18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Emerytury celebrytów
Robster • 2011-12-04, 12:37
Przeglądając dziś wiadomości ze świata trafiłem, na dość komiczny artykuł, dotyczący emerytur celebrytów.

I tak oto prezentują się te emerytury:
Jan Kobuszewski - 1200 zł
Beata Tyszkiewicz - 1080 zł
Andrzej Rosiewicz - 590 zł
Elżbieta Zapendowska - 700 zł
Zbigniew Urbański - 2000 zł
Jan Nowicki - 1400 zł
Krzysztof Cugowski - 570 zł
Maryla Rodowicz - 1000 zł

Jak widać w większości, dość głodowe stawki. Cała ekipa narzeka oczywiście, że państwo nie zadbało o ich emerytury, mimo tak wielkiego ich wkładu w rozwój kulturalny naszego kraju. Zastanawiam się jak cynicznym trzeba być, by mówić tak w TV oraz w gazetach.
Tutaj szybki cytat z Super Expresu dotyczący zarobków niektórych gwiazd z roku 2010:
Cytat:

Zwyciężczynią rankingu została Maryla Rodowicz, na której konto wpłynęły w tym roku 3,3 mln zł. Tuż za nią znalazł się Grzegorz Markowski wraz ze swoją grupą Perfect, którzy łącznie zarobili 3,4 mln zł.

Na pozycji trzeciej uplasowała się Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz kwotą 2 mln zł. Niewiele gorsi byli Krzysztof Cugowski wraz z Budką Suflera (1,8 mln zł).

Najlepiej zarabiającym polskim aktorem został Borys Szyc z dochodem 1,4 mln zł. Zaraz za nim jest Artur Żmijewski, który zarobił 1,3 mln zł.

Doda znalazła się dopiero na pozycji 6, a na jej konto wpłynęła kwota 1,2 mln zł.



Jak wszyscy wiemy wysokość emerytury zależy od wysokości składek wpłacanych do ZUS przez pracodawców. O ile na to nie mamy wpływu (mimo iż połowa z wymienionych wyżej, prowadzi własną działalność gospodarczą), to mamy możliwość wpłacania na tzw. 3 filar i powiększania tym samym swojej emerytury. O ile pani Jadzia z warzywniaka nie ma środków na takie działania, to aktor zarabiający minimum 3-4k na miesiąc (bardzo, bardzo, bardzo słaby aktor) takie środki już ma.

Najbardziej rozbawiła mnie reakcja mediów. Nie napotkałem artykułu, w którym opisano by komizm tej sytuacji, wszyscy tylko użalali się nad sytuacją celebrytów i wymieniali to kolejne argumenty, które to miałyby świadczyć o tym, że żyjemy w gównianym kraju.

Źródła:
wprost.pl/ar/185311/Ile-zarabiaja-polscy-muzycy/
finanse.wp.pl/gid,14046585,galeria.html?T%5Bpage%5D=1
Zgłoś
Avatar
kontownik 2011-12-04, 18:49 1
to albo celebryci oszukują państwo albo ich wynagrodzenie nie jest opodatkowane? w co wątpie czyli to pierwsze
Zgłoś
Avatar
OFF 2011-12-04, 22:27
Ooooo niee,to wszystko wina PO,za co teraz nasi celebryci zapłacą rachunki i kupią chleb? Skandal!



Przynajmniej babcię i dziadka mogę pocieszyć,że mają wyższe emerytury od takiej Zapendowskiej lub Rodowicz.
Zgłoś
Avatar
Talth92 2011-12-04, 22:33 5
Jakie szczęście, że nie jestem celebrytą :O Nie miałbym jak przeżyć!
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2011-12-04, 22:43
Jest jednak jeszcze tak, że im więcej się zarabia tym większe się ma wydatki czyli przykładowo ja mogę zarabiać sporo ale mogę mieć też spore ,jak wspomniałem, wydatki i np. nie mogę się jakoś specjalnie zabezpieczyć na przyszłość więc na starość będę mógł narzekać, że emerytura kijowa. Nie na miejscu jest teraz czyjeś biadolenie, że ktoś ma tyle a tyle i może zajebiście żyć bo ten biadolący tak uważa. Odniosłem się teraz do tego fragmentu w którym mowa o zarabianiu 3-4 tysięcy miesięcznie(zakładam że "k" oznacza "tysiąc" oraz, że 4 tysiaki jak na ten kraj to sporo).
Zgłoś
Avatar
4kmedo 2011-12-04, 22:51
@Up

To nie kupuj np: samochodu za 200 tys. tylko jeździj maluchem i nie płacz że na starość nic nie masz, bo za młodu rozjebałeś wszystko. Większa kasa wiadomo pcha nas ku większemu luksusowi, lecz nie zamyka kreatywnego myślenia.
Zgłoś
Avatar
Lenart 2011-12-04, 22:54 7
pierdolić ich i tyle - żal tylko tego jebanego plebsu który daje im tak zarabiać.

Z abonamentem za radio i TV to samo kurwa. Płaczą wszyscy że huja jest i nie ma na nic środków.

W 2010 z abonamentu wpłynęło do skarbu ok 70 mln zł. Pan Tomasz "pierdolona sprzedajna pismacka dziwka" Lis zarabia 12 mln rocznie z tego właśnie abonamentu -> 2 mln kontrakt z TV a 10 mln to tzw. kontarkt gwiazdorsko-producencki.

Pierdolone szmaty. Wydają hajs na ten gnój a potem płacz że nie ma na nic innego.
Zgłoś
Avatar
Muder 2011-12-04, 23:05
Haha, to samo czytałem ze 2 dni temu i rozbawiały mnie komentarze "redaktorów", np: że biedna, starowita, słabiutka Beata Tyszkiewicz do niedawna musiała dorabiać do nędznej emeryturki w popularnym programie rozrywkowym. Łezka w oku się kręci normalnie.
O tym, że za jeden dzień nagraniowy dostała conajmniej z 10 k, za które przeciętny emeryt przeżyje 11 miesięcy to już nie wspomniano.
Zgłoś
Avatar
sarkazm 2011-12-04, 23:15
Skoro pobierają emerytury, to dlaczego wciąż są czynni zawodowo i kasują taki tłusty hajs?
Zgłoś
Avatar
djpolb 2011-12-04, 23:37 6
@ up

bo to wszystko żydostwo jebane
Zgłoś
Avatar
romekg 2011-12-05, 0:01
Widze, że Urbański żyje na bogato.
Zgłoś
Avatar
Centurion 2011-12-05, 1:38
Jeżeli posiadają swoją własną działalność gospodarczą to mają stałą stawkę zus i najniższą emeryturę (mogą pobierać ją za lata przepracowane u innego pracodawcy). Nie ma w tym nic magicznego.
Zgłoś
Avatar
Karenz88 2011-12-05, 2:43 1
co wy pierdolicie
maksymalna emerytura w Polsce dla sektora prywatnego wynosi 3500 zł , (urzędnicy państwowi 2 x tyle )
człowiek który oddaje 50 000 zł na ZUS bo zarabia 300 000 zł też dostanie 3500 zł emeryturki
do tego musi zapłacić za nierobów podatek dochodowy wyższego progu (tylko dlatego że lepiej zarabia ) i jak zliczysz to oddajesz państwu 50 % zarobków dla tego w Polsce nikomu nie opłaca się być bogatym i oficjalnie zarabiają 2000 zł
mową tutaj o osobach zatrudnionych a nie posiadają swoją własną działalność gospodarczą bo oni płacą ile chcą ale maks emerytura to i tak 3500 zł dla bogatych to śmieszne i wolą płacić minimum (500 zł ) .
macie swój jebany socjalizm
Zgłoś
Avatar
heartshade 2011-12-05, 4:26
Nie wiem czy na temat, ale
o której leci Teleranek ?
Zgłoś
Avatar
vajron 2011-12-05, 5:02 1
@4kmedo tak. juz to widzę. Będziesz dużo zarabiał i jeździł maluchem, żeby na starość poszaleć. good luck

Widzę tu tylko powiększanie sobie fiuta tym, że ci którym w życiu wyszło bo się starali i zapierdalali (w przeciwieństwie do was) będą na starość biedować z wami. Jak ktoś nie jest jebanym debilem to 3-4k wyciągnie z pracy. Ale najłatwiej olać szkołę, pracę i narzekać, że to wina Tuska. Jebana polska mentalność...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie