18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Dziury w ziemi
TheTrue • 2012-09-25, 19:55
Natura potrafi zdziałać takie cuda, o których nie śniło się ludzkim uczonym. Dowodzi tego historia, którą za chwilę przedstawię.

Ostatnio na świecie dzieje się wiele. Także u nas w kraju. Jednak, na całe szczęście, uniknęliśmy jak dotąd jednej niszczycielskiej katastrofy – huraganu. Jednak klimat się zmienia, a wraz z nim w rejony dotychczas pod tym względem spokojne, nadchodzą katastrofy, można powiedzieć, tropikalne.

Gwatemalę, Honduras i Salwador „odwiedził” ostatnio szalejący huragan Agatha. Co najmniej 110 osób zginęło, a kolejne kilkadziesiąt uznano za zaginione. Kilkaset tysięcy ludzi ewakuowano, jeszcze inni zmuszeni zostali do zamieszkania w schroniskach tymczasowych.

Na tym się jednak nie skończyło. W trakcie huraganu w centrum miasta powstał kilkudziesięciometrowy lej, pochłaniając podobno cały, trzypiętrowy budynek oraz lwią część skrzyżowania.
Dziura ma blisko 30 metrów szerokości i 70 metrów głębokości.
Podobno był też naoczny świadek jej powstania, który stwierdził, że chwilę przed powstaniem otworu poczuł eksplozję, gleba uniosła się lekko, po czym z impetem opadła w dół.

W 2007 roku, w tym samym mieście, jednak w innym miejscu, powstała podobna dziura, która w kilka chwil pochłonęła ciężarówkę i kilka domów. Wtedy rząd stwierdził, że zawiniła uszkodzona kanalizacja, która wypłukała wielkie masy ziemi. Mieszkańcy skarżyli się, że słyszeli na miesiąc przed katastrofą dziwne odgłosy oraz czuli podziemne drgania.

Oczywiście w związku z tamtą katastrofą nasuwa się masa pytań, które po dziś dzień pozostały bez odpowiedzi.
Na przykład to, dlaczego obie dziury są idealnie proste, jakby „wycięte”? Woda wypłukała, tak? Znalazłem zabawną koncepcję na pewnym forum, która idealnie pasuje do tej sytuacji: ktoś wyjaśnił tajemnicę kręgów w zbożu helikopterem… latającym śmigłem do dołu.
Przyznacie też, że leje wyglądają, jakby zostały wywiercone od dołu czymś ogromnym, prawda?
Wątpliwości nasuwa się wiele, wiele więcej, ale zamiast zamęczać Was moimi domysłami – zachęcam, byście sami się nad tym zastanowili patrząc na zdjęcia.

Na deser trzy ciekawostki: również w 2007 roku, lecz w Brazylii, podczas prac budowlanych, pojawił się lej w ziemi o średnicy 80 metrów, a głębokości – 30 metrów. Władze zrzuciły winę na ulewne deszcze i zdementowały plotki o nieumyślnej detonacji.

Niejaki Tomasz Nabłonek, Polak, znalazł na swoim polu otwór o głębokości 3 metrów i podobnej średnicy. Wyglądał, jakby coś z dużą siłą uderzyło prosto w glebę albo od wewnątrz wciągnęło ziemię. Jego brzegi także były równe, „przycięte”.

W Rosji również odnotowano przypadek „zapadnięcia” się ziemi. Tamtejsi badacze dokładnie sprawdzili otwór, ba, nawet zeszli na dół! Ekspertyzy doniosły, że otwór – jakżeby inaczej – ma idealnie równe ściany, jakby w glebę uderzyła jakaś niewyobrażalna energia oraz to, że mają kilkadziesiąt metrów głębokości.


Źródło : bezczelnie skopiowane z nieznane.pl/dziury-w-ziemi,480.html
Zgłoś
Avatar
sylwek1191 2012-09-25, 22:29
a pomyśleć ile tam śmieci/odpadów można zakopać i nikt by się nie zorientował chyba
Zgłoś
Avatar
DisHonoreD 2012-09-25, 22:31
nigdy nie widziałem tematu z taka głebia
Zgłoś
Avatar
karrbon 2012-09-25, 22:33 27
A tutaj macie 3 metrową dziurę w jezdni na trasie nr 86 w Będzinie, jaka powstała w czerwcu tego roku.
Zgłoś
Avatar
guru90 2012-09-25, 22:33 1
dupa ziemi
Zgłoś
Avatar
malutka92 2012-09-25, 22:40 4
to nie są dziurki tylko sink holes troche tego jest google.pl/search?q=sink+holes&hl=en&client=opera&hs=Zqx&am...
Zgłoś
Avatar
Jerkov 2012-09-25, 22:40 1
To Silver Surfer! Galaktus nadchodzi :O
Zgłoś
Avatar
sinjids 2012-09-25, 22:42 3
pl.wikipedia.org/wiki/Lej_krasowy
Zgłoś
Avatar
damian_tcv 2012-09-25, 22:45
Ziemi się pierdneło i gazy musiały znaleść ujście Ziemia kobieta rzadko bo rzadko ale pierdzi;d
Zgłoś
Avatar
i................5 2012-09-25, 22:45 3
e wy nie wiecie ale to mój szwagier kopie te dziury ma magistra z dziurek
Zgłoś
Avatar
Roszp 2012-09-25, 22:49 1
Cytat:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lej_krasowy


No ale chuj wiedza, władza to zrobiła. Popatrzcie na zdjęcia i sami pomyślcie.
Zgłoś
Avatar
Pokahontaz 2012-09-25, 22:50
Zgłoś
Avatar
Frytka 2012-09-25, 22:56 4
Jestem ekspertem w sprawach chuj wie jakich i już służę pomocą .
Ziema nasiąka podziemnymi wodami i się odrywa od dołu po kawałku do zbiornika podziemnego. To sie dzieje przez dłuższy czas dlatego nie dziwota, że ludzie czuli drgania jak im pod stopami wielkie kawały ziemi się odrywały. Przygotowałem się do wykładu i zajebiście wam to narysowałem w paincie.
A autor tematu za dużo się naoglądał "Aliens vs Predator" i wprowadza wątek tajemnicy do tematu, żeby każdy sobie dopowiedział inne gówno.
Zgłoś
Avatar
KochamPolskę 2012-09-25, 22:56
Skoro dziura z tym typem ma 3 metry to nie powiem że gość wyrośnięty ;D
Zgłoś
Avatar
Adra 2012-09-25, 23:15
@Frytka
Czyli jak tworzy się taka dziura to domki jednorodzinne zamieniają się albo w World Trade Center albo w kościoły?
To u nas musi być zajebiście dużo takich dziur

Co do samych dziur to ja wolę podwodną wersję koło Belize

Człowiek by myślał, że przy brzegu dno jest płytko, a tu sru dziura na ponad 120 metrów

Zgłoś
Avatar
FrycuBOP 2012-09-25, 23:17 2
gówno wiecie tak naprawdę to tunele miażdżypaszczy
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie