18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
coolfon 2012-05-28, 21:08
wszystko pięknie ale wiecie co to jest inflacja? w sakli roku jakieś 2-3% ale 43 lata? te 700 tys to troszke mało może być
Zgłoś
Avatar
hycel 2012-05-28, 21:25
Sie kurwa dowiedzieli, że to banda złodziei żerujących na innych. Pamiętajcie: jak coś jest przymusowe, to jest do dupy , tym bardziej, jeśli rzekomo robią to dal twojego dobra, kurwy jebane, że tak powiem, bo ja jestam bardzo wylewny.
Zgłoś
Avatar
Numernabis 2012-05-28, 21:26
To prawda. Wystarczy odkładać miesięcznie, po jakieś 100-200 złotych na konto oprocentowane nawet na 3% by za 15- 20 lat stać się niezależnym finansowo.
Zgłoś
Avatar
t................e 2012-05-28, 21:33
To wszystko bardzo mądrze brzmi ale jest jeden szkopuł. Obecni emeryci płacili na naszych pra pradziadków. Nasi rodzice płacili i płacą na pradziadków i dziadków. Jeśli teraz "młodzież" przestanie płacić ZUS to obecni dziadkowie i rodzice po prostu przestaną otrzymywać emerytury.

A czemu rodzice i dziadkowie nie zgromadzili sobie środków na starość?
Bo swoje składki przeznaczali na emerytury dla starszego pokolenia.

Są tylko dwa problemy:
-Biurokracja i bardzo złe zarządzanie marnuje dużą część środków (emeryci mają potrącany dochodowych od emerytur...)
-Młodszego pokolenia jest mniej niż starszego będzie więc młodsi się nie wypłacą tak czy siak

Wniosek?
Można płacić składki, nie mieć dzieci, oszczędzać na trudne czasy i umrzeć w tonącym społeczeństwie, odbierać wegetatywną emeryturę i z oszczędności opłacać opiekunkę do zmieniania pampersa i sądy do-żołądkowej - mając nadzieję, że opiekunka nie ma poczucia humoru i nie zrobi obiegu zamkniętego

Lub - no niestety, jestem za głupi na inny realny pomysł, a armia pracujących klonów jest na razie poza zasięgiem
Zgłoś
Avatar
kawior 2012-05-28, 21:35
jebać ZUS.
Zgłoś
Avatar
robertow99 2012-05-28, 21:38 1
absolwent - zarządzania

wszyscy by tylko zarządzali, a robić ni ma komu !
Zgłoś
Avatar
melemele89 2012-05-28, 21:51 1
nurgle napisał/a:

no już widzę to jak większość ludzi mając 697,912.02 zł nie przepierdziela tego na głupoty zanim nie pójdzie na emeryturę



dlatego masz coś takiego jak 3 filar wyciągniesz za wcześnie tracisz odsetki
Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-05-28, 21:53 1
kurwa przeciesz to fake. w jakiej Polsce 23 letni typ po zarzadzaniu 2,5 kafla wyciagnie??
Zgłoś
Avatar
seba7900 2012-05-28, 22:00 2
nurgle napisał/a:

no już widzę to jak większość ludzi mając 697,912.02 zł nie przepierdziela tego na głupoty zanim nie pójdzie na emeryturę


Ale ma te pieniądze i robi z nimi co chce... A nie co chce "PAŃSTWO"...
Zgłoś
Avatar
pi 2012-05-28, 22:06 1
@tnemyrepske

Moi pradziadkowie i prababcie nie miały emerytur państwowych, tylko byli utrzymywani przez swoje dzieci. Emerytury państwowe nie były zawsze jak byś nie wiedział, a ludzie sobie jakoś radzili i populacja rosła.

@nurgle

Co Cię obchodzą czyjeś oszczędności? Sąsiadowi też w garnek zaglądasz?

@coolfon

Trzymanie pieniędzy jest bezsensu racja ale przecież można inwestować w grunty, złoto, znaczki, monety, dzieła sztuki, jest masa możliwości.
Zgłoś
Avatar
DyndaS 2012-05-28, 22:07
nurgle napisał/a:

no już widzę to jak większość ludzi mając 697,912.02 zł nie przepierdziela tego na głupoty zanim nie pójdzie na emeryturę



Co i tak nie zmienia faktu że ZUS robi nas w chuja
Zgłoś
Avatar
omicronns 2012-05-28, 22:13 2
Hmmm... Czy wszyscy napinacze-lewactwo są tak tępi czy tylko sprawiają wrażenie takich? Istnieją fundusze emerytalne, ubezpieczenia zdrowotne, itp. które to w całości zastąpią ten zardzewiały i chujowy mechanizm emerytalny i zdrowotny obecny w Polsce. Kto chce się ubezpiecza, kto nie chce ten się nie ubezpiecza i jest święto. To też argumenty typu "jak wpadniesz pod samochód to się za szpital do końca życia nie wypłacisz", czy "będzie problem jak będziesz żył dłużej niż przewidziałeś" nie mają żadnej wartości. Na drugi argument istnieje także inna odpowiedź - lokata rentierska.
Zgłoś
Avatar
coolfon 2012-05-28, 22:21 1
@UP Hmmmm.... a lewactwo to nie przypadkiem kazdemy po rowno? kazdemu darmowy szpital, szkoła, renta, emerytura i chuj wie co jeszcze? mysle ze "niech se każdy składa na swoją emeryture, na swoje leczenie..." to bardziej liberalizm jest

a ten zardzewialły i chujowy system to pamiątka po socjalizmie w Polsce chyba.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-05-28, 22:36 1
Boisz się raka to się to do ubezpieczenia podstawowego ubezpieczasz się na dodatkową kwotę od chorób nowotworowych.
Ktoś pali [jak ja] sam sobie płaci za ewentualne choróbsko i nie słucha tego pierdolenia, że palacze powinni nie być leczeni przez NFZ. W Łodzi stoją szpitale które budowali ci paskudni skurwiali kapitaliści fabrykanci dla swoich pracowników. Uważacie, że jak 'państwo' przestanie się o was troszczyć to pod mostem zginiecie? Gdyby lekarze zarabiali porządne pieniądze bez pracy 80 godzin tygodniowo to sam bym znalazł czas, żeby w przyszłości leczyć ludzi te parę/paręnaście godzin tygodniowo za darmo. I nie ma pierdolenia, że nie bo już w trakcie studiów mam wyrobione godziny wolonatriatów/praktyk liczone w grubych setkach [pomijając te obowiązkowe].
No ale ja jestem pojebany Patriotą/kapitalistą który wierzy, że Polacy nie są bydłem a kiedy któremuś się podwinie noga to wyciągnę rękę dla odróżnienia od wielce oświeconych lewaków którzy uważają, że lepiej przeżyją za kogoś życie i gówno tak naprawdę zaoferują byle się od nich odpierdolić.
Zgłoś
Avatar
p................n 2012-05-28, 22:50
To powiedzcie co MAMY KURWA ROBIĆ skoro tak nas okradają to trzeba coś przedsięwziąć... czy tylko bedziecie pokazywać ile nam zapierdala kasy co miesiąc ??
niech ktos zrobi jakąś strone nie wiem... chuj w dupe systemowi... tam beda sie zbierać ludzie którzy coś by chcieli zmienić... potem sie ustawiacie za pół roku pod rządem czy gdzie tam byście chcieli... wypierdalamy wszystkich ze stołków i do widzenia... najgłośniejszy napinacz będzie sprawował tymczasową władzę... w końcu wybory nie będą ustawione, podatki nie będą szły na jakieś jebane pierdoły... kurwa jakbym miał taką posadę jak ONI (siedzą i pierdolą głupoty zamiast coś robić) i dostawałbym 2 tysiące zl nie spinając się ze nie wyrobie kurwa parametrów w robocie albo że pracuję z jebanymi lizusami kurwa dupowłazami (brzydzę się takim penerstwem) .
Czasem na prawde wolę nie pisać patrząc na wasze komentarze, ale w tak ważnych sprawach jak przyszłość, która i tak nie jest pewna, pozwolę się wypowiedzieć. Jeśli nie będziemy działać razem to chuj z tego będzie oczywiście (jak zwykle).
Jeśli ktoś chciałby założyć stronę i podbić ten pierdolony kraj zombie zapraszam na priv. Nie jestem patriotą ale kurwa tu mieszkali nasi dziadkowie, którzy gryzą piach... co byś powiedział swojemu dziadkowi jakbyś go teraz spotkał ??? Sory ale banda komuchów i złodziei zabrała mi wolność, której i tak nigdy nie miałem.
Podziwiam ludzi z powstania warszawskiego mimo że nie lubię za bardzo warszawiaków bo obnoszą się swoją warszawskością (nie wszyscy wiem), umieli się skrzyknąć przeciw wrogowi i walczyć ramię w ramię, tylko po to żeby ruscy szmaciarze i pijacy jebane komuchy zawładnęły naszym państwem aż do dziś...
Nie wiem co mogę jeszcze napisać... Wyjdźmy z cienia ?? albo huzia na juzia... Jeśli macie dość bezsilności to ruszmy się razem. Zróbmy swoją propagandę puki mamy siłe... Dobra lece kończyć referat z TI, uratuje mnie on przed egzaminem czerwiec zaliczonka... ;/
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie