $$...

A co do tego gościa to szacun, że pamięta o swoich korzeniach! (zarówno polskich jak i filipińskich).
Zgłoś
Avatar
MówięPrawdę 2014-02-10, 21:15 1
łatwo to pisać na sadolu, że dałoby się rade frajerze. Dobrze, że w takie cioty to tylko przed kompem siedzą, bo są jeszcze ludzie odważni, dumni, lojalni, pracowici, i po prostu dobrzy moralnie. A ty giń gadzie który krytykujesz innych samemu nic nie robiąc.
Zgłoś
Avatar
mekule 2014-02-10, 21:56
Sanjizz napisał/a:

...jestem ciekaw ilu z nich wróciło by do Polski by w niej żyć i patriotycznie budować ją ku lepszemu ( założe się że 0 )



Założę się, że wielu. Przynajmniej z mojego otoczenia. Praca i życie w Polsce teraz jest zdradą tego kraju.
Zgłoś
Avatar
p................l 2014-02-11, 13:10 1
WonsatyDrwal napisał/a:



No to może pochwal się co ty zrobiłeś dla Ojczyzny skurwysynu? Po co go krytykujesz. Założę się, że ten człowiek ma więcej wspólnego z patriotyzmem od ciebie psie. On przynajmniej reprezentuje inny kraj na mistrzostwach olimpijskich i nie wstydzi się swoich korzeni pokazując całemu światu godło Polski wytatuowane na sercu.



O ja pierdole!
"psie", "skurwysynu". Niezły napinacz z Ciebie kmiocie.

Zgłoś