18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Dzisiejszy "jeden z dziesięciu"
D................2 • 2012-12-19, 20:51
Ale mi dzisiejszy odcinek "Jednego z dziesięciu" poprawił nastrój na resztę wieczoru.
Pytanie :Popularna na całym świecie gra planszowa lub mieszkaniec jednego z azjatyckich krajów?
Odpowiedź ....Szachy

Chodziło im oczywiście o chińczyka ,żeby się tu żaden cwaniak nie produkował to wolałem to napisać
Zgłoś
Avatar
Autor 2012-12-19, 21:06 5
Dexter2012 napisał/a:

Chodziło im oczywiście o chińczyka ,żeby się tu żaden cwaniak nie produkował to wolałem to napisać



Dzięki za cynk pewnie nigdy byśmy się nie domyślili
Nie od dziś wiadomo, że IQ statystycznego Sadola waha się w granicach 170-190
Swoją drogą takie perełki faktycznie poprawiają humor i mogą być, krótką anegdotą przekazywaną dalej o bystrych graczach biorących udział w teleturniejach
Zgłoś
Avatar
noe82 2012-12-19, 21:07
też to widziadłem, pewnie trafi do absurdów, jak baba z familiady : określając owce jako zwierzęta w liczbie mnogiej.
Zgłoś
Avatar
czerpak 2012-12-19, 21:34 3
To ja trochę "advocatus diaboli". Władca, nazwa wywodząca się z perskiego to "szach". Oczywiście liczba mnoga to "szachowie".
Zgłoś
Avatar
Świst 2012-12-19, 21:52
Oglądałem, gości mnie rozłożył na części
Zgłoś
Avatar
WolF 2012-12-20, 9:01 1
Też to widziałem i miałem ubaw.
Swoją drogą "Jeden z dziesięciu" to chyba ostatni teleturniej trzymający wysoki poziom pytań z wiedzy wszelakiej (choć nie wiem czy w ogóle jeszcze jakieś inne są?), a wysokość nagród wcale nie oszałamia.
Zgłoś
Avatar
Klamecki92 2012-12-20, 9:34
Jestem cwaniakiem. Zjebałeś temat.

Chińczyk się pisze z dużej litery.
Zgłoś
Avatar
grzess777a 2012-12-20, 9:46
czerpak napisał/a:

To ja trochę "advocatus diaboli". Władca, nazwa wywodząca się z perskiego to "szach". Oczywiście liczba mnoga to "szachowie".

I approve this message.
Zgłoś
Avatar
tomqj 2012-12-20, 10:01
Klamecki92 napisał/a:

Jestem cwaniakiem. Zjebałeś temat.

Chińczyk się pisze z dużej litery.


pisze się "dużą" a nie "z dużej"
Zgłoś
Avatar
Klamecki92 2012-12-20, 10:16 6
tomqj napisał/a:


pisze się "dużą" a nie "z dużej"



Dużą, Wielką, z małej, z dużej, z wielkiej, - każda forma jest poprawna. Nie miałeś się do czego dojebać to dojebałeś się do czegokolwiek.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-12-20, 11:13
@Klamecki92
"z dużej/wielkiej litery" jest niepoprawną formą, jest to rusycyzm
piszemy "duża/wielką literą" ewentualnie "od dużej/wielkiej litery" jest formą dopuszczalną
Zgłoś
Avatar
tomqj 2012-12-20, 11:19
Klamecki92 napisał/a:



Dużą, Wielką, z małej, z dużej, z wielkiej, - każda forma jest poprawna. Nie miałeś się do czego dojebać to dojebałeś się do czegokolwiek.


zanim coś powiesz, sprawdź to - żeby nie zrobić z siebie debila - tak jak to zrobiłeś powyżej

PS. wytykasz mi, że się dojebałem a sam dojebałeś się do "Chińczyka"
Zgłoś
Avatar
cieha 2012-12-20, 11:55
Wielką literą, sprawdzone info (pamietam z podstawówki jak mnie uczyli).
Zgłoś
Avatar
overgod 2012-12-20, 12:16
Też oglądałem wczorajszy odcinek ale odniosłem wrażenie, że chłopaczyna pospieszył się i odpowiedział zanim Tadziu doczytał końcówkę pytania, w której była mowa o mieszkańcu Azji.

Zabawniejsze odpowiedzi z tego miesiąca:

P. Najmniejszy kontynent
O. Watykan...

P. Skrót określający numer nadwozia pojazdu
O. NIP.

Śmieszne odpowiedzi czasem ludzie serwują ale czasu na zastanowienie jest mało i wychodzą takie kwiatki. Teleturniej przyjemnie się ogląda, Sznuk rewelacja, ale nagrody to jakaś kpina, w TVP gdzie sprzątaczka zarabia pewnie 4 000 netto miesięcznie...
Zgłoś
Avatar
skrajna 2012-12-20, 12:37
a mój ojciec dziś pojechał na nagranie, aż się boję...
Zgłoś