18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 56 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
mcmt 2011-02-22, 0:29
tupak napisał/a:

(V-ka może pić tylko Pb98).


czego to się na sadolu nie dowiesz...
tupak napisał/a:

Kupiłem swoje V8 jako drugi samochód pracując jako kierowca śmieciarki


Wiedzę też brał ze śmieciarki pewnie...
Zgłoś
Avatar
orbi666 2011-02-22, 3:44
Też bym chciał tak dopierdolić tylko benzyny szkoda
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2011-02-22, 8:12
tam były 3 albo 4 wersje silnikowe więc nie wiadomo którą koleś ma bo różnica mocy między najsłabszą a najmocniejszą to ze 100koni więc w huj. poza tym to marzenie...

to śmieciarki robią V8?"
Zgłoś
Avatar
kukaniu69 2011-02-22, 11:43
Tylko wir w baku i przeciag w portfelu
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-22, 12:56
kurtz333 napisał/a:

@up
po chuj Ci 3 samochody?



Mam takie hobby - przeszkadza Ci to w czymś???

Gienek2 napisał/a:

tam były 3 albo 4 wersje silnikowe więc nie wiadomo którą koleś ma bo różnica mocy między najsłabszą a najmocniejszą to ze 100koni więc w huj. poza tym to marzenie...

to śmieciarki robią V8?"



Była jedna CSi 380-konna.

Robią duuużo śmieciarek V8 co nie zmienia faktu że nigdzie nie napisałem że moja miała V8 (2.5TDI).
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-22, 13:29
To może się dowiemy jakiś rewelacji co 2.5TDI "może TYLKO pić..."?
Zgłoś
Avatar
Pajoresko 2011-02-22, 14:22
A Ja wam mówie, że to jest nie prawda! autor filmiku po prostu go przyśpieszył ( coś jak przy przewijaniu).

Sam posiadam auto z roku 89r. i na autostradzie przy 160 km/h ( na oko, bo prędkościomierz nie działa) prawie silnik zatarłem. Z rury wydechowej wylatywał biały dym ( olej dostał się do tłoków ) i w lusterku wstecznym nic nie było widać, więc musiałem zjechać na pobocze i reanimować zagotowany silnik..
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-22, 14:54
mcmt napisał/a:

To może się dowiemy jakiś rewelacji co 2.5TDI "może TYLKO pić..."?



Czepiasz się słówka "pić" czy o chuj Ci chodzi. W takim razie specjalnie to wytłumaczę:
Pić znaczy "spalać" tudzież "napędzany jest" mówiąc potocznie o aucie. Dodałem to w nawiasie by dodatkowo zwiększyć obraz kosztów bo jak wiadomo Pb98 jest droższa a silnik 4.2 w przeciwieństwie do protoplasty 3.6 nie zadowala się (czy może znów użyłem złego słowa - nie chodzi w każdym razie o to że będzie niewesoły lub smutny jak mu wleję niskooktanowe paliwo; jednak przeczytaj zadowala jako wymaga) Pb95. Czyli pije tylko Pb98 bo jak mu zaleję Pb95 to jest smutny i stuka palcem w stół.

A 2.5TDI pił wszystko, nawet Pb95 (niechcaco) i denaturat (celowo) wypił.
Zgłoś
Avatar
cojo100 2011-02-22, 15:23
bmw-tech.pl/bmw/seria_8/e31/71/e31_850csi.html

parę danych o tym autku calkiem mozliwe ze tyle pyknie
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-22, 15:51
cojo100 napisał/a:

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_8/e31/71/e31_850csi.html

parę danych o tym autku calkiem mozliwe ze tyle pyknie



Przy 300km/h miałby ok 6000obr na 6 biegu a ten silnik ma max przy 5300... Tak jak pisałem minimum to 430KM przy optymalnych dla tej prędkości obrotach. Praw fizyki nie oszukasz.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-22, 15:52
tupak napisał/a:

Pb98 jest droższa a silnik 4.2 w przeciwieństwie do protoplasty 3.6 nie zadowala się (czy może znów użyłem złego słowa - nie chodzi w każdym razie o to że będzie niewesoły lub smutny jak mu wleję niskooktanowe paliwo; jednak przeczytaj zadowala jako wymaga) Pb95. Czyli pije tylko Pb98 bo jak mu zaleję Pb95 to jest smutny i stuka palcem w stół.


Czas troche poczytać o paliwach i co to jest liczba oktanowa... Wolnossący silnik o niskim stopniu sprężania powinien mieć lane paliwo o jak najmniejszej, dopuszczalnej przez producenta liczbie oktanowej. Lejąc Pb98, 99 czy 100 do silnika bez sprężarki możesz jedynie utracić trochę mocy.
A "Stukanie palcem w stół" przy zaprezentowanym poziomie wiedzy domniemam, że byłoby zbyt daleko idącym posunięciem interpretować jako "spalanie stukowe".
tupak napisał/a:



Przy 300km/h miałby ok 6000obr na 6 biegu a ten silnik ma max przy 5300... Tak jak pisałem minimum to 430KM przy optymalnych dla tej prędkości obrotach. Praw fizyki nie oszukasz.


Kolejne rewelacje... Skąd te dane?
Zgłoś
Avatar
cracker10 2011-02-22, 17:27 3
A propos dobrych osiągów, tutaj ford 1.8 turbo
Zgłoś
Avatar
Nevitro 2011-02-22, 18:46
Nie patrzyłem all ale widzę że kombinujecie i kombinujecie...
A to zadanie z 1 klasy gimnazjum :/

V=t*s [V - prędkośc, t - czas, s - droga]
285 km/h = 120 s * 's' [t - czas podajemy standardowo w sekundach + teraz dzielimy to przez 's', zaznaczyłem tak abyście nie mylili tego ze skrótem od sekund]
285 km/h / 's' = 120s [dzielimy przez już wiadome 'V']
's' = 120s / 285 km/h [ustalamy wspólne jednostki]
's' = 2/60 h / 285 km/h [skreślają się 'h' tzw. trybem na krzyż]
's' = 570/60 km
's' = 9,5 km

Więc ta pierwsza osoba dobrze wyliczyła, ale tak jak on liczy tylko elita polskiej młodzieży, więc tutaj macie jak przeważnie liczą dzieci, bo inaczej to nie zrozumiecie.
Zgłoś
Avatar
tupak 2011-02-22, 22:51
mcmt napisał/a:


Czas troche poczytać o paliwach i co to jest liczba oktanowa... Wolnossący silnik o niskim stopniu sprężania powinien mieć lane paliwo o jak najmniejszej, dopuszczalnej przez producenta liczbie oktanowej. Lejąc Pb98, 99 czy 100 do silnika bez sprężarki możesz jedynie utracić trochę mocy.
A "Stukanie palcem w stół" przy zaprezentowanym poziomie wiedzy domniemam, że byłoby zbyt daleko idącym posunięciem interpretować jako "spalanie stukowe".

Kolejne rewelacje... Skąd te dane?



Dopuszczalna minimalna liczba oktanowa dla V8 4.2 to właśnie 98 oktanów a spalanie stukowe występuje gdy liczba jest zbyt niska (w duuuużym uproszczeniu). Lejąc paliwo o wyższej liczbie oktanowej niż zalecane tracisz minimalnie moc i zwiększa się spalanie ze względu na mniejszą kaloryczność wysokooktanowego paliwa. Poza tym gdzie ja napisałem że nie jest tak jak ogólnikowo napisałeś. Ja już się w życiu naczytałem o czym Ty chcesz mnie pouczać.

A co do obrotów w CSi to prosta matematyka - myślę że taki znawca potrafi to policzyć:p
dla ułatwienia dane:
przełożenie główne 2,93:1
przełożenie 6 biegu 0,83:1
opony 265/40 R17

mcmt napisał/a:



A "Stukanie palcem w stół" przy zaprezentowanym poziomie wiedzy



Po czym oceniasz poziom mojej wiedzy?
Zgłoś
Avatar
mcmt 2011-02-23, 10:58
tupak napisał/a:

Dopuszczalna minimalna liczba oktanowa dla V8 4.2 to właśnie 98 oktanów


Tylko dla V8 z "S" (S4, S6, S8) było niby zalecana Pb98. Masz to przy wlewie napisane? Bo pozostałe V8, w tym również 4.2 mają Pb95.
tupak napisał/a:


A co do obrotów w CSi to prosta matematyka - myślę że taki znawca potrafi to policzyć:p
dla ułatwienia dane:
przełożenie główne 2,93:1
przełożenie 6 biegu 0,83:1
opony 265/40 R17


Nie przeliczałem tego nigdy, ale wystarczy, że felgi będzie miał inne, na takich prędkościach promień koła będzie miał ogromne znaczenie.

Ale chodziłoby tu tylko o prędkość mierzoną GPSem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie