18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Nihil 2012-11-13, 0:11 2
Uwaga! Jestem ekspertem!!1jeden

Po pierwsze - Gazy możecie mieć w dupie, tu jest płyn.
Po drugie - Płyn rozcieńczany z wodą w każdej szklance.

Warte zauważenia: Trochę się mu rozlało tego "gazu" przy nalewaniu do największego naczynia.
Zgłoś
Avatar
deniZ 2012-11-13, 12:00 1
Radzimierz napisał/a:

[...]jak będziesz uważnie słuchał na fizyce, to może nie pomylisz cieczy z gazem.



Moze nawet sie dowie, ze ciecze i gazy to plyny?
Zgłoś
Avatar
berian 2012-11-13, 12:22 47
Żaden gaz, żadna "specjalna ciecz". Jak się przyjrzycie uważnie to widać iż specjalne są szklanki. W środku są wypełnione szkłem. Można zalać tylko przestrzeń przy ściankach szklanki co powoduje iluzje iż szklanka jest pełna. Było to kiedyś tłumaczone w programie gdzie typ pokazuje jak działają iluzjoniści
Filmik poniżej:
Zgłoś
Avatar
eligurf 2012-11-13, 18:47 1
30 lat temu (i dzisiaj też są, a pewnie i wcześniej były) takie butelki z mlekiem do karmienia lalek. Jak się przechylało to mleko 'znikało' w korku, a potem cudownie się pojawiało. Tajemnica tkwiła w podwójnej ściance, tu coś podobnego.
Zgłoś
Avatar
malyszkielce 2012-11-14, 1:30 3
berian napisał/a:

Żaden gaz, żadna "specjalna ciecz". Jak się przyjrzycie uważnie to widać iż specjalne są szklanki. W środku są wypełnione szkłem. Można zalać tylko przestrzeń przy ściankach szklanki co powoduje iluzje iż szklanka jest pełna. Było to kiedyś tłumaczone w programie gdzie typ pokazuje jak działają iluzjoniści
Filmik poniżej:

nieprawda! raz że ziomek to nalewa nie zakrywając rękami, a dwa że jest w stanie nalać to potem do większej ilości kubków
Zgłoś
Avatar
Eustachy6 2012-11-14, 2:51
Wystarczy żeby coraz wyższe szklanki były coraz węższe więc pojemność jest stała a wy tu o gazach pierdolicie.
Zgłoś
Avatar
t................r 2012-11-14, 3:07
dobrze powiedział malyszkielce. Gdyby to była ta sztuczka z filmiku albo to co mówi @up, to początkową ilość cieczy by miał w ostatniej, ale nie mógłby jej rozlać, napełniając każdą poprzednią, więc ewidentnie powiększa mu się ilość cieczy. Po drugie widać po kolorze, jak jest rozcieńczona po przelewaniu.
Zgłoś
Avatar
monto 2012-11-14, 4:14
sztuczka na filmiku fajna, ale pokazuje jak zwiekszac objetosc w jedna strone, innymi slowy ciecz z filmiku moze byc cala tylko w 1 szklance na raz a na gifie pozniej rozlewa do wszystkich pozostalych panie wielki znawco
Zgłoś
Avatar
e................z 2012-11-14, 7:02
Kyubie napisał/a:

Człowiek się uczy całe życie... A tu za niewiedze od razu wyzywanie od gimbusów, ja rozumiem jest fajnie raz, drugi, za trzecim też przecierpię, ale kurwa ile można wałkować to samo, grzecznie się zapytałem i liczyłem na dosyć grzeczną odpowiedź, a tu taki chuj ...

bo to huje prosze księdza
Zgłoś
Avatar
DragonShade 2012-11-14, 8:08 1
@Berian

Magia Bez Tajemnic zawsze warta browara

BTW - Zgadzam się z teorią o wodzie w szklankach
Zgłoś
Avatar
PKSdriver 2012-11-14, 8:30
Radzimierz napisał/a:

To nie ciecz tylko, gaz cięższy od powietrza, który za każdym "przelaniem" zwiększa swoją objętość. W gimnazjum tego nie uczą, choć większość debili by się domyśliła, to za parę lat - jak będziesz uważnie słuchał na fizyce, to może nie pomylisz cieczy z gazem.



upodabniasz się do postaci z twojego awatara?
Zgłoś
Avatar
sinjids 2012-11-14, 9:03
Przecież widać dokładnie, że mleko zostaje rozcieńczone przez wodę w reszcie szklanek. Naprawdę tego nie dostrzegacie? Dziwiłem się teoriom przy Smoleńsku, ale skoro można wymyślić że mleko jest gazem i ludzie w to uwierzą to już mnie chyba żaden pomysł Macierewicza nie zadziwi.
Zgłoś
Avatar
DevlinFriz 2012-11-14, 11:13
Jezus to przej jakieś WiFi napędza czy co?
Zgłoś
Avatar
berian 2012-11-14, 11:45
malyszkielce napisał/a:

nieprawda! raz że ziomek to nalewa nie zakrywając rękami, a dwa że jest w stanie nalać to potem do większej ilości kubków



No to na pewno są czary w czystej postaci po prostu może mieć 2 ścianki bądź jakąś przeźroczystą ciecz w środku. Z filmem chodziło o przedstawienie jak taka iluzja działa.
Zgłoś
Avatar
amalthea 2012-11-14, 11:48
mi też to wygląda bardziej na gaz, bo grubość szkła czy rozcieńczanie tłumaczy tylko jak przelać z małej do dużej i mieć pełno, ale jak przelać z dużej do wszystkich pozostałych i mieć pełne szklanki?

nawet zmiana koloru (w większych szklankach jest coraz mniej białe a bardziej przeźroczyste) sugeruje że to gaz
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie