18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
Raczu2012 2013-04-25, 11:35 4
Sama prawda. Przydalyby sie napisy dla mlodszych uzytkownikow, zeby zrozumieli, po co codziennie wstaja i ida do tego samego budynku na pol dnia.
Zgłoś
Avatar
Antybozia666 2013-04-25, 11:46 1
Pięknie mówi, huja zrobi.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-04-25, 13:27 10
@up musisz jednak zauważyć, że najbardziej istotną częścią rozwiązania danego problemu jest dostrzeżenie, że problem istnieje, przeanalizowanie na czym polega oraz znalezienie rozwiązań. Gość zrobił to wszystko, a teraz osoby posiadające władzę powinny zastosować jego sugestie. Tzn. np. wprowadzić nauczanie oparte na poziomie wiedzy ucznia w danej dziedzinie oraz zainteresowaniach daną dziedziną. Osoby o podobnym poziomie wiedzy łączyć w klasy ze względu na wiedzę a nie wiek. itd.
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-04-25, 14:06 15
1.Uczenie i podział uczniów ze względu na zainteresowania, a nie wiek to jakaś utopia. Wyobraźcie sobie rodziców, których dziecko będzie najstarsze w klasie, zrobią wszystko żeby go przenieść wyżej, bo dla takiego 10 latka przebywanie z samymi 9 i 8 latkami jest krzywdzące, bo nie tylko intelekt i wiedza się liczy, ale i psychika, w której zmiany zachodzą u dzieci z roku na roku.
2. Jak sprawdzić i osądzić te zainteresowania i umiejętności? Co roku jakiś wielki napompowany egzamin?
3. Schemat dnia jest potrzebny dorosłym ludziom, a co dopiero dzieciom. Wie to każdy kto rozpierdolił pierwszy rok studiów na picie i imprezy. Nie jest możliwe, żeby 10 latek raz wstawał o 7 rano, a raz o 12.
4. Dzieci gnoją się w obrębie jednego rocznika, co by było jakby umieścić trzy roczniki w jednej klasie. Osoby głupsze zawsze zostawałyby z młodszymi rocznikami co prowadziłoby do jednej wielkiej fali przez cały system edukacji.

Prawda jest taka, że jak ktoś chce się uczyć to ma do tego warunki, a jak nie chce to widzi w szkole więzienie.
Nie każdy musi zostać einsteinem, robotnicy też są potrzebni.
Zgłoś
Avatar
dooniu 2013-04-25, 17:22 1
Ciekawe, piwo za materiał. Zrozumiałem wszystko dzięki napisom. Coraz mniej Sadoli spolszcza filmy, które tutaj udostępniacie. Dzięki Wam Sadistic jeszcze nie przepadł! Dziękuję!
Zgłoś
Avatar
zyzio966 2013-04-25, 17:37 4
Edukacja powinna być po prostu prywatna i nieobowiązkowa! Wtedy rodzice sami wybieraliby jak ich dzieci się uczą.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-04-25, 17:52 1
Przebywanie z młodszymi dziećmi nie jest krzywdzące. To jedynie sposób naszego obecnego myślenia stygmatyzuje takie osoby. Poza tym nikt nie powiedział, że dziecko byłoby "zamknięte" w tej samej klasie na wszystkich zajęciach. Metoda którą może nie w prost ale jednak sugerował ten człowiek to rozbicie stałych klas i utworzenie klas dla każdego przedmiotu zgodnie z zainteresowaniami i wiedzą w danym przedmiocie. Czyli np. ktoś kto ma umysł wybitnie ścisły i jest dobry w takich naukach w wieku 10 lat uczy się matematyki i fizyki z 13latkami, chemii, biologii z rówieśnikami, a polskiego, angielskiego, historii z 8mio latkami itd. Wtedy jeśli ktoś jest najstarszy w każdej klasie tzn. że jest kompletnym debilem niezależnie od systemu edukacji.

PS. Jak ma warunki w szkole skoro sam musi zdobywać całą nadprogramową wiedzę? To równie dobrze mógłby nie przychodzić do szkoły skoro i tak uczy się sam. Przecież główną bolączką obecnego systemu jest to, że dzieci zdolne umierają z nudów i widzą szkołę jak więzienie, dzieci tępawe z powodu konieczności zrealizowania konkretnego materiału w określonym czasie strasznie się męczą i zniechęcają do nauki (bo nie nadążają z materiałem)i też widzą w szkole więzienie. Jedynie grupa totalnych przeciętniaków ma ok warunki w szkole.
Zgłoś
Avatar
Magnic 2013-04-25, 17:54 4
Zgadzam się z tym gościem. Od jakiegoś czasu zacząłem zauważać, że z szkolnictwem jest coś nie tak. Niczego się nie uczy a jedynie wałkuje materiał a kto zrozumiał ten zrozumiał, a kto nie to jego wina. Szkoła powinna być właśnie miejscem gdzie tłumaczy się i pomaga a nie wsadza pustą wiedzę i nie wiadomo co z nią zrobić.

Pewnie poleci fala hejtu na mnie ale zazdroszczę amerykanom ich systemu. Tam można samemu wybrać przedmioty a nie tak jak u nas. Masz klasy i jeśli nie ma co ci odpowiada to idziesz tam gdzie cie poślą.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-04-25, 17:55 2
Facet ma pomysły równie utopijne co komunizm. Jego system, załóżmy że idealny, ma jedną zasadniczą wadę, która uniemożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie - CZŁOWIEKA.
Zgłoś
Avatar
Parzo 2013-04-25, 18:08
Wszystko co dobre miało swoje korzenie w Polsce
Zgłoś
Avatar
m................a 2013-04-25, 18:10 2
Zainteresowanym polecam zapoznać się z materiałami poniżej:

sofijon.pl/module/article/one/3?fb_action_ids=10200987210026115&fb...

Kod:
<br> https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oVEkNVmPBcg
Zgłoś
Avatar
Smalec666 2013-04-25, 18:46
najgorsza rzecza w obecnym systemie szkolnictwa sa: testy wyboru i brak szacunku do nauczycieli, na ktorych rodzice zwalaja obowiazek wychowyania ich dzeci. Natomiast poglady owego pana nie sa niczym nowym, jest to poprostu pedagogika naturalistyczna zapoczatkowana na przleomie XIX i XX wieku.
Zgłoś
Avatar
buer2008 2013-04-25, 18:52
Mądrze mówi ten facet, ze szkoły wynosi się teraz tylko papier, że się ją skończyło. Nic więcej. Interesuję się historią, a jedyne czego w szkole wymagali na historii to umieć przypisać daty do wydarzeń, a przecież to zupełnie sprzeczne z założeniami nauczania tego przedmiotu. Poza tym nic co wymyślili w Prusach nie może być dobre dla normalnych ludzi...
Zgłoś
Avatar
hujos 2013-04-25, 19:04 1
Dobrze gada. Sam jestem w gimbazie i staram się jak mogę. Nie tylko w szkole. Czytam książki, oglądam programy naukowe i rozwijam zainteresowania. Gardzę ludźmi którzy uważają edukację za karę czy coś w tym stylu. Mam przesłanie dla was drodzy sadole. Pewnie naoglądaliście się tych filmików jak trzecioklasiści nie umieją odpowiedzieć na podstawowe pytania. To nie jest reguła. Nie znam NIKOGO w mojej szkole kto nie znałby np. wzoru na pole kwadratu. Raczej większość stara się o dobre oceny. Chodze do zwykłej szkoły.
PS. Nie hejtujcie dużo
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie