18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
tupak 2011-02-23, 12:44
mcmt napisał/a:


Tylko dla V8 z "S" (S4, S6, S8) było niby zalecana Pb98. Masz to przy wlewie napisane? Bo pozostałe V8, w tym również 4.2 mają Pb95.

Nie przeliczałem tego nigdy, ale wystarczy, że felgi będzie miał inne, na takich prędkościach promień koła będzie miał ogromne znaczenie.

Ale chodziłoby tu tylko o prędkość mierzoną GPSem.



Człowieku to jest Audi V8 - model auta, nie silnika. Obrazowo buda Audi 100 silnik z S6 (właściwie to w pierwszych S6 i S8 był silnik właśnie z V-ki wzmocniony najpierw do 300KM potem jeszcze więcej) - to pierwszy model Audi gdzie montowano V8 4.2 (92 rok) Najpierw była wersja 3.6 powstała z dwóch połączonych R4 1.8 z golfa GTI i ona mogła być zasilana Pb95. Te 3.6 rozwiercili i powstało 4.2. Tak, mam to na wlewie, w instrukcji i gdzie tylko chcesz sobie poczytaj.

Promień koła owszem ma znaczenie ale wiele nie zmieni bo nawet gdyby teoretycznie zmienić przełożenie 6 biegu tak by Vmax wypadał przy obrotach maksymalnej mocy czyli 5300 to i tak idzie 290km/h. Średnicy koła mocno nie zmienisz bo jest mało miejsca w nadkolu. 290km/h a 300km/h to wbrew pozorom kolosalna różnica. Poza tym nie ma żadnych dowodów na to, że nie jest to silnik "dłubnięty".

Zmierzyłem prędkość licząc słupki w 4 miejscach gdzie są dobrze widocznie (słupki co 50m nie 100m). Prędkość wychodzi 268-284km/h (w miejscu gdzie na filmie widać 295km/h - dalej jest ewidentnie z górki - a przy tej predkości to właśnie robi kolosalną różnicę) czyli dokładnie to co mówiłem.

Czas miedzy 2.4s a 25.1s auto przejeżdża według filmu 1,7km.
51,2-57,5s - 0,5km
62-65,8s - 0,3km
Błąd +/- 3%
Masz jeszcze jakieś pytania?
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-23, 15:21
Już myślałem, że pisząc V8 piszesz o wszystkich silnikach widlastych.
Pozatym mierzenie prędkości po słupkach nie jest precyzyjne, film może być delikatnie przyspieszony lub opóźniony. A co do dłubania, może być redline przesunięty.
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-23, 21:20
mcmt napisał/a:

Już myślałem, że pisząc V8 piszesz o wszystkich silnikach widlastych.
Pozatym mierzenie prędkości po słupkach nie jest precyzyjne, film może być delikatnie przyspieszony lub opóźniony. A co do dłubania, może być redline przesunięty.



I co to da skoro skrzynia i tak długa, max moc przy 5300, V-max osiąga przy 5720obr/min, a żeby na 6 biegu zadziałał limiter musiałby jechać 317,6km/h.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-23, 23:17
Jak ty liczysz prędkość maksymalną z obrotów za pomocą przełożeń?
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-24, 11:19
mcmt napisał/a:

Jak ty liczysz prędkość maksymalną z obrotów za pomocą przełożeń?



Nie liczę prędkości max za pomocą przełożeń tylko taka jaka jest przy danych obrotach.

Najpierw musisz policzyć obwód koła. Żeby znać obwód musisz znać promień a policzyć go najprościej O=2Π*r. Promień mozna sobie policzyć ale szkoda czasu lepiej wejść na opony.net/narzedzia/zamienniki-opon.html i wklepać rozmiar opony a na dole wyjdzie średnica. Jako że średnica to 2x promień to już masz obwód który w przypadku opon 265/40 R17 wynosi O=2*3,14*0,3219m ---> daje to 2,021532m.

Mamy już obwód koła. Teraz skrzynia - mnożysz przełożenie główne razy przełożenie 6 biegu (lub innego jakiego chcesz akurat policzyć). W tym wypadku wychodzi 2,93*0,83=2,4319. I teraz co to za liczba, co ona pokazuje. Liczba pokazuje ile razy obróci się wał korbowy w stosunku do jednego obrotu koła.

Następny etap skoro jeden obrót koła czyli te 2,02m to 2,4318 obrotu wału, to z proporcji 1 obrót wału to w przyblizeniu 0,83066m. Jako że to wartość obr/min to najpierw zmieniam to na prędkośc w m/s przy 1rpm czyli wychodzi ok. 0,0138443m/s co równa się 0,0498396km/h.

Teraz tylko mnożysz ostatni wynik razy liczbe obrotów jaka Cię interesuje i masz prędkość przy obrotach. Pamiętaj tylko by jak najmniej zaokrąglać - to jest tylko przykład. Nawet 10 miejsc po przecinku nie jest przesadą. Liczba pi tak samo.

Aby policzyć prędkość max trzeba w chuuuuuuj danych i jeszcze więcej w chuuuuj obliczeń. Na szczęście są do tego odpowiednie programy - co nie zmienia faktu że i tak potrzeba w chuj danych.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-24, 11:22
tupak napisał/a:



Nie liczę prędkości max za pomocą przełożeń tylko taka jaka jest przy danych obrotach.


To miałem na myśli

Masz jakieś foty swojej V8?
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-24, 11:57
mcmt napisał/a:


To miałem na myśli

Masz jakieś foty swojej V8?



polskajazda.pl/Samochody/Audi/V8/75415
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-24, 12:03
Dobrze zachowana. Ładne auto. Niepozornie wygląda co najważniejsze, pewnie nie jednemu "wojownikowi" nosa przytarło
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-24, 12:14
mcmt napisał/a:

Dobrze zachowana. Ładne auto. Niepozornie wygląda co najważniejsze, pewnie nie jednemu "wojownikowi" nosa przytarło



Większość myśli że to tuningowane Audi 100, potem robią że na obie osie ciągnie. Sporadycznie używam pełnej mocy - głównie jak mi gówniarzeria w 3-kach i 5-kach buczy koło szyby zagłuszając klang V8
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-24, 13:07
Mi na światłach najcześciej skolei próbują się wciskać właściciele audi. Być może zbieg okoliczności.
Jedna myśl wspólna - również nie lubię tuningu wizualnego a zwłaszcza rynien jako wydechu. Mocne auta cenię za niepozorność.
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-24, 13:51
mcmt napisał/a:

Mocne auta cenię za niepozorność.



...właśnie ukryty potencjał to jest to. Nie kupiłem V-ki kierując się marką. Oglądałem tego dnia też 740iL ale była poniszczona mocno w środku i chyba tylko dlatego jej nie wziąłem, bo nie powiem pasował mi ten silniczek
Zgłoś
Avatar
Resterwers 2011-02-24, 19:05
mcmt napisał/a:

Czuć prędkość, nawet na takim kiepskim filmiku... Trzeba przypomnieć, że auto jest z lat '90.

Auto może tak, silnik już niekoniecznie...
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-05-04, 19:55
niby dlaczego?
Zgłoś