18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Emerytury celebrytów
Robster • 2011-12-04, 12:37
Przeglądając dziś wiadomości ze świata trafiłem, na dość komiczny artykuł, dotyczący emerytur celebrytów.

I tak oto prezentują się te emerytury:
Jan Kobuszewski - 1200 zł
Beata Tyszkiewicz - 1080 zł
Andrzej Rosiewicz - 590 zł
Elżbieta Zapendowska - 700 zł
Zbigniew Urbański - 2000 zł
Jan Nowicki - 1400 zł
Krzysztof Cugowski - 570 zł
Maryla Rodowicz - 1000 zł

Jak widać w większości, dość głodowe stawki. Cała ekipa narzeka oczywiście, że państwo nie zadbało o ich emerytury, mimo tak wielkiego ich wkładu w rozwój kulturalny naszego kraju. Zastanawiam się jak cynicznym trzeba być, by mówić tak w TV oraz w gazetach.
Tutaj szybki cytat z Super Expresu dotyczący zarobków niektórych gwiazd z roku 2010:
Cytat:

Zwyciężczynią rankingu została Maryla Rodowicz, na której konto wpłynęły w tym roku 3,3 mln zł. Tuż za nią znalazł się Grzegorz Markowski wraz ze swoją grupą Perfect, którzy łącznie zarobili 3,4 mln zł.

Na pozycji trzeciej uplasowała się Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz kwotą 2 mln zł. Niewiele gorsi byli Krzysztof Cugowski wraz z Budką Suflera (1,8 mln zł).

Najlepiej zarabiającym polskim aktorem został Borys Szyc z dochodem 1,4 mln zł. Zaraz za nim jest Artur Żmijewski, który zarobił 1,3 mln zł.

Doda znalazła się dopiero na pozycji 6, a na jej konto wpłynęła kwota 1,2 mln zł.



Jak wszyscy wiemy wysokość emerytury zależy od wysokości składek wpłacanych do ZUS przez pracodawców. O ile na to nie mamy wpływu (mimo iż połowa z wymienionych wyżej, prowadzi własną działalność gospodarczą), to mamy możliwość wpłacania na tzw. 3 filar i powiększania tym samym swojej emerytury. O ile pani Jadzia z warzywniaka nie ma środków na takie działania, to aktor zarabiający minimum 3-4k na miesiąc (bardzo, bardzo, bardzo słaby aktor) takie środki już ma.

Najbardziej rozbawiła mnie reakcja mediów. Nie napotkałem artykułu, w którym opisano by komizm tej sytuacji, wszyscy tylko użalali się nad sytuacją celebrytów i wymieniali to kolejne argumenty, które to miałyby świadczyć o tym, że żyjemy w gównianym kraju.

Źródła:
wprost.pl/ar/185311/Ile-zarabiaja-polscy-muzycy/
finanse.wp.pl/gid,14046585,galeria.html?T%5Bpage%5D=1
Zgłoś
Avatar
4kmedo 2011-12-05, 7:56
@Up

Powodzenia z tym 3 - 4 tys. Posada u prywatnego przedsiębiorcy 1386,- posada w państwówce niemożliwe bez pleców,- zostanie pOsłem najlepsze wyjście,- ewentualnie jedynym rozwiązaniem jest własna działalność,-
Zgłoś
Avatar
okanslig 2011-12-05, 12:23
Cytujac klasyka "zawisc, zazdrosc zamiast starac sie miec wiecej". Zarobili to maja, o chuj wam chodzi plebsy jebane? Ja tez bym sie wkurwial jak by mi zus potracal pol miliona rocznie a potem takim gownem sypal.
Zgłoś
Avatar
PrezesTegoBurdelu 2011-12-05, 12:49
Cytat:

to aktor zarabiający minimum 3-4k na miesiąc



Chyba statysta, aktor w podrzędnej produkcji ma ponad 30 tysięcy na miesiąc, średnio stawki zaczynają się od 1 tysiąca za dzień na planie zdjęciowym, ale są też tacy który biorą 10 tysięcy za godzinę, ale to nie w polsce = ]
Zgłoś
Avatar
Roszp 2011-12-05, 13:01 1
Wszystko super. Artyści może i zarabiają dużo, tylko pomyślcie co się stanie, jeśli taki artysta dajmy na to u szczytu kariery nagle straci źródło utrzymania - wokalista straci głos, gitarzysta w wypadku straci rękę. I co wtedy? musi żyć za te 1200 zł, w swojej kilkusetmetrowej willi i ze swoimi trzema mercedesami w garażu. A miliony polaczków ściągają w tym czasie jego utwory z internetu.
[tak, może to sprzedać. A ile z tego wyżyje? 10 lat? A ile dane mu jeszcze żyć? 50?]

Mówicie - nie odprowadzają składek. A ZAiKS? A SPAM (Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Niezły skrót)? A inne organizacje "troszczące się o prawa autorskie" Poczytajcie jak robią artystów w konia. Kasują gruby hajs za emisję utworu, a ile z tego dostaje artysta? A to co państwo zarabia na Vacie ze sprzedaży płyt/merchu? Mały grosz?

Mówicie trzeci filar? A od ilu lat to funkcjonuje?

A teraz postawcie się na miejscu takiego artysty. I co? Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść? Czy zapierdalać do usranej śmierci?
Zgłoś
Avatar
Robster 2011-12-05, 22:53
@up no rzeczywiście, jak taki artysta straci pracę, to już za chuja nigdzie roboty nie znajdzie. Przecież to praktycznie kaleka.
Szczęście od boga, że my zwykłe szaraczki mamy gwarantowaną stałą pracę w jednym zawodzie do emerytury i niczym się martwić nie musimy, ja to bym się chyba załamał gdybym zarabiał kupę kasy i nie wiedział czy jutro jeszcze ktoś mnie będzie chciał.
Zgłoś
Avatar
Vasqezzzz 2011-12-05, 23:20
Nie no nie cytuj Super Expresu , Fakt to jest baza informacji!
Zgłoś
Avatar
Krak 2011-12-06, 8:57
To jest ich podstawa, dostaja jeszcze kasę autorską o czym nikt nie raczy poinformować.
Zgłoś
Avatar
MyBijaCZ 2011-12-06, 16:44
Zarabiają tyle pieniędzy to niech je odkładają, a nie kupują wszystko co popadnie... Chyba po to zarabiają żeby mieć się z czego utrzymać, ale że już nie martwią się o to co będzie jutro to już chyba ich głupota...
Zgłoś